Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos kislányom van,...

16 hónapos kislányom van, amikor fél óráig is "masztizik". Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hiába próbálom elterelni a figyelmét, mindig újrakezdi :(
2014. aug. 23. 18:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
De ez miért zavar téged? Miért zavarod meg közben. Teljesen természetes dolog. Tizenévesen is csinálni fogja.
2014. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Semmit, hagyd békén.
2014. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Ha nagyon sokat csinálja, az szerintem nem normális. Pótcselekvés valami miatt. Én megkérdezném a gyerekorvost, vagy egy pszichológust.
2014. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

Ezt most nem értem...miért nincs rajt pelenka?


A kisfiam 15 honapos, peluscserénél és fürdésnél az az első dolga hogy "oda" nyul. :) De a 3 éves lányom is néha csinálja. Nem szeretek ilyet látni, de ez természetes.

2014. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Én is csináltam. Azóta is csinálom ha éppen nem tudunk nemi életet élni a férjemmel. Ezzel semmi gond nincs szerintem. Szüleim és nagymamám is ott rontotta el, hogy mondták, hogy nem szabad mert kidörzsölöm. Aztán csak este csináltam titokban és azóta is így van... tehát úgyse tudsz mit tenni ellene, mert nála is vagy így lesz, vagy bűntudatot keltesz benne és az rögzül benne hogy ez rossz dolog.
2014. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Pelenkán és ruhán keresztül nyomkodja magát...
2014. aug. 23. 19:36
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
A lánykám 3 éves és masztizik este,direkt pelust kér hozzá,én nem vitázom nem zavar,adok rá pelust,éjszakára még nem 100as amúgy sem,nem szeretném stresszelni,semmi rossz nincs ebben,fejlődéssel jár.
2014. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%
ja nekem gyertmek koromban sok rosszat mondtak , meg hogy micsoda szégyen, emlékszem frusztrált...
2014. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Próbáld meg legyőzni a prűdségedet és elfogadni, hogy ez normális. Nem kellenek ide a szomorú smiley-k, ez természetes. Érdekli a saját teste, fel akarja fedezni, de a szociális érzékei még nem fejlettek annyira, hogy felfogja, hogy társaságban nem illik. Nincs különbség aközött neki (egyelőre), hogy az orrát, fülét piszkálja, vagy a .....-t.


Ne vegyél róla tudomást, nem kell rászólni vagy megszégyeníteni, főleg nem azt mondani neki, hogy "csúnya dolog" vagy "nem szabad" vagy "fúj ne csináld", mert ezzel akaratodon kívül rengeteg komplexust fogsz belenevelni.

2014. aug. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%
Amit írtok, abban igazatok van, természetes és nem szabad frusztrálni vele. Csakhogy amikor oviban is csinálja alváskor, és szóvá teszi az óvónő, hogy minden rendben van-e otthon, nincs-e lelki problémája a gyereknek, el kell vinni pszichológushoz, stb., az azért kellemetlen és neki is az, ha rá kell szólnia egy idegennek...mi átéltük.
2014. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!