Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos kislányom van,...

16 hónapos kislányom van, amikor fél óráig is "masztizik". Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hiába próbálom elterelni a figyelmét, mindig újrakezdi :(
2014. aug. 23. 18:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom, ki pontozgat le, de szerintem itt mindenki segíteni akar. Amikor játék helyett is állandóan ezt csinálja, igenis nem normális!!! Természetes, hogy felfedezi a testét, de nem minden más helyett kéne ezt csinálni!
2014. aug. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem én voltam és napi 1x csinálja.
2014. aug. 24. 10:50
 13/21 anonim ***** válasza:
14%
Köszi a lepontozást. :) Remélem, ti is megkapjátok a magatokét, amikor közösségbe megy a gyereketek és ott is csinálja. Csekély értelműek, ezt csak azért mertem megjegyezni, mert az ember szociális lény, gondolom ti se csináljátok a munkahelyen, vagy az ebédlőasztalnál. Az lenne a cél, hogy tudja, mi illik, ennyi. Sajnálom, hogy egyeseknek nehéz felfogni.
2014. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem pontoztalak se le, se fel, de - egy 16 hónapos még honnan tudja, mit illik és mit nem?

4-5 éves korban kezd el kialakulni ez a dolog, hogy miről illik beszélni mások előtt, kihez hogy illik szólni, köszönni, stb.

És a többi ember sem azért teszi szóvá, mert mi ilyen hiperliberális masztizzunk-közösen-a-gyerekkel-klubtag emberek vagyunk, hanem azért, mert a társadalmunk hiperprűd, minden ilyen téma tabunak számít oviban, iskolában.

Ilyenkor nem szégyenkezni, feszengeni kell, hanem megmondani, hogy nagyon sajnálod, majd igyekszel beszélni a gyerekkel, hogy nem illik, de megkéred rá, hogy neki ne tegye szóvá, mert ez egy természetes dolog, és nem akarod, hogy megszégyenüljön. Ennyi. Magában meg gondoljon mindenki azt, amit akar, tegyél rá.

2014. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem is a 16 hónaposnak kell tudni, hanem az itt válaszolóknak. :) Arra utaltam, hogy ez is egy szempont, mert eljön az idő, amikor kellemetlenné válik és azt kell fokozatosan megtanítani a gyereknek, hogy ezt nem illik társaságban csinálni. Ennyi lett volna, de tudjátok, mit, hagyjuk...
2014. aug. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%
Igen, ezt így nagyon egyszerű mondani, hogy tegyél rá, meg természetes...én tudom, hogy az. De egy oviban meg elkönyvelik szeretethiányosnak, meg egyebeknek, mondhatsz te bármit. Ez meg sajnos így működik.
2014. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerek mesélte el amikor kérdeztük a bölcsiben is szokta? és mit mond a dadus? " ezt talán nem kéne itt kicsim, otthon egyedül" ez egy normális reakció szerintem, megértette és itthon is megbeszéltük hogy ez másra nem tartozik akkor tegye amikor egyedül van.Ahol ebből probléma van ott a felnőtteknél nem stimmel valami...menjenek pszichológushoz...
2014. aug. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Előttem szólónál ott a pont! Otthon, egyedül. Csak rá tartozik. Persze a szülő tudassa vele az életkornak megfelelő módon.
2014. aug. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
És ezt minden gyerek csinálni fogja? Hány évesen? Mármint oké, hogy kamaszkorban, csak ilyen kisgyerekkorban még nem hallottam, és csodálkozom, mert sokan írtátok, h ez természetes. Ilyen picik is csinálják és természetes? Nagyon le vagyok maradva... Kislányom 3,5 éves
2014. aug. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
39%
Egyik rokon kisfiú csinálta ezt. Szerencsére anyuka nm tolta le miatta, egyszerűen figyelmen kívül hagyta. Hát családi összejöveteleken tényleg kellemetlen volt, de együttműködtünk anyukával, ha a kisfiú elkezdte, akkor nem figyeltünk oda, elmentünk. Őszintén nem tudom ilyenkor mi a jó megoldás, mindenestre a kissrácnak lefutott ez pár hónap alatt, magától elhagyta.
2014. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!