Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom leforrázta a...

4 éves kislányom leforrázta a lábát. Azóta nem hajlandó lábra állni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Holnap lesz 1 hete, hogy a lányom belerakta a forró vízbe az egyik lábát. Oldalt a lábfején lett hólyagos. Naponta jártunk a Bethesdába kötözésre. Az elején szépen "járt rajta" óvatosan, inkább csak bicegett. Ahogy telik az idő, egyre rosszabb a helyzet ahogy gyógyul, már az egészséges lábára sem hajlandó ráállni, egész nap csak tesped az ágyon és ki akarja szolgáltatni magát. Ha próbáljuk hogy álljon rá, akkor hisztériázik, visít hogy fáj neki, pedig azt a lábát nem is égette meg. Csak ez így nagy baj lesz ha majd nem akar járni, el fog sorvadni az izma. Mit csináljak vele? Már teljesen kikészülök tőle :(
2014. aug. 23. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem érdemes lenne felkeresni egy gyermekpszichológust,mivel én úgy látom,hogy a történtek pszichésen megviselték.
2014. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

azért pár nap alatt nem fog sorvadni egy izma sem :D


nyugi! enyém sajnos lebénult, nem sorvadtak el az izmai :)

pszichológus jó ötlet, csak az a baj, hogy azonnal kéne hatni a lelkére, mire időpontot kaptok addigra az már utókezelés lesz, de azért htfőn kezd el intézkedni. biztos, hogy lelkileg megviselte, enyém 1,5 éve bénult le, elég hamar felépült, de azóta is napi szinten emlegeti és ha nagy nyűgje van, mai napig eljátszana, hogy nem tud lábra állni, nekem meg s lelkem kifacsarja ezzel.

nekünk feladatokat kellett csinálnunk, szerintem holnap ti is rámehetnétek ezekre, nem nagy dolgok, de jókat lehet mókázni és kicsit eltereli a figyelmét :)

kezdetnek olyan feladatok csináljatok mivel nem kell a lábát megmozgatnia, vagyis ő azt hiszi :)

pl. talicskázás, bukfenc a segítségeddel. fejjel lefele lógatás, a combjánál fogva.

vedd elő a kismotorját, bébitaxiját és told rajta. biztos le fogja tenni a lábát miközben kacag :) ha ezek megvannak, akkor dicsérd meg, hogy milyen ügyesen használta a lábát :P utána jöhetnek a fél lábon egyensúlyozások, stb :)

2014. aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Dehogy viselték meg pszichésen, ugyan már! Hisztizik, meg rájött, hogy mivel "beteg", körülötte forog a világ, és így tud mindenkit "ugráltatni". Nem gonoszságból, meg így végiggondoltan csinálja persze, csak amolyan gyerek-módra.


Mondd meg neki, ha ilyen van, hogy oké, semmi gond, ő most beteg. Persze betegnek nem szabad csokit/kekszet stb. (helyettesítsd be bármivel, amit szeret) enni, nem szabad mesét nézni... hanem aludni, pihenni kell, hiszen nyilvánvalóan nagyon nincsen jól. Két perc múlva kutya baja sem lesz. :)(Szüleim pont ezt tették velem egy hasonló dolog miatt - én sem akartam lábra állni, mert a lázas voltam, emiatt amolyan izomláz-szerűségem lett, és túlhisztiztem a dolgot. Kb. három éves voltam, de emlékszem rá a mai napig. :))


És nyugi, ennyi idő alatt senkinek nem sorvadnak el az izmai! Az nem így megy! :)

2014. aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk ne szolgáld ki. Viselkedj természetesen,ne húzd fel magad.Éhes teríts meg neki kint az asztalnál,szomjas engedj neki vizet és sántikáljon ki szépen.Lesz az az éhség amikor elindul, akkor ne tegyél megjegyzést.Minden kártya a te kezedben van,nem is értem.
2014. aug. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mindenkinek ment a zöld kéz! A pszichológus eleve jól jön már neki, terveztem is mert egészségesen is hisztizik mindenért. Ha nagyon szomjas akkor négykézláb elmászik a fürdőszobába (bár ott lábra kell állnia hogy felkapaszkodjon a mosdóig szóval itt már lebukott), ez volt tegnap. Ma kezdődött hogy már enni se eszik inkább. Hozzá kell tenni hogy 4 hetes a kistesója. Egészen addig nem volt vele baja amíg tudott segíteni körülötte, de mióta ágyhoz van kötve romlik a helyzet. Lehet benne testvérféltékenység? De azt sem lehet mondani hogy nincs vele foglalkozva mert férjem elég sokat van vele. Bocsánat ha összevissza írtam, csak azt se tudom hol áll a fejem :(
2014. aug. 23. 22:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég tipikus a dolog. Gondolom kistesóval többet foglalkoztok, ezért a féltékenység is lök a dolgon egyet. Plusz amíg beteg volt és tényleg nehezen járt, ágyba kapta a kaját, innivalót, miegymást - akárcsak a kistesó, hiszen annak sem kell felállni és vízért menni magának.


Próbálj határozott lenni, ahogy az előzőek is tanácsolták. Ha megjátssza, hogy beteg, vond meg tőle a dolgokat, nem kell mindent odapakolni elé. Ha hisztizik, maradj nyugodt, ne vedd fel, ne engedj, mert akkor megtanulja, hogy csak sipítania kell egy kicsit és működni fog a dolog.


Mondd meg neki, hogy ha óvodában nem fog járni, nem fog tudni játszani sem és kinevetik a gyerekek. Próbálj valami általa kedvelt dologgal (csoki, süti, stb) kihívni a szobából - megmondod neki, hogy ott van az asztalon, de sajnos neked nincs rá időd, hogy behozd neki. Jönni fog a hiszti, ne vegyél róla tudomást, menj el valahova, ahol nem vagy szem előtt, kertbe, másik szobába, fürdőbe, stb. Várj, amíg csend lesz, számolj el húszig, mire kijössz, valószínűleg már az édesség körül fog ólálkodni.

2014. aug. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Pszichológushoz viszed, mert hisztis? Mit gondolsz, mit fog vele csinálni? Nem nevelheti meg helyetted! Tökéletes módszereket írtak le, ne engedj neki semmit, hiszen aki ilyen nagy beteg, mást sem csinálhat, rögtön elmúlik majd a "fájdalom".


A hisztin pedig nem a pszichológus segít, hanem ilyenkor, és egyébként is határozottnak kéne lenned, nem mindent megengedni, és körülugrálni a kisasszonyt. A doki sem fog mást javasolni.

2014. aug. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a tesó miatt csinálja, így most több figyelmet kap. A négykézláb járással érzelmi reakciót, törődést, aggódást akar belőled kiváltani. Ne engedj neki, de azért legyél türelmes, nagyon nehéz lehet most neki.
2014. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!