Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudtok rendet tartani...

Hogy tudtok rendet tartani kisgyereketek szobájában?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 éves lesz és a játékait már nem győzzük pakolni. Mi sem és Ő így még inkább nem. Valami szuper ötletet várnék, ki hogy oldja meg a játékok tárolását. Milyen és mekkora szekrényben, vagy hogy? Most selejteztem már, amikkel egyáltalán nem játszik.

2014. szept. 15. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én hiszek a sokat rejtő dobozokban. :)

Van kicsi, nagy, műanyag, fa, mindenféle dobozunk, és ezekben tároljuk a legtöbb játékot. Persze fedelesek, így ha valamit gyorsan el kell rejteni, akkor csak hopp, bedobunk oda mindent.

A kedvencem a nagy fa ülő-tároló szekrény, amit fel lehet nyitni, bele lehet mindent pakolni, de lezárva olyan mint egy kis pad, rá is lehet ülni, és nyoma sincs a rendetlenségnek. :)

2014. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A játéktárolásoknak millió módja van, kutakodj az interneten. Én feltétel nélkül hiszek a rendszeres szelektálásban. Amikor nincs ott a fiam, összekapkodok pár nem használt játékot, és elteszem. Ha 1-2 hétig nem keresi őket, mehet a dobozba a padlásra.
2014. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekünk ikeás polcrendszerünk van.

a könyvek, nagyobb játékok, társasok csak simán mennek a fakkokra. a kisebb, de sok vacak meg tárolóstul kerül a polcra, pl. kisautó, lego, gyurma

és vannak amikből kevés van, azokat csak simán kisebb kartondobozokba vagy fél literes tejfölös dobozokba teszem, pl. filcek, nyomda, kinder vackok...

az autó pályák, vonat pályák pedig az ágy alá kerültek.

amihez kicsi életkorilag vagy alig játszik vele, azt elteszem az én szekrényebe. ha nem emlegeti pár héten belül akkor megy fel a vaterára....


[link]


ilyen... :)

2014. szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon sok játék cipősdobozokban van, ezek pedig egymás mellett sorakoznak a szekrényben. Külön a babák, a járművek, a kislabdák stb. Illetve ez az emlélet, mert az évi rendes kétszeri játékpakolás megint időszerű lenne :)


Emellett rendszeresen selejtezzük a játékokat és az ovinak vagy a Mikulásgyárnak adjuk a "kinőtt" darabokat.

2014. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak pl tescoban játéktároló dobozok, vagy sima műanyag tetős dobozok amiket egymásra lehet rakosgatni.

Igaz, az én kisfiam még csak 1.5 éves, millió játéka van és tele velük az egész ház.

Van kettő nagy tescos gurulós tárolója meg egy nem gurulós. A két gurulóst hurcibáljuk a lakásban és dobálom bele a játékokat. Néha én is szelektálok de kisfiam még az újszülött kori játékait is szereti, ezért is van ilyen sok játéka.

Nálatok már működhet az olyan doboz amire rápattintható a teteje és egymásra rátudjátok rakni, így kevesebb helyet foglal.

Esetleg ha együtt pakolásztok, automatikusan rakhatjátok fajtánként a játékokat (autók, repülők stb... plüssök, építkezős cuccok stb...) így nem kell az összes dobozt állandóan kiborítani.

2014. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!