Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon aktív gyerekek szülei,...

Nagyon aktív gyerekek szülei, javul valamikor a helyzet?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves lesz. Szerintem, és mindenki más szerint (beleértve, orvos és védőnő), iszonyatosan aktív gyerek. Megállás nélkül megy, mindenféle életveszélye helyzetbe belemegy, ha nincs kreál magának. A szobájában se lehet egyedül hagyni, mert 5 perc múlva vagy az ablakban áll, vagy a szekrényre mászik. Megállás nélkül pörög, sokat vagyunk kint, játszótéren, más gyerekekkel, ő a legaktíabb mindig, és sose fárad el. Este 11től előbb sose alszik, és délután is csak egy órát, reggel 7től pedig ébren van. Kicsinek is ilyen volt, 8 hónaposan indult el, 10 hónaposan már átmászott a kiságyon, aludni sose aludt sokat. Viszont még nem szobatiszta, nagyon sok szavat mond, de még nem mond mondatokat. Az ilyen gyerekek lenyugszanak valaha? Mi lesz így az oviban, és később az iskolában? Hasonló gyermekkel rendelkező szülők tapasztalatára lennék kíváncsi! :)
2014. szept. 26. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Remélem nem lesz igazam, de hiperaktív-gyanús a kisfiad.
2014. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is tartok tőle, de nem akarom ezt betegségként kezelni, sőt egyelőre gondolni se akarok rá
2014. szept. 26. 15:21
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Én nem találom hiperaktív-gyanúsnak. Egyelőre. Az enyém olyan 5 éves kora után "lassult" le.
2014. szept. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

jajj ettől a hiperaktív gyanús dologtól én falnak megyek :D

már hogy lehetne ezt egy 2 évesre rámondani? pláne látatlanban? a hiperaktivitás nem túlmozgás, hanem súlyos figyelemzavar!!!


enyém is borzasztóan nagy mozgásigényű :) már picinek is az volt, 7 hónaposan már a földszintről feljött utánam az emeletre :D 2-3 éves kora között volt a leghúzósabb, voltak hónapok mikor hetente jártunk az ügyeletre, de olyan is amikor egy nap 2x mentünk :)

pedig figyeltem rá, nem olyan dolgok voltak amik a figyelmetlenségből adódtak. fejét 2x betörte, száját rendszeresen szétcsapta. képes volt úgy orra bukfencezni a betonba, hogy állt mellettem. csak ugye zizegett, így egymásba gabalyodtak a lábai :)

igazából a fordulópont akkor volt mikor kórházba került egy betegség miatt, nagyon nagy fájdalmai voltak, akkor rakta valahogy össze a képet, hogy egy esés is így fájhat.

de azóta is rengeteget mozog, csak óvatosabb :)

mi próbáljuk kamatoztatni ezt, 4 évesen már gyönyörűen úszott, kosarazik, judozik, néptáncra jár, focizik és ezekben nagyon jó is, élvezi, sikerélményei vannak :)

ajánlom nektek is a sportot majd ha elég idős lesz hozzá :)


ja és a szoba... komódokra cseréltük a szekrénysor, minden fel van fúrva, kilincseket levettük, stb. szóval egyedül lehetett hagyni ;)

2014. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

És mi a helyzet a tiltással, általában a beszédértéssel? Ha egyébként nem szabsz határt, akkor nem gondolom, hogy annyira gáz, de ha nem fogad szót, akkor a sarkadra kell lassan állni. Különben bajba kerül a közösségben.

A lányom hasonló volt, de ennyire, mint ahogy írtad. Az ovis évek nagyon nehezek voltak, és ezért én erősen korlátozó voltam vele, de bevált. Iskolára nagyon jól jött a sok energiája, ami szabálykövetéssel párosult. Sok sikert.

2014. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A barátunk kisfia ugyanilyen, 1 éves koráig éjszaka is alig aludt, a szülei zombik voltak. Állandóan pörgött kicsinek. Most 10 éves, mar nem vibrál, viszont állandóan ki kell neki találni extrém elfoglaltságokat mert különben halálra unja magát. Nyáron strandon volt velünk es mivel nem volt halálcsúszda csak 1 db átlagos, ezert sz@rta a kint. BMX, kalandpark, ezek kötik le. Nem hiperaktív, csak ilyen pörgős.
2014. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat!

A hiperaktivitástól én is falra mászok, szerintem vannak pörgősebb és lustább gyerekek, ennyi erővel lhetne hipoaktivitás is, de arról még sose hallottam... :) Hu, 4-es azért megijedtem a sok ügyeletre járástól... Ott még nem voltunk, de heti egyszer minimum vérzik a szája, állandóan csupa seb, kék-zöld folt... A sportolás már nekem is megfordult a fejemben, de még kicsi hozzá, 3-4 évesen már remélem lesz valami ahova beveszik, és tetszeni is fog neki.

5-ös, természetesen fegyelmezem! De hiába, sarokba állítás helyett a szobájába terelem, mert ha sarokba állítom elkezdi körömmel kaparni a falat, vagy rágni. Iszonyú hisztit csap amikor valamit nem szabad, az az igazi torka szakadtából, fejlilulásig ordító, földhöz verős hiszti, de akkor se engedek neki, mert akkor a fejemre nőne.

2014. szept. 27. 14:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Na erre én is kíváncsi vagyok. Kisfiam 2 éves múlt most szeptemberben. Nagyon gyors volt a mozgásfejlődése, 10 hónaposan már a kerítésről kellett leszedni (van egy kis kerítés házon belül, a kutya miatt).

Amikor ébren van, folyamatosan mozgásban van, leültetni lehetetlenség. Mi sokat vagyunk kint, ha esik, ha fúj menni kell vele sétálni. Veszélyérzete egyáltalán nincs, szóval nagyon a sarkában kell lenni, mert nyúlna be kerítésen keresztül a kutyákhoz.

Pont ez a bajom, hogy sétánál szalad. Ha megfogom a kezét, akkor meg ellenkezik, nem hajlandó jönni velem, "kiszalad alóla" a lába. Ha nem sétál szépen, akkor felveszem, de akkor meg rúgkapál. Még nem jöttem rá a megoldásra :( sokszor viszem a babakocsit, aztán ha nem hajlandó velem szépen kézenfogva sétálni, beleültetem.

Itthon is futva közlekedik többnyire, mászik fel mindenre ahova tud. Én is aggódom, de megkérdeztem a védőnőnket. Ő azt mondta, hogy 3 éves koráig normális, hogy inkább a nagymozgásos dolgok érdeklik.

Csak olyan jó nézni a vele egyidős gyerekeket, milyen szépen tudnak sétálni mondjuk (jó, a környezetünkben lévő vele egykorú gyerek mind lány, és ugye a fiúkat nem szabad a lányokhoz hasonlítani).

Mondjuk nálunk legalább az alvás rendben van, a napközbeni alvás 2-3 óra, és este is 9 körül már alszik, szépen végigalussza az éjszakát.

Kedves kérdező, kitartást neked :)

2014. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként a fegyelmezéshez tippekre én is vevő lennék. A sarokba állítás/székre ültetés egyáltalán nem működik, lehetetlenség. Mostanában berakom a kiságyba egy-két percre, ha rosszat csinál (pl. játékokat dobál), de félek előbb-utóbb kimászik. Természetesen mindig elmondom neki, hogy ez most miért van, és miért nem szabad azt csinálni, amit csinált. Máshova meg nem tudom "bezárni".

A kézre/fenékre csapás se tűnik jó megoldásnak.

Most van a dackorszak kellős közepén, és nem igazán van rá jó módszerem, hogy kezeljem :(

2014. szept. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, nagyon jól teszed, hogy nem hagyod rá. Csak így tovább. A sportolásról annyit, hogy nagyon ajánlom, akár 3 évesen, akár 2 évesen is van csoportos torna, egy próbát megér. Amúgy szerintem tök normális gyerek, csak élénkebb az átlagnál. Utálom, hogy minden hasonló gyerekre rányomnak egy bélyeget, nem tudják, mi a különbség a hipermotilis és a hiperaktív között. Utóbbi egy komoly tünetegyüttes.
2014. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!