Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvinnétek fejlesztésre ilyen...

Elvinnétek fejlesztésre ilyen esetben a gyermeketeket, vagy hagynátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 éves, nagycsoportos. Pici kora érdekelték a számok, a matematika. Most ott tartunk, hogy 1 jegyű számokat összead, van hogy többet is. (pl 3+3+3)

Tegnap este rajzolgatott, egyszer csak megszólal, hogy Ő kiszámolta, hogy a 1/4 + 1/4 az 1/2, a 1/2 + 1/2 az egész, a 3/4 + 3/4 az 1,5.

Anyukám szerint el kéne hordanom fejlesztésre, hogy minél többet hozzanak ki belőle, én ezt nem szeretném. Tanulhat majd éppen eleget az iskolában, most legyen csak egyszerűen gyerek.


2014. szept. 26. 22:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megfelelő játékokkal, logikai fejtörőkkel, amik a korának valók, játékosan érdemes foglalkozni vele és meglátod mennyire élvezi, ha neki ez jó szórakozás, akkor majd az iskolában érdemes szakkört keresni neki, addig szerintem elég otthon játszani vele matekos dolgokat. Szerintem buta indok az, hogy unatkozni fog az iskolában...
2014. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%

Lepontozhattok, de én sem vinném külön órára. Jól gondolod, legyen csak egyszerűen gyerek még.


Amit tud, az nem teljesen átlagos, de elég sokan tudják a mai gyerekek között, egyszerűen fejlett a logikájuk. Kisfiamék a nagycsoportban azon szórakoztak, hogy szorzásokat adtak fel egymásnak (egyjegyűt egyjegyűvel), és kiszámolták a megoldást (sorozatos összeadásokkal), tehát a szorzás lényegét nem 1-2 gyerek értette már akkor. Most elsősök, szerencsére nagyszerű pedagógusai vannak, így nem unatkoznak.

2014. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
Basszus engem anyám 3 és fél éves koromra megtanított írni-olvasni, mindenki mondta, hogy jaj nem szabad, mert unatkozni fogok az iskolában és mi lesz akkor. Semmi baj nem volt velem az iskolában, nem unatkoztam, nem rosszalkodtam, nem siránkoztam, hogy én már tudom. Ez milyen hülyeség, hogy unatkozni fog az iskolában? Attól, hogy tudja még nem unatkozik.
2014. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
hagyd gyereknek ne vidd külön matekra ,majd járhat matek szaköre az iskolában ,jó tanitonénit kell keresni,aki külön foglalkozik vele,
2014. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem is 6 éves a kisfiam, ezeket ő is tudja.

Én nem erre koncentrálok, hanem inkább arra, hogy miben "marad el" a többiekhez képest és ezekkel járunk fejlesztésre.

2014. szept. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!