Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar szót fogadni a...

Miért nem akar szót fogadni a kisfiunk? Folyt. Lenn.

Figyelt kérdés
Három éves, nagyon aranyos okos kisfiú. Az anyukája pár hónapja visszament dolgozni, a nagyszülők vigyáztak rá, majd ősztől jött az óvoda. Örömmel ment és megy, eleinte alig lehetett hazahozni, maradni akart játszani.Elég komoly volt az első 1-2 hét küldött vissza minket, nem érdekelte, hogy ott vagyunk. Az utóbbi időben olyannyira nem akar szót fogadni, különöse az anyukájának, hogy visszabeszél, ráüt, hozzádobja a játékokat és képes fetrengeni a földön, teljesen mindegy hol vagyunk és ki látja. Mindig azt akarja,hogy az legyen amit ő akar. Szépen neveljük, sokat mesélünk, visszük kirándulni, de egyszerüen nem értem mi lehet vele. Mi változtatta meg ennyire, hogy az anyuka visszament dolgozni, az óvodai közösség vagy egyáltalán miért lett ilyen makacs. Amikor a nagyszülőknél van, ők sem hagynak rá semmit, de meg sem próbálkozik azzal,amivel velünk. Tehát nincs vele olyankor semmi probléma. Mit tegyünk? Mindenféle vélemény érdekel!!!

2014. okt. 5. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lejet a nagyszuk elkenyeztetik,mert amit a gyerek csinal az hiszti!

De az is lehet sot biztos hogy anyuka hianyzik neki,es igy hivja fel a figyelmet magara:(

2014. okt. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem úgy érzi, hogy anya lepasszolta Őt, már nem Ő a legfontosabb. Ezt persze nehéz elmagyarázni egy 3 évesnek, hogy mi miért történik. Ő csak azt látja, hogy már nem anyával van egész nap, hanem a nagyiékkal, vagy az oviban. Persze mindkét helyen jó, de anya akkor is "elhagyott".

Szerintem a megoldás az lehet,m ha megpróbál anya minél több időt tölteni most a kisfiatokkal. Kettesben, ha van rá lehetőség. Pl egyedül menjen érte az oviba, hazafelé ugarjanak be a játszóra, vagy egy fagyira és egy padon cinkosan nyalják el, maradjon csak a kettőjük titka. :)Beszélgessenek arról, hogy anyának olyan a munka, mint neki az ovi. Menni kell, mert ez a felnőttek dolga. De továbbra is ugyanúgy szereti és amennyi időt csak lehet, ezután is együtt fognak tölteni. Én legalábbis ilyesmiket csinálnék. Az én kisfiam is nagyon okos, türelmes és szófogadó. Nálunk is volt egy törés, bár ő ont az ellenkezője lett. Apukája külföldre ment dolgozni, a kisfiam pedig egy áldott jó gyerek lett. Semmi hiszti, minden úgy volt, ahogy mondtam. Sokáig nem értettem a változást. Aztán rájöttem, azt hitte, ha rosszalkodik, én is elmegyek. Így egy este megbeszéltem vele, hogy apa nem azért ment el, mert ő rossz volt és nem is hagyta el, hamarosan újra találkoznak. És én sem fogom soha soha elhagyni őt, bármit is tesz. Másnap már az én jó értelemben vett rosszcsontom ébredt, szerencsére. :)

2014. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A nagyszülők egyáltalán nem kényeztetik el, imádják, de nem hagynak rá semmit. Az anyukáját, ha meglátja nem örül úgy neki, mint régen, mintha ott sem lenne, pedig minden szabadidejét vele tölti ill. együtt. Nagyon bánt, hogy amikor együtt vagyunk így viselkedik, mert akkor a kicsi meg az anyuka csak összevesznek, és ezt észre veszi a gyerek is. Még azt is mondhatnám, hogy talán ő neki nem fogad a legjobban szót, előtte mindig együtt voltak!!!
2014. okt. 5. 23:27
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor a nagyszulok tul szigoruak??es nalad tombolja ki magat a gyerek.

Tesomeknal van ilyen szitu apukanal nagyon jo a gyerek szofogado. Anyukaval haaat az utcan is fothoz vagja magat a hisztijevel,mert a gyerek tudja apanal nem szabad

Anyanal pedig mindent!

Lehet nalatok is ez a problema.

2014. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elérkezett a dackorszak ideje:)
2014. okt. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hogy a nagyszülők nem hagynak rá semmit, hanem, hogy próbálják úgy betartani a dolgokat, ahogyan odahaza. Egyébként pontosan úgy van, hogy nálam viszonylag rendben van /most velem van többet/ és az anyukájával pedig ugyanazt csinálja, mint a fentiekben leirtak, megmakacsolja magát, lefekszik a földre és visszaszól, ezért ők olyankor összevesznek, sarokba állás stb. van.
2014. okt. 6. 08:09
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

Remek. Anyuka. Visszament dolgozni, elhagyott es meg nekem kell a sarokban allni... Csak gondolkozzatok el azon amit irtam. Lehet ezt a dackorszaknak gondolni, de azt nem csak egy emberrel muvelne. A kisfiatok megbantottnak erzi magat, es bosszut all.

2-es voltam.

2014. okt. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kerdezo valoszinu a nagymama. Es kicait feltekeny azt akarja olvassani hogy a gyereke jobba szereti a mamit mint az edesanyat .??

Nem!a kisgyereknek hianyzik az anya teljesen mas az anyai szeretett mint a nagyi szeretette,ezert ilyen!

2014. okt. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az utolsó írja...anyukának most nagyon de nagyon türelmesnek kell lennie mert egyértelmű,hogy a gyerkőc most megbántottnak érzi magát:anya "bedugott" egy oviba ahol most nem azt csinálhatok amit akarok és még sokat dolgozik is alig jut rám ideje,holott előtte éjjel nappal együtt voltunk!!


Szóval most nem a sarokba állítás a megoldás hanem minél több együtt kettesben töltött idő és TÜRELEM TÜRELEM TÜRELEM!!!

2014. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utolsóként a 7-re gondoltam csak jött még egy válasz!!
2014. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!