Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom ovis. Most vettük...

Kislányom ovis. Most vettük észre, hogy van tetű a hajába :- (. A héten nézték az oviban, volt tetves gyerek. Mennyi idő amíg kikezeljük?

Figyelt kérdés
Ti szülők is "elkaptátok"? Addig nem mehet oviba? Én rontottam el valamit? Holnap visszük le a védőnőhöz :-(
2014. okt. 12. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
te nem rontottál el semmit... ez a legjobb családnál is előfordulhat, hogy közösségből hazaviszi a gyerek.. legcélszerűbb ilyenkor mindenkit átnézni a családban, szépen bekenni a fejet- fejeket tetű irtóval, serkéket leszedegetni a hajtövekről (lehet kapni serkefésűt szerintem a gyógyszertárban) és kész... ágyneműket áthúzni...
2014. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A tetű nem válogat... bárkibe belemehet! A legtisztább hajba is! Már én is elkaptam tavaly... Nagyon alaposan nézd át a fejét, minden nap, a tiéteket is! Mehet oviba, de előtte a tetveket szedd ki, majd mosdmeg a haját és kezeld tetűirtóval. Mi ezt vettük:

[link]

2014. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már nagyon jó szereket lehet erre kapni, ami gyorsan hat, a serkéket is elpusztítja, és valamennyi ideig védettséget is nyújt. (az anyukám idejében még petróleummal kezelték, sokat mesélt róla). Ha ilyen szert használsz, ami nyújt valamennyi védettséget, nyugodtan viheted oviba, akkor sem fogja elkapni, ha még maradtak tetves gyerekek a csoportban. (de a kezelést ismételni kellesz)

Miután lekezelted a fejét, nem árt leszedegetni a serkéket. Nekem mondjuk az erre való fésű semmit sem ért, anyukám kézzel szedegette a sűrű, derékig érő hajamból. Nyugi, nem rontottál el semmit, a tetű a legtisztább gyerekekbe is belemegy, és a legtöbb gyerek átesik ezen is. Mondjuk én az ovit, iskolát megúsztam, egyszer kaptam el, 14 évesen, kórházban. A családban senki nem kapta el tőlem. Cseréld le az ágyneműjét, a fésűjét pedig szintén cseréld vagy tisztítsd meg.

2014. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mentek a zöld kezek :-).


Megnyugtattok, hiáb tudom, hogy nem tehetek róla, mégis úgy érzem :-(. Ezért nem fogják kiközösíteni a többiek?


Tavaly "megúsztuk", mert akkor is volt tetű.

2014. okt. 12. 22:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Oviban szerintem még nem, meg nem is tudják szerintem a gyerekek, hogy ki tetves. Náluk még gyakrabban elkapja a gyerekek nagy része, és akkor nem gúnyolódnak annyira, mintha csak 1 gyerek lenne tetves.

Iskolás korban már hajlamosabbak kiközösíteni és gúnyolódni, de oviban még nem annyira.

2014. okt. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az óvónők közlik a szülőkkel, ha van tetű a csoportban, de azt, hogy kiben, tilos megmondaniuk, tehát elvileg ez titokban maradhat.

egy korábbi válaszoló

2014. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszer kisiskolás koromban jöttek nézni a fejünket, gyakornokok voltak, és az egyik úgy látta, hogy én tetves vagyok. Délután el is jött a tanítónő, és mondta, hogy másnap ne menjek iskolába, meg menjünk el a klinikára. Ott kiderült, hogy nem is vagyok tetves. Persze az osztálytársaim gyanút fogtak, hogy másnap nem mentem, és néhány piszkált egy ideig érte, hiába mondtam, hogy csak félreértés volt, mert tényleg.
2014. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nálunk az oviban nem szólnak/szóltak, hallottam ahogy az egyik óvónő a többi gyerek előtt rákérdez hogy megnézte-e az anyukája :-(. Tavaly meg egy anyuka beszélt erről az óvónővel.
2014. okt. 12. 22:35
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

- nem rontottál el semmit

- míg nem kezeltétek ki nem mehet közösségbe! - én is így kaptam el, mert idi.ta anyuka csakazértis behozta, a csaj meg a fél osztályt betetvezte

- kikezelni meg attól függ, de ha hosszú hajú, vágassátok le, ha nyivákol, akkor is. Tapasztalat: nekem lapockáig érő sűrű hajam volt, és nem vágattam le, hát kb. két hónapig szenvedtünk vele. Ma már első lenne, hogy ok, tetű, hajvágás.

2014. okt. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!


Mehetne oviba, de tegnap és ma otthon tartottuk. Lekezeltük, szedegetem róla a serkéket, szerencsére nem nagyon vészes. Már nem zárhatják ki a közösségből, de minél előbb ki kell írtani.

2014. okt. 14. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!