Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Új életmódot kezdek Hétfőtől,...

Pixie.cute kérdése:

Új életmódot kezdek Hétfőtől, szeretnek egészségesebben elni. Abbahagyom a dohányzást, futni fogok és edzőterembe járni. Tudnátok tanácsokat adni nekem ebben? Szívesen fogadok bármilyen hasznos és jó tanácsot egy kezdő részére.

Figyelt kérdés
Szeretnék Emellett egy edzéstervet és egy egészséges étkezést társítani ehhez, ebben is kérnék tanácsokat!

2014. jan. 5. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Hajrá! Ebben sok tanácsot nem lehet adni, mert pl. én a fokozatosságnak a híve vagyok, nekem nem megy a hirtelen eldobok mindent, és holnaptól másképp lesz...próbáltam már és pár hónap múlva rágyújtottam vagy lógtam az edzésről. De van aki kidobja az utolsó doboz cigit és élete végéig nem gyújt rá. Neked kell tudnod milyen a természeted, és ettől függően cselekedned. Másrészről szeretem, ha irányítanak, abban amihez nem értek, kértem segítséget, és pár alkalomra fizettem egy edzőt, aki megtanított mindenre.
2014. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zgyzgy válasza:
Elég összetett kérdés. Konkrétabban?
2014. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

27 évig dohányoztam. Másfél éve nem gyújtottam rá. Heti 30-40 km-t futok és túl vagyok 3 félmaratonon 2 órán belüli idővel, pedig már jócskán elmúltam 40.

Szívesen segítek főleg futás témakörében ha, tudok, de tényleg konkrétabb kérdések kellenek.

2014. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Például egy étrend. :) Esetleg egy edzéstervet valahogy kialakítani, ezekre gondoltam. :D
2014. jan. 5. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Étrendben nem vagyok guru, de azt tudom, hogy én hetente három-négy alkalommal futok alkalmanként 10 Km-t. Így tulajdonképp azt eszek, amit akarok. Tudom, hogy elrettentő, de szeretek enni sőt főzni is, ráhajtok néha a csülökre meg a tésztákra is. Ha nem állok meg az edzésekkel - megfigyelésem szerint - bármit ehetek, de én nem is a fogyókúra miatt futok.

Más.

Ha futásra adod a fejed, akkor a saját példámból tudom, hogy a cipő a legfontosabb szempont. NE vegyél valamilyen ilyen-olyan cipőt! Valódi futócipő kell!!! Saucony vagy Asics vagy valami ilyesmi, ugyanis a rossz választás hamar ízületi fájdalomhoz vagy fáradtsághoz vezet és azt az illúziót kelti, hogy nem tudsz futni. Alkalmas cipőben én évek óta 90 kg-osan évi 1200 km-t futok mindenféle tünet nélkül.

2014. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!