Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben, hogy segíthetek a fiamnak?

Figyelt kérdés
Focira jár a lassan 6 éves fiam. Nagyon szereti magát a sportot, viszont van ott egy kisfiú, aki piszkálja őt. Egy évvel idősebb nála, és egy fejjel nagyobb is. Először csak "beszólogatott" neki (már az is bántotta), de most már lökdösi, sőt meg is rúgta. A fiam nem agresszív típus, inkább kicsit félénkebb, visszahúzódóbb. Nem tudja kezelni a konfliktus helyzeteket. Mit tennétek? Nem szeretném, ha rettegve mennénk minden alkalommal edzésre, de abbahagyni sem szeretném. Az edzővel még nem beszéltem, de a következő alkalommal fogok. Egyáltalán érdemes vele beszélni? Észre sem vette, hogy mi történik, sok gyerekre kell egyszerre figyelnie, meg lehet hogy úgy van vele, hogy oldják meg egymás között a konfliktusaikat. Próbáltam kicsit bátorítani, hogy ne hagyja magát, adja vissza, és mondja is, hogy nem fogja hagyni magát, de tudom, hogy ha megint előfordul, akkor sem fog tenni ellene semmit. Az egyetlen megoldás, hogy kiíratom? Félősebb gyereket mivel lehet bátorítani, kicsit "keményíteni"?
2014. okt. 16. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
én az edzővel beszélnék a helyedben... bátorítani, hogy ő is üssön rúgjon vissza? nem tudom... agresszióra agresszióval válaszolni-erre tanítani, nem biztos hogy a legjobb megoldás, persze megértem, hogy megpróbálod megtanítani őt arra, hogy védje meg magát... esetleg más foci csapat nincs a közeletekben ahova járhatna? - de első körben akkor is az edzővel beszélnék, hátha meg tudja oldani a helyzetet...
2014. okt. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Soha nem védi meg magát, ezért mondtam neki, hogy lökje vissza, ha újra előfordul. Ha nem védi meg magát, mindig piszkálni fogják. Bár tudom, hogy úgysem fogja megtenni, utálja az erőszakot. Remélem megoldja a dolgot, ha az edzővel beszélek. Sajnos ez az egy csapat van itt, akik foglalkoznak ovis korosztállyal is.
2014. okt. 16. 10:28
 3/5 Medvi ***** válasza:
Szerintem is az edző lenne a megoldás, figyeljen oda rájuk és tegye helyre azt a nagy böszme kölyköt aki a kisebbet bántja!!! Szegény kisfiad még jó, hogy nem üt vissza az egy fejjel nagyobb fiúnak, több esze van annál, nem akar a falon landolni. Ha az edző nem segít akkor egy nagy marha, de reméljük, hogy nem az és segíteni fog. Egyébként lehet, hogy a helyedben én beszélnék a kölökkel és megmondanám neki, hogy kaphat egyet tőlem, ha nem száll le a gyerekemről. Anyukám ezt tette kiskoromban, amikor egy nagyobb fiú piszkált az osztályból. A gyerek utána nemhogy nem bántott, de kifejezetten kedves és készséges lett. Egy kis szülői segítség ebben a korban még nagyon hasznos tud lenni, és tuti, hogy nem káros. Majdcsak megjön a kisfiad önbizalma, ha nagyobb lesz, de ha most hagyod hogy rászálljanak, abból később súlyos önbizalomhiánya fejlődhet ki.
2014. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap mindenképp beszélek az edzővel. A gyerekkel pedig akkor, ha nem lesz változás. Remélem odáig nem jutunk el, főleg mivel hosszútávra tervezünk ott, nem szeretnék a szülőkkel balhét.
2014. okt. 16. 21:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Elsőkörben az edzővel beszélnék,ha nincs változás akkor pedig a nagyobb gyerekkel!De nem bántóan hanem finoman,kedvesen!

"Figyi,miért bántod a fiamat??Hisz ő nem bántott téged!!"

2014. okt. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!