Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy jobb anyuka...

Mit tegyek, hogy jobb anyuka legyek? Milyen egy ideális anyuka (1éves babával)?

Figyelt kérdés
Szigorú napirend? (nehezen osztom be az időnket, de az evés rendszeres időközökben van, ezen kívül játszik, alszik és sétálunk) Sok foglalkozás?(leginkább egyedül szeret játszani, de sok időt töltök mellette, napi több órát hagyom mászkálni és pakolászni a lakásban) Sok séta? (ő nem nagyon szeret sétálni, legtöbbször hamar elalszik, de igyekszem minden nap kivinni min. fél órára) Hagyjam felfedezni a világot vagy tiltsak neki dolgokat? (ha kipakolom az összes játékát, akkoris a felnőtt dolgok éredeklik legjobban, csak a veszélyes dolgoktól tiltom). Igyekszem a házimunkát háttérbe szorítani az ő javára, vagy együtt csináljuk, pl. amíg mosogatok, ő kipakolja a konyhaszekrényt :) Honnan tudom, hogy jó anyuka vagyok-e? Szoktam olvasgatni az "Anya, taníts engem c. könyvet. Hogyan tehetem magam még jobbá? Ti miket csináltok 1 éves gyermeketekkel?
2010. jan. 25. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A babádon látod, hogy számára te vagy a világ legeslegjobb anyukája. Ha boldog, kiegyensúlyozott, nyugodt, mosolygós a babád, akkor igenis az vagy! Ahogy írod, amikor kell, mellette vagy, de hagyod élni, felfedezni, hagyod, hogy tanuljon az esetleges hibákból, megfelelően gondozod, biztosítod számára az egészséges életmódot..mi kell még ennél több? Semmi! Az a fontos, hogy te is élvezd, hogy anya és egyben nő is vagy..legyél te is kiegyensúlyozott és elégedett..ha ez megvan, akkor tökéletes vagy :D
2010. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

:) hát, mit akarsz még jobbá tenni.?

Pont a "jó" anyukák szoktak aggódni, hogy nem elég jók..

Az olvasgatás (ilyen szempontból!) azért nem jó, mert esetleg elbizonytalaníthat, ha te másképp érzed, ott, legbelül.

Nálunk vannak kőbe vésett szabályok, ahol nincs apelláta. Ilyen: gáztűzhelyhez nem nyúlunk, ha nincs bekapcsolva, akkor sem. (nálunk: máséhoz nem nyúlunk, kérünk, egyet veszünk is itt szerepel)

A (konyha)szekrényből lehet pakolni, de határok vannak. pl. míg kíváncsiságát elégíti ki,addig lehet, de pl.a fedőkkel cintányérozni nem lehet.

ugyanez ruhásszekrénnyel lehet, de aztán azt játsszuk, hogy visszapakolunk. nem tudom, nagy vonalakban érthető?


Tehát a veszélyes dolgokra kategorikus nem, többiben vmennyi engedményt lehet tenni. ésszerűen.

Ez nem jelenti, hogy mindent meg kell engedni, sőt.


Sírás és hiszti:

Sírás, tehát ijedség, félelem az egyedülléttől v. egy helyzettől: megvigasztalom, nyugtatom, segítem.

Hiszti: (rájössz hamar, meg lehet különböztetni!) ha szép szóra nem reagál, akkor ráhagyom. Hamar abbahagyja.

2010. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont most bizonytalanodtam el a 11 hós fiammal kapcsolatban. Kiegyensúlyozott, boldog, szóval nagy hibákat vsz. nem követtem el.

Mégis. Azt nem tudom, mennyit is kéne vele foglalkoznom egy nap. A védőnő és egy pedagógus is azt mondta, hogy meg kell tanítani egyedül játszani, nehogy a szőnyegen ücsörögjek mellette, azonnal szokjak le erről. Máshol meg azt olvasom, hogy igenis sokat kell vele foglalkozni, együtt játszani. Honnan tudjam, hogy mi a helyes arány???

Én azt tapasztaltam magamon, hogy nem jó sokat filózni ezen a 'még tökéletesebb anyuka' dolgon, mert sehová sem vezet, csak még feszültebb leszek. Minél jobban görcsöl az ember, annál inkább elbizonytalanodik. Ez nem olyan, mint egy iskolai teszt, hogy 10 pontból 10 pont, nincs konkrét fokmérője. Boldog, jókedvű-e a gyerek, vagy sem. Csak ennyi. Közben különböző forrásokból más és más információt hall az ember, így csináld, úgy csináld, amúgy csináld. Te a legjobbat akarod nyújtani, de melyik a legjobb?....

2010. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát játssz vele együtt, de ha ő maga játszik, elmélyed, akkor ne zavard. Csak legyél a közelben tegyél-vegyél, hogy lásson.

Olyasmivel sem, pl. mikor vmit nézeget, akkor mutatsz neki mást, nézd csak!

Ezt akkor alkalmazzuk, ha vmitől el akarjuk terelni, de nem direktben, tehát nem eleve tiltott dolog. mert az, ugye határozott nem!

Ha szüksége van foglalkozásra, azt úgyis jelzi.

2010. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem, mind nagyon hasznos. Igen, kiegyensúlyozott, mosolygós, jókedvű baba, újabban bújósabb, ölelgetősebb, mint eddig, ugyanakkor hisztisebb, akaratosabb is, de ez biztos a korának megfelelő. Ezek szerint meg kell találni mindenből a megfelelő arányt. Boldog babázást kívánok mindenkinek!
2010. jan. 26. 09:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Tökéletes anyuka vagy a gyermeked szemében, ne aggódj. Minden gyerek más, másként igényli a foglalkozást. Abból látod, hogy a Te gyerekednek elég-e mindez, hogy boldog, kiegyensúlyozott. Játsszál vele, ilyen korban szeretnek építeni, sokat mutogatnak, beszélj hozzá, énekeljetek, mi a youtube-ot hallgatjuk rendszeresen és éneklünk! Sokat be lehet vonni a házimunkába is őket, az én lányom is tereget, már kirázza a ruhákat és már teregetné is, csak nem éri fel a szárítót, de adja nekem. Meg főz a játékkonyhájában, ahogy tőlem látta, megkínál, csinál nekem kávét stb. És szerintem az, hogy hagyod egyedül játszani, persze közben figyelve rá, kimondottan jó és hasznos, nem szabad nagyon tőlünk függővé tenni a gyereket! Szóval ne aggódj, jó anyuka vagy!
2010. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az én kislányom 20 hónapos, az lemaradt. :)
2010. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!