Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők: Szerintetek a cigirágó...

Szülők: Szerintetek a cigirágó nincs káros hatással a gyerekekre?

Figyelt kérdés
A minap megláttam a boltban ezt a fajta rágót és az jutott eszembe, hogy pontosan olyan csomagolásban van, mint a valódi cigaretták, ráadásul a papírja is úgy néz ki, még kis barna "filtere" is van. A trafik törvény bevezetésével ugye tiltják, hogy a gyerek közel kerüljön a dohányvoltokhoz, nem mehet be, nem lehet nyitva az ajtó, be sem láthatnak kiskorúak, közben pedig úgy érzem ezzel a termékkel ösztönzik a dohányzásra, a felnőtteket akarják utánozni. Azt játsszák a rágóval, hogy cigiznek, úgy tartják a kezükben, sőt mesélte egy idősebb bácsi, hogy az unokája megakarta gyújtani a cigirágót. Nem agitálni akarok, csak a véleményeteket kérdezem.
2014. nov. 2. 09:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én nem ettem cigirágót talán egyszer max, nem érdekelt gyerekkoromban ez, aztán tiniként elkezdtem cigizni és akkor hagytam abba, amikro elkezdtük a babát tervezni. Kb 12 évig dohányoztam, de a rágónak ehhez tuti semmi köze nem volt.
2014. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
8. Nagyon igaz amit írtál.
2014. nov. 2. 13:39
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség különben meg aki így gondolkozik az ne cigizzen és gyerek nem akarja majd utánozni.
2014. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Én nem gondolkodok így és különben sincs gyerekem még. Azért kérdeztem meg, mert amikor megláttam a boltban, eszembe jutott ez a túldramatizlárt trafiktörvény és ennyi erővel akkor ez nem lehet-e káros? Az én gyerekkoromban is volt már cigirágó és imitáltuk vele a dohányzást. Én dohányos lettem, de biztosan nem ez miatt, hanem mert a szüleim sajnos dohányoztak, mióta az eszemet tudom, abban nőttem fel. Az én gyerekkoromban még nem védték ennyire a kiskorúakat a dohányzástól, szabad volt reklámozni és bárki bárhol dohányozhatott. Ezért jutott eszembe, hogy tényleg úgy néznek ki a dohányboltok ,mint valami tiltott zóna, mint egy bordélyház, közben a káros szenvedélyre hasonlító csemege megengedett. Tényleg csak kíváncsiságból kérdeztem, hogyan vélekednek erről a szülők. De nekem erről az jön le, hogy az égvilágon semmi értelme nincs ennek a nagy kirekesztésnek, sőt, mint ahogy egy válaszoló is utalt rá, a tiltás jobban felkelti a gyerek kíváncsiságát.
2014. nov. 2. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!