Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit és mit játszotok a 2...

Mennyit és mit játszotok a 2 éves és a 3,5 éves gyereketekkel? Miket lehet játszani velük úgy, hogy mindkettőnek elég fejlesztő legyen, de nem túl sok?

Figyelt kérdés

két fiam van. 2 éves és 3,5.

sokat játszanak együtt,ketten amig én a dolgomat csinálom,takaritok,főzök stb.

sokszor úgy elvannak nélkülem,van,hogy el is küld onnan a nagyobbik,hogy ők most játszanak,ritkán kéri,hogy menjek oda.ez jó vagy rossz?a kicsi sokat szeret a "nyakamban lógni" ,de játszani ő is eljátszik nélkülem,viszont ő gyakrabban kéri,hogy üljünk le építeni vagy ilyesmi.miket lehetne játszani együtt a két fiuval?KB mennyi lenne az a köztes idő,hogy mind a két fiamnak jó legyen,ne is sok,mivel a nagy inkább egyedül vagy az öccsével játszik,de ne is kevés,mert a kicsi meg sokszor huz hogy menjek be hozzájuk játszani a szobába!?Mennyi ideig/mit szoktatok játszani a gyerekeitekkel?


2010. jan. 27. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Kockából torony építés. kié sikerül magasabbra? kinek sikerül gyorsabban? Ha a picinek nem megy akkor kígyó illetve vonatot lehet kockákból egymás mellé sorakoztatni a földön aztán megtolni hátulról kié megy messzebbre anélkül hogy szétesne a vonat? kocka lehet nagy legó. nekünk fakockáink vannak.

A gyurmázás is muris de csak ehető fajtából :) mármint só-liszt víz keveréke nálunk bevált és nem is ízlett a kicsinek. a nagy már tud kígyót csinálni a kicsi meg kilapíthatja, aztán bele a töltelék és felkell tekerni, mint a rétest. közben énekelni a Tekeredik a kígyósat...

Labda gurigatás, vagy bedobása egy kosárba vagy dobozba. persze a pici közelebb is mehet bedobni.

2010. jan. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2010. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én az életkori (és az ebből adódó kézügyességi) eltérések miatt a versenyeztetést nem javasolnám, mert frusztráló lenne a kicsinek, hisz szinte tuti, hogy a bátyja ügyesebb már.


Nekem 3 lányom van, 2 éves eltérésekkel. Általában délelőtt együtt játszanak, addig én elvégzem a dolgom. Délután játszunk együtt vacsoráig. Délelőtt pár percekre szoktam bekapcsolódni a játékukba, egyet-egyet bújócskázunk, vagy megsétáltatom őket. (Szeretnek kutyásat játszani. :D)

Ha a nagyobb fiad nem igényli, hogy játssz vele, akkor kérd meg, hogy foglalja le magát, amíg a kicsivel játszol. Hamarosan úgyis bekapcsolódik ő is. Fiús játékokban nem vagyok nagyon képben, de 2 évesnek még a színek és formák gyakorlása, a hangok, a kézügyesség fejlesztése kiemelkedően fontos. Van aki már ennyi idősen a nagyobb darabos puzzle kirakókat is átlátja. A nagyobb fiad meg már tuti biztosan. Vele lehet már számolgatni is, állatokat, növényeket, járműveket sorolni, ezt összekötni labdázással, állatok-állathangok utánzása, összekapcsolása. Ez mindkét gyerek számára fejlesztő lehet, csak eltérő nehézségű feladatot kell adni nekik.

(Kérdezd meg a védőnődet nincs-e valami jó könyve ilyen témában. Enyémnek pl. van egy csomó. Vagy az óvónőt. Ha vagytok olyan viszonyban biztosan szívesen kölcsön adják. Van egy nagyon jó: Mit tud a gyerek?-a címe)

2010. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!