Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális hozzáállás ez a...

Normális hozzáállás ez a barátnőmtől? Mennyire "szóljak bele", mondjam el a véleményem?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, kb egyidősek a gyerekeink. Az ő lányuk eléggé el van/volt kényeztetve. 3 éves múlt, elég sok gond van vele. Erre a szülők most döbbentek rá. Most nagyon szigorú napirendet vezettek be, aminek több eleme is ellenszenves nekem és szerintem nem fognak vele célt érni.

A legrosszabb, hogy minden este pont 7kor mennek haza a játszótérről (amikor szól a harang), hiába érzik jól magukat a gyerekekek. Szerinte ez azért fontos, mert akkor időben tud vacsorázni, fürdeni és lefgeküdni. Szerintem viszont a gyereknek fontos a friss levegő, mozgás, főleg gyerektársaságban.

Meg ez az egész váltás is nagyon drasztikus.


Hogyan beszéljek vele erről finoman?


2014. nov. 20. 13:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell beleszólni senkinek az életébe, gyereknevelésébe.

Amúgy amit leírtál pont nem érzem drasztikusnak, hogy időben hazamennek és időben lefekszenek...de mindegy, te ismered őt.

Amúgy 3 évesen még alakítható a gyerek és a napirend is. Valahol jobb ez így, mintha 18 évesen döbbennének rá, hogy gáz a gyerek...


De egy a lényeg, hogy nem szólnék bele (főleg, ha nem a gyerek egészsége vagy élete van veszélyben)!

2014. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Én abban semmi rosszat nem látok, hogy adott időben haza kell menni valahonnan (pláne este 7-kor télen egy 3 évesnek). Egy bölcsis/óvodás (gondolom a 3 éves már ovis) gyerek igenis feküdjön le időben, ne este 11-kor. Nyilván addig is friss levegőn, gyerektársaságban van, ami valóban fontos, de attól még léteznek szabályok.

Nem tudom milyen szabályok vannak még, amik neked nem tetszenek, de azt gondolom, nem kellene beleszólnod, mert nincs hozzá közöd.

2014. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek este kilenckor is a játszón akar rajcsúrozni, az is rendben van, mert kell a levegő?


Ez lenne a szigorú napirend? Este hétkor haza kell menni? Nálunk sokkal korábban van ez az időpont, kivéve nyáron. Télen, sötétben, hidegben pont elég ennyi idő a játszótéren.

Valóban, haza kell érni, vacsorázni, fürdeni, összekészíteni a dolgokat másnapra, még egy kis mesenézés, játék és mehet aludni. Miért baj, hogy egy 3 éves korán kerül ágyba?

Egész nap lehet friss levegőn, gyerekek között, az este legyen otthon, békésen, családi körben.

Ettől még nem drasztikusak a szülők... látnád az én barátnőmet. Minden nap hatkor fel kell kelnie a gyereknek, ha akar-ha nem, még hétvégén is. Pontban délben leteszi aludni, ha elalszik jó, ha nem nem, de pontosan kettőkor ébreszti, még akkor is, ha csak tíz percet alszik. Ez a drasztikus, nem az este hétkor való hazamenetel.

2014. nov. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
A 7 órás hazaidulás elég késői egy ekkora kisgyereknek.
2014. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

De a gyerek ehhez van szokva. Hogy sokáig játszanak együtt.

Otthon is ilyen szigor van most náluk: fürdés, vacsora, ha ezeket rendesen csinálja végig, akkor nézhet csak mesét.

Meseolvasás után pedig kijönnek a szobájából, hagyják magában beszélni. Eddig bementek és beszélgettek vele, ha erre volt igénye.

2014. nov. 20. 14:15
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. A gyerek szokásain lehet változtatni és ők most ezt teszik, mert belátták, hogy eddig nem jól csinálták. Én nem látok itt nagy gondokat, az pedig, hogy nem beszélgetnek még órákat a gyerekkel fektetés után, nagyon helyes. Sajnálatos, hogy elrontották az elejét, de még viszonylag könnyen tudnak ezen változtatni és most ezen dolgoznak. Ismétlem ne szólj bele se finoman se máshogy.
2014. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig nem érzem, hol van ebben a drasztikusság?-haza kell menni, fürdeni kell, vacsizni kell, és nem lehet nonstop tv-t nézni. Az oké, hogy este beszélgessenek vele, de a többivel nem értem mi a gond?

Nálatok hogy mennek ezek a dolgok?

2014. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ezek után kíváncsian várom, hogy leírd, nálatok milyen a napirend, mit és mikor csináltok a gyerekkel.

Mert kicsit olyan érzésem, hogy te is kapnál kritikát.

2014. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális döntéseket hoztak, annyi h én este még segíteném az elalvásban, de amúgy mindegyik normális dolog amit írtál. Fürdés, evés igenis menjen rendben és időben.
2014. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Teljesen rugalmatlan az egész.


Eddig úgy volt, hogy lent voltunk amíg a gyerekek jól érezték magukat. Otthon - úgy vettem ki a szavaiból - még játszottak, YT-on mesét néztek, közben vacsoráztak. Aztán ment a harc a gyerekkel hogy fürdeni kell, fel kell venni a pizsamát.

Lefektették változó időben, és ha után hallották hogy beszél, bementek hozzá.

2014. nov. 20. 14:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!