Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális hozzáállás egy...

Ez normális hozzáállás egy nagyszülőtől?

Figyelt kérdés

Gyermekem 25 hónapos, amellett hogy igen eleven, vannak problémáink is, ami matt fejlesztésre járunk. Anyukám itt lakik tőlünk kb 20 percre, a párom szülei vidéken. Anyukám az elején még úgy ahogy segített, ez mostanában jelentősen elmarad. Nem szorulna rá, de sokat dolgozik, a munkája a hobbija. Mostanában a gyerkőcöt egyre ritkábban tudjuk rábízni és ezek az idők is szigorúan behatároltak, ahol ő szabja meg az intervallumot. Ez, ha hivatalos dolgot kell intézni, nehéz. Csak 1-2 órára vállalja, tehát elvárja, hogy este 6-7 re legyünk otthon, úgy mint kamasz koromban. Nekem ez nagyon megalázó, egyre inkább. 2 hónap után el szerettünk volna menni picit a párommal kettesben, hogy megünnepeljük a házassági évfordulónkat. Erre is azt mondta, hogy 6-ra menjünk haza, mert neki még mosnia kell. (szombaton). Miután ennek hangot adtam, elkezdett felháborodni, hogy nem igaz, hogy nekünk nem elég 2 óra.

Más családnál látom, hogy alig várják, hogy unokázhassanak. Nálunk meg azt látom, hogy ez a nagyszülőknek csak teher. A párom szülei még problémásabbak, ott anyósomnak vannak komoly pszichés gondjai, ami miatt nem bízhatom rájuk a gyereket. A testvéremék sem gyerekközpontúak, nem tudnak vele mit kezdeni.

Borzasztó nagyot csalódtam a családomban. Úgy érzem egyedül maradtam a nehézségekkel, problémákkal, orvoshoz nem tudok eljutni az örökmozgó gyerek nélkül.

Amikor én voltam kicsi, nekem csodálatos nagymamám volt (anyukám anyja), aki imádott minket, nagyon sokat voltunk nála. Most meg úgy látom, hogy a gyermekemnek nincsen helye a családban. Bébiszitteren gondolkodtam, de elég drága dolog. Nagyon jól esne időnként a párommal kettesben egy pár órát eltölteni, amikor senki nem hajt, mielőtt még elindulok, hogy azért siessek már haza..


2014. febr. 3. 12:35
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk egyik nagyszülő sem vigyázott még a gyerekre, pedig közel laknak nyugdíjasok. Örülj annak a pár órának, magatoknak vállaltátok (ahogy mi is) a gyereket. Vannak persze családok ahol a nagyi segít, de sokszor megvan az ára, mert mindenbe beleszól.
2014. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
76%

Megertelek. Nagyon rossz ezt a sajat szulodtol megkapni es "elviselni".

Az en anyukam 5-6 ev mulva mehet nyugdijba. Legalabbis a jelenlegi jogszabalyok szerint. 3 unokaja van es kijelentette, hoy mi nehogy azt gondoljuk, hogy majd o unokazni fog. Nem is akarjuk "raeroltetni" nyugdijas eveiben a "gyerekfelugyeletet", csak azert sz.rul esett nekem is es a noveremnek is, hogy nem szamithatunk ra.

Pedig mar most azzal jon, hogy nem tudja mihez fog kezdeni, ha nyugdijas lesz.

Igazabol csak annyit "varnank el", hogyha beteg vmelyik gyerkoc, akkor neha besegitene es itthon lenne vele.


Anyosomek 120 km-rel arrebb laknak, anyosom nyugdijas. Ha "elfingom" magam mar jon unokazni es vigyaz a gyerkocokre.


Egyebkent en ugy oldottam meg decemberben, hogy fogadtam egy potnagyit. Ajanlottak mas szulok es 500.-/ora volt a dija.

De ha ezt a szuleim megtudnak, hogy potnagyszulo vigyaz/foglalkozik a gyerkocokkel..akkora balhe lenne, hogy csak na.

2014. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
84%

Vannak ilyen nagyszülők, az én anyósom is ilyen, 2 óránál többet nem bír a gyerekkel és ezután is úgy kikészül, hogy két hétig kitalál mindenféle kifogást, hogy ne kelljen a gyerekkel találkoznia. Pedig csak egy átlagos 4 éves gyerek és nem is erőltetjük rá.

Én beletörődtem, van akinek ennyi sem jut. Ilyenkor jó a bébiszitter. Próbáljátok ki, anyukád is látni fogja hogy megoldjátok nélküle is. Akkor majd lehet hogy nem fog jól esni neki.

2014. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
84%
Hát, ő ilyen. Elhiszem, hogy rosszul esik, nekem is úgy esne. Az én szüleim imádják a 20 hónapos fiunkat, sőt, apukám felesége (aki ugye nem vér szerinti nagymama) is alig várja, hogy unokázhasson. Ja és semmibe nem szólnak bele. Nagy segítségek ők nekünk, mert a férjem szülei még csak nem is látták az unokájukat. Nem tudsz mit tenni, el kell fogadnod, hogy anyukád ilyen, bár kérdésedre válaszolva szerintem sem normális hozzáállás ez egy nagymamától.
2014. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos a mai nagymamák nagy része még mindig dolgozik, nagyon kevés a nyugdíjas, így persze hogy kevésbé érnek rá mint anno a mi nagyszüleink. Ráadásul már nincsenek alibi munkák, a legtöbben holtfáradtan esnek haza. Anyukád meg lehet hogy arra gyűjt (írtad h nem kéne dolgoznia), hogy öregségére ne legyen gondja, az is nagy segítség ám, ha az idős szülőt nem kell támogatni.Van aki ennek is örülne. Nekem anyukám hiába szereti az unokáját a munka és távolság miatt csak nagyon előre megbeszélve, lefixálva hétvégén ér rá. Anyósomék meg kéthetente jönnek vasárnap, de az vendégség inkább, itt vannak 2-3 órát aztán mennek haza dolgozni (vállalkozásuk van). Tehát hétköznap konkrétan nincs soha semmi segítségem. Férjemmel mi is 2 órát kaptunk a tesóméktól a házassági évfordulónkon, mert még életükben nem vigyáztak gyerekre és nem mertek több időt bevállalni. Pont mire hazaértünk, akkor kezdett el a gyerek úgy nyűgösködni, hogy nem tudták megnyugtatni. Enni se akart nekik. Akinek nincs gyereke, nem feltétlen tudja, h mit kezdjen vele. Tesómék intelligens, kedves emberek, de nincs gyakorlatuk, nem haragszok rájuk:)

Ha orvoshoz kell mennem és nem vihetem a gyereket, úgy szoktam megoldani, hogy estefelére kérek időpontot(férjem munkaideje utánra), összekészítem a gyereket, kimegyünk a férjem elé, a buszmegállóba a kezébe adom és én megyek tovább. Amit meg nem lehet elintézni, azt a férjem szabadnapjain oldom meg.

2014. febr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
51%
sajnos mi is hasonló cipőben járunk,de ez van,kicsit irigykedem azokra,akiknek alig várja a nagyi,h odavigyék az unokát,nekem 3 van,ez is nehezíti..
2014. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
31%
Valószínűleg anyukád sem mai "csirke" már. Ők már kevesebbet bírnak, kevesebb a tűrőképességük, ráadásul aktív dolgozók, jól elfáradnak. Nekik az a dolguk, hogy időnként babázzanak, de nem akkor amikor neked úgy tartja kedved és segítségre van szükséged. Hanem amikor ő úgy látja, hogy most szeretnék unokázni. Ezt meg kell értened. Persze nagy ritkán 2 havonta megkérheted, de annál sűrűbben ne. Te életed, neked kell megoldanod. Ez van ez egy ilyen meló.
2014. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
35%
Sosem irígykedtem azokra a családokra, ahol mamára vannak szorulva, annál büszkébb vagyok magamra, hogy megoldom egyedül.
2014. febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, észrevételeket!

Talán azért furcsa ez az egész, mert mint írtam, az én nagymamám teljesen más volt.

Igazából nem is az a fő gond, hogy megmondja valaki, hogy mondjuk 6-ig ér rá. Hanem az, hogy úgy kezel, mint egy gyereket, hogy számon kér és be akarja osztani az időmet. A házassági évfordulónál, amikor jeleztem, hogy hát ez lenne a program, akkor egy "ÉSSS"? volt a válasz...

Egyébként legutóbb annyira felhúztam magam ezen, hogy megköszöntem tőle az eddigi segítséget és szóltam, hogy erre nem tartok többet igényt, mert látszik, hogy nagyon nehezére esik ez az egész. Azóta nem beszélünk...

Az 500 forintos órabér nagyon jónak tűnik! Megbízható a pótnagyi?

Egyébként biztosan benne van a munka és a fáradtság is. Csak itt más is érzek, az a baj...

2014. febr. 3. 13:20
 10/56 anonim ***** válasza:
40%
Nézd, a gyereket te meg a parod vállaltatok. Az jo, ha a nagyszülő segít, de nem kotelessege. Nem neki kell megoldani a gyerek felugyeletet, hanem nektek.
2014. febr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!