Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon eleven kisgyerekek...

Nagyon eleven kisgyerekek anyukái! Ti hogyan oldjátok meg a mindennapi házimunkát, egyáltalán hogyan élitek túl a napot?

Figyelt kérdés

Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer ilyen kérdést fogok feltenni, de mostanra feladtam, hogy egyedül megoldom a problémát. A 2 éves fiam olyan nagyon eleven, hogy egyszerűen egy másodpercre sem lehet magára hagyni. Hiába próbálom lekötni a figyelmét, ő jön-megy, pakol, szétszór, szétdobál mindent, szekrényre mászik, konnektort akar szerelni stb. Kezdek kikészülni. A büntetésen egy jót derül, majd pár perc múlva folytatja ahol abbahagyta.

Orvosnál már voltunk. Semmi baja, csak hihetetlenül eleven és akaratos. Az orvosok szerint majd túljut ezen a fázison is és akkor kicsit lenyugszik. Heti 3 alkalommal járunk "fejlesztésre", inkább csak azért, hogy kicsit kiadja magából a felgyülemlett energiát, de ott is előbb fáraszt le mindenkit, mint hogy ő elfáradna.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Itthon minden szalad, mert egyszerűen nem tudok haladni semmivel és ez még a kisebbik baj. A legrosszabb, hogy a nagyobbik gyerkőcre is sokkal kevesebb időm jut. Ezen valahogy változtatni kell de nem tudom mit tegyek.


2014. nov. 25. 10:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem neki kevés már és unalmas az otthon töltött idő, esetleg bölcsire nem gondoltatok? Egyébként az elevenség egy dolog és az nem egészen azt jelenti, hogy nem fogad szót, kiröhög ha büntetést kap. Ezen neked kell változtatni és úgy nevelni, büntetni, hogy később ne legyenek még nagyobb problémák.
2014. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
nálunk karám van...a nappali közepén, benne egy halom játék...nagy a területe, mindenkinek jó...
2014. nov. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Már senki sem vállalja, hogy vigyázzon rá, mert már mindenkinél történtek vele kisebb balesetek, amivel a frászt hozta mindenkire. :( Eddig sem volt semmi az elevensége, a de az elmúlt fél évben, mintha szárnyakat kapott volna. Minél jobban nyílik az értelme, annál hajmeresztőbb dolgokat csinál és sajnos a veszélyérzet vagy félelem legkisebb jelét sem mutatja.


Bölcsibe jártunk két hónapig, majd udvariasan megkértek, hogy inkább vegyem ki, mert nem tudnak tőle figyelni a többi gyerekre. Ő nagyon élvezte, de sajnos ott sem bírták vele tartani a lépést. Az udvarról meglépett, kimászott a kerítésen, felmászott a 3m-es tárolópolcra, a mosdóban kikaparta egy csempe mellől a fugát stb. Ezután fordultunk szakemberhez.


Minden nap van valami fárasztás. Heti 3*2 óra fejlesztés, a többi napokon kalandpark és/vagy játszótér, délelőtt egyedül, délután a tesóval (oviba jár, 6 éves). Otthon a kertben is van egy kis játszótér (hinta, csúszda, libikóka, homokozó, kötéllétra, mászóháló). A kicsi még javában pörög, mikor a nagy már szinte magán kívül van a fáradtságtól.


Sajnos nála a tipikus játékok soha nem váltak be. Utál rajzolni, max 1-2 vonalat húz a papírra, majd otthagyja. Az építőkockákkal, duploval inkább csak a vakolatot próbálja kivésni vagy a bútorokról kapirgálja a festéket, esetleg dobálja őket. Nem vagyok rá büszke, de már a tv elé ültetést is bevetettem. Ez kb 5 percre leköti, de ez a maximum, mert néha figyelemre se méltatja.


A büntetés nálunk a büntiszék (2 percre le kell ülnie, ha nem fogad szót). Nem az van, hogy nem érdekli, mert utána bocsánatot kér, de amint leülte a 2 percet, mert felmászott a polcra, már megy is mondjuk kidobálni mindent szekrényükből. Utána leüli ezért is a büntetést, segít összepakolni, majd megy felmászni az asztalra...

Próbálkoztunk a játék elvevéssel, de mivel legkevésbé a játékokért van oda, ez egyáltalán nem hozott eredményt. Volt, hogy megmondtuk, hogy elvesszük az aznap kapott (ő kérte) autóját, ha nem viselkedik jól (a tesónál ez vált be). Felkapta, odament a szemeteshez és kidobta. Megszólalni sem tudtunk. A férjem a mai napig mondogatja, hogy el sem hinné ezt, ha nem látta volna a saját szemével.


A testvérével próbál játszani, de nem nagyon van amit közösen tudnak, mert a nagy inkább csöndesebb, kevésbé aktív típus. A játszótéren még csak-csak elvannak, de a kicsi ott is vagányabb, sőt inkább vakmerőbb.


Járóka és utazóágy már szóba sem jöhet, 11 hónapos volt, mikor még járni is alig tudott, de már profin kimászott belőlük.


Próbálom bevonni a tennivalókba, de nem érdekli. Kérem, hogy hozzon ide ezt-azt, elsőre megcsinálja, majd mintha nem is hallaná amit mondok. Igyekszik minél előbb kikerülni a látóteremből, hogy nyugodtan ügyködhessen. A fejlesztésen is ezt csinálja. Ha ott van vele valaki, akkor nagy nehezen megcsinálja amit mondanak neki, de amint csökken a figyelem már megy és általában a bordásfalig meg sem áll. Persze, ha olyan feladat van amit szeret, azt örömmel csinálja (felmászni valamire, trambulin, mászófal...), de arra nincs lehetőség, hogy az ember egész nap őt figyelje, hogy mikor esik épp le.


Egy időben nekünk is volt elkerített rész neki, de első körben összekaristolta kisautóval a laminált padlót (már ez izgatott a legkevésbé), majd 2 nap alatt megtanult kimászni.


A védőnő egy darabig azt hitte, hogy én vagyok becsavarodva és szegény gyerekre miket rá nem fogok, később elmesélte, hogy ő szülés utáni depresszióra gondolt, de egy velünk eltöltött nap után közölte, hogy ő a világból szaladna ki, ha még egy ilyen napot végig kellene csinálnia...

2014. nov. 25. 16:12
 14/21 anonim ***** válasza:
27%

én alig värom, hogy legyen két vagy hàrom ilyen égedelem rossz kis gyerköcöm!!!!!!komolyan :-)))

28/N

2014. nov. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a két perces büntiszék édeskevés, és nem is veszi komolyan, neki az a 2 perc tehát nem is büntetés, hiába gondoljátok ti annak.

Egy kicsit szerintem szigorúbban kellene fogni, biztos vannk olyan dolgok, amiket szeret, ha rosszul viselkedik nincs játszótér, akármi.

2014. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%

A büntiszék szerintem jó annyi prcre, ahány éves a gyerek.

Elmondásod a lapján olyan, mintha direkt, tudatosan szeretne kárt tenni mindenben, esetleg néha magában is.

A fejlesztők mit mondanak?

Nem lehet hormonális probléma?

Ne haragudj, hogy ezt kérdezem, de nincs valami mentális betegsége?

2014. nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg próbálj meg belediktálni délután némi citromfű teát, ez nyugtató hatású teafű. Csecsemőknek is ajánlják hasfájós időszakban.
2014. nov. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egy kérdésem van: jár társaságba, közösségbe a gyerek rendszeresen? Ekkora gyerekeknél a legjobb energialevezetés, ha másokkal játszhat, illetve a megfelelő viselkedésformákat is így sajátítja el a legjobban! Napközi sokat segíthetne rajta. Nem abnormális az, ha egy ennyi idős gyerek ilyen eleven, csak a megfelelő környezetre van szüksége az energiái levezetésére. Otthon anyuval, testvérrel a legó/tv mellett ez nem az igazi.
2014. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg magánbölcsi is szóbajöhetne, ha nem is egész napra, hanem csak 4-6 órás foglalkozásban? Az érthető, ha az állami bölcsiben nem vállalják.
2014. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
56%

Mit mondanak a fejlesztőben??

neharagudj meg hogy ezt írom de sztem hiperaktív...

2014. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!