Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nagyon le van...

Szerintetek nagyon le van maradva a kisfiam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 25 hónapos, imádni való ördögfióka, de néha úgy érzem kicsit le van maradva értelmi fejlődésben. Főleg mikor az ismerős anyukák elkezdik, hogy ő az enyém ennyi idősen már....

Szóval, mond mindent, de még nem mond mondatokat.

Nem szobatiszta, csak akkor pisil bilibe ha meztelen van, kakilni csak pelenkába hajlandó.

Nem képes szépen enni, ezt úgy értem, hogy nem marad nyugton, eszik 2 kanállal aztán szalad 3 kört.

Hiába mondok el neki valamit százszor akkor is azt csinálja. Olyan mintha nem értené meg.

Formabedobós játékkal nem tud játszani, mert nem hajlandó összeegyeztetni a formákat és inkább hisztizik.

Szerintem igazából nincs semmi baja, mert járni is már 10 hónaposan kezdett, minden rosszaságot meg tanul 1 perc alatt, csak most mentem vissza dolgozni és az összes kolleganőm akinek van gyereke,azzal traktál, hogy az ő gyereke ennyi idősen, már rég beszélt, meg szobatiszta volt meg ...

Szerintetek?


2014. nov. 25. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Az idióta felvágó bezzeganyák meséiből gyököt kell vonni.
2014. nov. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Az én unokahúgom is szépen beszélt már két évesen. Rövid, egyszerű mondatokban, de sokat és érthetően. Csőrös pohárból sosem ivott, az elejétől normál üvegpoharat kapott, szépen evett villával, meg úgy, h kis darabkákra csipegettük neki, ami olyan volt és azt kézzel ette. Nem szaladgált evés közben. A formabedobó is ment neki, rá is unt hamar. Az alkalmi süketség sztem minden gyereknél megvan, a szobatisztaság meg nem intelligencia kérdése.
2014. nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Ne azzal foglalkozz, mások mit mondanak. Amit leírtál, az egyáltalán nem vészes lemaradás. Alig két éves kisgyerektől ennél többet nem kell elvárni.

Tapasztalataim szerint sok anya úgy van vele, hogy az idő múlásával egyenesen arányosan csökken az az idő, amikor a gyereke valamit megtanult... Konkrétan láttam felnőni a babákat, pl. 15 hónaposan indult el a gyerek. 3 év múlva azzal dicsekedett, h bezzeg az ő lánya 9 hónaposan már szaladgált, stb. Válogasd meg, kinek a szavára adsz.

2014. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na igen, Kedves utolsó! Nekem is van ilyen ismerősöm ,rásadásul barátnőm, akinek a fia majdnem 3 évesen lett szobatiszta, 2 évesen még annyit se mondott hogy anya, most meg azt meséli, hogy másfél évesen beszélt, meg szobatiszta is volt... Szóval ilyen is van sajnos! Meg a kedvencem, hogy minden gyerek más, ne hasonlítgassuk, de az enyém ennyi idősen már Petőfit szavalt. Na ettől falra mászok!
2014. nov. 25. 16:24
 5/10 aHermann ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem kell aggódnod. 2 éves a kisfiad!! Ne foglalkozz az ismerős "bezzeg az én gyerekem" anyukákkal.

2 évesen van aki még nem beszél, aztán hirtelen szépen elkezd mondatokat mondani.

A fiunk nem a legjobb példa, mert korababa volt, de ő most közel 4 évesen kezd mondatokban beszélni, bő 3,5 évesen lett szobatiszta. Emellett értelmes, nagyon okos, mindenre figyelő kisfiú. A beszéd miatt logopédiára is jár, de ez mondjuk egyedi.

A lányunk bő 2 éves (27 hónapos), még nem szobatiszta. Fürdés előtt bilizik, meg szól ha kaki van a pelusban, és ennyi. A beszéde folyamatosan fejlődik. Mondatok hol vannak, hol nincsenek. Teljesen rendben van, ő is nagyon értelmes, egy nagy kópé.

Az alkalmi süketség mindkettőnél megvan.

A formabedobó nem a kisfiad játéka, keress más hasonló dolgot, lehet jobban leköti, és tanul belőle. Nálunk szeretik a formabedobót, de pl. a szőnyeg mintáival is játszunk (milyen formák vannak), és élvezik. Nálunk pl. a mese nem megy. Nem érdekli őket, rácsapják a kezemre a könyvet.

2014. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van de tök máshogy fejlődtek

pl a két nagyobb 2 évesen folyékonyan beszélt a kicsi 3 éves koráig meg sem volt hajlandó szólalni

a legnagyobb 2 évesen gyönyörűen rajzolt a két kisebb utálja

a naggyal majd 3 éves lett mire rendesen szoba tiszta lett ellenben a két kicsi magától lett az 2 éves korára

a két nagy szépen leült és bekanalazta a kaját a kicsit ellenben 10-20x kell visszaparancsolni az asztalhoz ennyi

a naggyal és a kicsivel hiszti nélkül lehetett beszélni és mindent elsőre megértett ellenben a középsőnek hiába mondom megy a maga feje után meg sem hallotta amit mondtam


szal 3 gyerek 3 különböző fejlődés

vond meg a vállad és ne figyelj oda

ált szeretnek az anyák dicsekedni és sok setben eltúlozzák a dolgot

2014. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ahány ember, annyi egyéniség. Kicsinek is!

Minden kisgyermekes anyukának el szoktam mondani, hogy a lányom, aki már elmúlt 30 éves, nem átlagos fejlődést mutatott.

1.10 hónapos koráig felültetni sem lehetett, amikoris felállt és egyedül megült.

2.Két héttel első születésnapja előtt a neurológus azt a következtetést vonta le, hogy visszamaradt a mozgásfejlődése, későn tanul meg járni, mert csak lábújhegyen volt hajlandó és akkor is csak úgy, ha mindkét kezét fogtuk.Két hét múlva, az első születésnapján segítség nélkül végigment a szobán.

3.2 évesen csak a szavak elejét mondta, de úgy verset is képes volt megtanulni.

4.Két és félévesen jól érezte magát, ha bekakilt, olyankor énekelgetett. 3 éves kora előtt azért leszokott a pelenkáról :-)

Még a fogai sem a megszokott módon bújtak ki.

Semmi gond nem volt sem a fizikai, sem a szellemi fejlődésével.Diplomát szerzett, csinos nővé érett.

Remélem, meggyőztelek.

2014. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most visszanéztem, hogy az én fiam mit "tudott" két évesen, akkor ment bölcsibe. A szavak elejét mondta csak, összefüggően nem beszélt. Szobatiszta 2.5 évesen lett, addig még csak nem is volt hajlandó bilire ülni, akkor viszont egyből éjjel-nappalra szobatiszta lett. Formabedobóval játszott, ha elunta, "csalt" benne. Rajzolni egyáltalán nem rajzolt, igaz most sem szeret, nem is megy neki jól (6 éves lesz jövőhéten). Nekem is mondták anno anyukák, hogy bezzeg az ő gyerekük, ekkor már folyamatosan beszélt, szobatiszta volt, emberformát rajzolt. Na bumm. A fiam jövőre iskolába megy, az elsők között oldja meg a feladatokat az oviban, főszerepet kapott tavaly is és idén is egy karácsonyi mesében, mert hihetetlenül gyorsan tanulja meg a verseket és nagy beleéléssel mondja őket. Viszont nem tud rajzolni, nem érdeklik a betűk... . Szóval minden gyerek más, nincs lemaradva a kisfiad.
2014. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj minden rendben van vele!:)

Az én 28 hónapos fiamnak kb 35 szó az össz szókincse, nem szobatiszta és nem igazán eszik önállóan. Én is nagyon aggodóm, pláne ha a lányomhoz viszonyítom, aki kb 1,5 évesen volt ezen a szintem.

Ahogy előttem is írták, ahány gyerek annyi féle, mi sem vagyunk egyformák! Én is beszéltem a dokinkkal, védőnővel erről, ők is nyugtattak. Ha majd bekerülnek közösségbe pillanatok alatt felzárkóznak!:)

2014. nov. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nagyon aranyosak vagytok, most már nem aggódom, a csodagyerekes bezzeg anyákat meg megpróbálom elkerülni! :)
2014. nov. 26. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!