Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova tovább? Hová vigyem még?...

Hova tovább? Hová vigyem még? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés
4 éves lányom hetek óta köhög. Általában hurutosan.. Kapott már gyógyszert, voltunk ügyeleten, ott megint másokat írtak fel. Vissza a gyerekdokihoz, megint mást írtak fel neki.. Hétfő óta újra jár oviba. ( és megint náthás is lett) Csütörtökön sikerült rávenni a dokit, hogy küldje el gégészetre, és adott beutalót tüdő rtg-re is. Gégészet negatív, de az rtg mutatott valamit, amit mindenki hörgőgyulladásnak nézett. A doki szerint nem kell vele foglalkozni. Elküldte allergia vizsgálatra, de oviba menjen! Hétfőn szóltak az oviban, hogy annyira köhögött délután, nem tudott pihenni. 8 órakor feküdt le, azóta is nagyon csúnyán köhög, vörösödik a feje, sokszor már hányingere van...
2014. nov. 26. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szegény. Allergia vizsgálatot minél gyorsabban csináltasd meg. Fiam is sokat köhögött, bár ennyire nem volt vészes. Neki kivették az orrmanduláját is és kiderült allergiás a poratkára. Kapott rá gyógyszert, kb. 1 hónapja szedi, a köhögést mintha elvágták volna.

Bár szerintem ez a sok gyógyszer se jó. Ugye a köptetők nem gátolják a köhögést, hanem akár erősíthetik is, hiszen a köpet felszakadását segítik, ezért lefekvés előtt pár órával már nem tanácsos adni.

Esetleg javaslom a Kinder Luff balzsamot estére, ha még nem próbáltátok.

2014. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Még tüdőgyógyászt javaslok, nekünk szerencsére a háziorvosunk az, ő csinálta meg az allergia tesztet is.
2014. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi. Az volt, jó is volt, de elfogyott. Most a wick kenőcsöt szeretném kipróbálni, azt mellkasra is lehet kenni.

Az allergiás köhögés is lehet hurutos?

Már semmilyen gyógyszert nem kap. Ja, de.. Azt mondta a doki, max a Sinecodot kaphatja esténként. De az meg inkább lefolytja, nem? Egyszerűen szegény alig tud pihenni :( 2 itthon töltött hét után már viszem oviba, de ugye az sem hiszem, hogy most jót tesz neki...

2014. nov. 26. 21:53
 4/16 A kérdező kommentje:

Pulmonológiára küldték, az rtg az ugyan olyan, mintha tüdőszűrésre vittem volna, nem?

nem egyszerre kapta a gyógyszereket. Először antibiotikumot kapott, majd Sinecodot, Isoprinosinet, még valamivel, majd később Fenistilt, de most mindegyiket abbahagytuk. Ja, meg vettünk neki stodalt, de a ügyeletes doki azt mondta, hogy azt ne adjam neki...

2014. nov. 26. 21:55
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is a tüdőgyógyászt javaslom.

Barátnőmék voltak hasonlóan, elvitte magánba, kapott a kislány Flixotide pipát, ez szteroidos gyulladáscsökkentő és pár nap múlva már javulást mutatott. 1,5 hét alatt elmúlt neki.

2014. nov. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi. Oda kell beutaló?
2014. nov. 26. 22:00
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem sokat érnek,l amiket szedtetek.

Antibiotikum csak bakteriális fertőzésre jó, a hörgőproblémák általában vírusos eredetűek.

Sinecod köhögéscsillapító. Ha hurutos a köhögése akkor nem csillapítani kell neki, hanem rásegíteni nyákoldóval vagy köptetővel.

Isoprinesin immunerősítő, a szarabbik és egyben drágábbik fajtából.

Fenistil allergiagyógyszer, nem rossz, de rövid távon nem fejti ki a hatását.

2014. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pulmonológia és tüdőgyógyászat ugyan az. Kell beutaló.

Nálunk 2-3 hónap, mire bekerülsz. Nem tudod elvinni magánba?

2014. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A fenistil köhögés csillapító és rövid távon is hatásos ...a gyereknek kimondottan éjjelre irta fel a doki 1csep/kg adagban (max25csep) és láss csodát kb 20 perc múlva elmúlt a köhögés és aludt egész éjjel


Am meg a benne lévő hatóanyag az túlkép viszketés ellen van :-D

Gyógyszeriparban dolgozott az exem ... ;-)

2014. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Akkor oda kaptunk beutalót :) Hát, elvileg meg tudnám talán oldani, de ebben a városban csak privát lehet vinni, ami drága, és sajnos már nem bízok meg ezekben az orvosokban...

Én is lassan minden problémámmal másik városokba járok, mert az itteni helyzet rossz...

2014. nov. 26. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!