Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova tovább? Hová vigyem még?...

Hova tovább? Hová vigyem még? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés
4 éves lányom hetek óta köhög. Általában hurutosan.. Kapott már gyógyszert, voltunk ügyeleten, ott megint másokat írtak fel. Vissza a gyerekdokihoz, megint mást írtak fel neki.. Hétfő óta újra jár oviba. ( és megint náthás is lett) Csütörtökön sikerült rávenni a dokit, hogy küldje el gégészetre, és adott beutalót tüdő rtg-re is. Gégészet negatív, de az rtg mutatott valamit, amit mindenki hörgőgyulladásnak nézett. A doki szerint nem kell vele foglalkozni. Elküldte allergia vizsgálatra, de oviba menjen! Hétfőn szóltak az oviban, hogy annyira köhögött délután, nem tudott pihenni. 8 órakor feküdt le, azóta is nagyon csúnyán köhög, vörösödik a feje, sokszor már hányingere van...
2014. nov. 26. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A fenistil antihisztamin, vagyis allergiagyógyszer, nem pedig köptető. Azoknak meg a rendszeresség a lényege, hosszabb távon fejti ki a hatását.


Én azt vettem észre, hogy sok háziorvos nem mer/nem akar/nem tud normális gyógyszert felírni, olyant ami hat is. Mi szombaton este futottunk az ügyeletre, mert asztmás lányomnak nem használt a Ventolin. Kapott hörgőtágító kúpot, ért valamit, de kb mint halottnak a csók. Hétfőn a háziorvos adott antibiotikum és mondta, hogy még mindig nagyon sípol a gyerek, lehet kórházba kéne vinni. Van itthon többféle gyógyszerem, mert a nagyobb is beteg, kérdeztem, ne adjam neki. Nem, nem, ne adjam. Felhívtam a pulmonológusunkat, egyből mondta, hogy mindent adjak a gyereknek, mert már 3. napja fullad. Elkezdtük az inhalátorba a szteroidot és a hörgőtágítót is, és kapta az előtte felírtakat is. Az állandójával együtt 11 fajta gyógyszert kapott. Keddre már alig sípolt, tegnap én nem hallottam, ma meg tökéletesen rendben van. A doktornő szerint ha elsőre normális, ható gyógyszert kap, sokkal többet érünk vele, mint napokig, hetekig tömni hatástalanokkal, majd amikor már teljesen elfajult és továbbterjedt akkor adni neki erőset.

2014. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nálunk Ceririzint és Sinecodot kapott, de szerintem pszichésen köhögött és szárazon. Kb. 2 hónapig. Én csak alkalomszerűen adtam neki a gyógyszert, amikor már sűrűn köhögött. Igazán a doki sem tudta megmondani, hogy mitől, többször is voltunk. Megfázásra kapott antibiotikumot közben, az sem hozott váltzás a köhögés terén. Rátaláltam a neten a Salvus vízre, hogy lehet hidegpárásítóba is tenni, azt is kipróbáltuk. Este a fürdésnél nyomom be, ártani nem árt. Aztán nem rég 1,5 hete elmúlt, az egyik barátját orrbanyomta és azóta nincs baja. Szerintem az oviban idegesítette napi szinten ez a kisfiú és most fogyott el a türelme. És azóta kop-kop nem köhög.

Szegeden is csak magán pullmanológushoz lehet bejutni, egyébként vagy 6 hó a várakozási idő. Én tutira elvninném minél előbb.

2014. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

esetleg egy arcüregröntgen??

Egy visszamaradott félig kikezeletlen betegségből lehet arcüregygulladás ami szintén fuldokló köhögést tud okozni!

Amúgy meg kipróbálnám még a zsírt: [link]

2014. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Cetirizint mi is szedjük és még Montekulastot, ezeket az allergiája miatt. Kb. 4-5 hét alatt segítettek teljesen, ma már egyáltalán nem köhög a kisfiam.

Én is magánorvost ajánlok, az allergiavizsgálatot a háziorvos tüdőgyógyászunk csinálta meg, felajánlotta olcsóbban, mivel a körzetébe járunk, mert amúgy több hónap lett volna.

2014. nov. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A Kinder Luuf balzsamot is lehet mellkasra kenni, csak a Baby Luff balzsamot nem szabad, csak a hátra.
2014. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Arcüreg rtg-n még nem voltunk. Múltkor volt neki kezdődő, de szerencsére időben elcsíptük ( ügyeletes doki szerint)

Februárra kaptam neki időpontot Azt tanácsolták addig, hogy adjak neki köptetőt, vagy a dokija írhatna antiallergén gyógyszert neki...

Ma kapott Stodalt, kíváncsi leszek, használ-e valamit.

2014. nov. 28. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!