Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Manapság tényleg csodaszámba...

Manapság tényleg csodaszámba megy, ha egy kisgyereket már este 8-kor lefektetnek a szülei?

Figyelt kérdés

Annyi helyről látom/hallom, hogy este 10-11-ig fent van a gyerek. A mai világban nem is tudok a környezetemben ilyen szülőt, aki időben lefekteti a porontyot.

Nekünk mindig este 8-kor alvás volt, soha nem volt belőle gond, nem hisztiztünk, volt rendszer az életünkben.

Nálatok ez hogy működik? Mit tapasztaltok a környezetetekben? Másnál is így van ez?


2014. dec. 9. 09:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azért nem ennyire konkrét az időpont, de a nagynak 4 éves 1/2 9-9 között ágyba kell lennie. Nem vagyok TV ellenes, de lefekvés előtt a legritkább esetben nézhet tévét. A 4 év alatt 1-2x volt hiszti, hogy nem akar lefeküdni még. Mondjuk ő a mai napig úgy alszik el, hogy mellé fekszek és simogatja a hajam :) A kicsi 9 hónapos nála korábban van fekvés olyan 8 körül.
2014. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

9-10. vagyok: én amúgy nem is hiszem, hogy mi gyerekként lefeküdtünk volna 8kor. Sőt, a férjemék még később feküdtek, náluk ez volt a szokás. :) Nem hatott semmire az életükben, a férjem kifejezetten géniuszként végezte az iskoláit, felvételi nélkül jutott be az orvosira anno - neki kifejezetten kicsi az alvásigénye egyébként. És én sem panaszkodom az iskolai teljesítményemre, mindig is élvonalban voltam, soha nem voltam fáradt, ellenben iszonyú jó emlékeim vannak a családi estékről...



Nem hinném, hogy a lefekvés időpontját így meg lehet szabni. Nektek jó a 8, másnak nem. Slussz.

2014. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

4-5 eves koraban volt hogy este 7kor bealudt, mert annyira elfaradt az oviban :) Meg az iskola elso eveiben is 7 korul volt alvas, viszont 6kor kelt.


Most 10 eves, het kozben fel 8 es 8 kozott van alvas. Siman elalszik.


azert az sem mindegy hogy hanykor kel a gyerek.

2014. dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy van olyan is, akinek nem okoz problémát, ha később fekszik le a gyerek :)


Én még egy dolgot figyeltem meg a későn fekvőknél (vagy inkább úgy fogalmazok, akiknél még a későn fekvésben sincs rendszer), nagyon sok közöttük a hiperaktív.


Illetve a másik, ami miatt a korábban fekvést pártolom, hogy mi pl. este 11 fele már álmosak vagyok, aludni készülünk. Így tényleg nem lenne magánéletünk. De aki tovább bírja, náluk az is megoldott :)

2014. dec. 9. 09:39
 15/30 anonim ***** válasza:
A ferjem reggel 9-tol este 8ig munkaba van. ha azt szeretnem hogy talalkozzon a lanyaval nem fektethetem le 8 elott. masreszt a baba alvasigenye 10 ora egyenlore (osszesen egesz nap) ha elobb lefektetem vagy fel kel reggel 5-kor es apa faradtan megy munkaba, vagy ami meg rosszabb, ejjel kel fel nert nem lessz annyira almos. ettolfuggetlen van napi rendje, csupan kesobb fekszik le, alkalmazkodott a mi eletvitelunkhoz. oszinten szolva ez igen kedves tole, szerintem ezzel nincs semmi gond, hogy keson fekszik, amig megalussza a szamara szukseges mennyiseget.
2014. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
16%

Nekem nagyon úgy jön le, hogy kérdezőnek nincs is gyereke. Csak elvei. Lesz ez még fordítva is. :)

Mondjuk továbbra sem értem, hogy miért nem teljesen mindegy egyeseknek, akár van gyerekük akár nincs, hogy más családokban miért vannak kicsit más szokások, mint az övékben.

2014. dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem fektetünk korán. 8-ig mindhárom gyerek megfürdik, de még a hat éves sem alszik 9-kor, nemhogy a 11 és 14. Nagyon jól működik így.
2014. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Na-na, óvatosan a hiperaktív szóval. Pszichológus vagyok, az anyukák előszeretettel használják ezt a kifejezést olyan gyerekekre is, akiknek egyszerűen nagyobb a mozgásigényük. Butaság így címkézni, egyszerűen nem fáradtak akkor. Nektek így jó, nekik máshogy. Nem tudom, miért kell ezen fogást keresni.


Megint a 9-10. voltam.

2014. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy ez nálatok ennyire tökéletes, de aki nem kritizál titeket, csak épp másképp látja jónak, azt pontosan milyen okból is pontozzátok le?
2014. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Az enyemek is fent lehetnek. Szerencsere mivel kulfoldon lakunk kesobb kezdodik a suli, igy csak 8kor kaszalodnak ki az agybol. De otthon se torekedtem a korai fektetesre, munkanap 7re ertem haza. Vacsora es mar mehettek is volna az agyba.
2014. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!