Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Manapság tényleg csodaszámba...

Manapság tényleg csodaszámba megy, ha egy kisgyereket már este 8-kor lefektetnek a szülei?

Figyelt kérdés

Annyi helyről látom/hallom, hogy este 10-11-ig fent van a gyerek. A mai világban nem is tudok a környezetemben ilyen szülőt, aki időben lefekteti a porontyot.

Nekünk mindig este 8-kor alvás volt, soha nem volt belőle gond, nem hisztiztünk, volt rendszer az életünkben.

Nálatok ez hogy működik? Mit tapasztaltok a környezetetekben? Másnál is így van ez?


2014. dec. 9. 09:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

semmi gond nincs azzal szerintem ha kesobb fekszik a gyerek, abban az esetben ha ez nem okoz semmi problemat sem a csaladban sem az iskolaban.


Amikor a lanyom elsos volt, a tanara levelet irt a szuloknek, hogy legyenek olyan szivesek es legkesobb 8kor dugjak az agyba a gyerekeket. A gyerek meselte hogy volt olyan osztalytarsa aki elaludt az oran :)

2014. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is este 8-kor alvás van, a kisfiam 3,5 éves. Én is azt látom, hogy az ismerősök közül nagyon sokan csak este 10-11 óra körül fektetik le a gyereket, ez egy újabb szerintem elég rossz divat, vagy lazaság a szülők részéről. Nekem a kisfiam elég mozgékony, egész nap ugrál, szalad, így estére kidől. Ő kb. 1 órát alszik délután. Viszont sok kisgyerek, akiket későn fektetnek, délután akár 3-4 órát alszanak. Én inkább délután ébreszteném fel hamarabb,nem hagynám annyit aludni és este hamarabb elálmosodna és korábban le lehetne fektetni. Annyi szabadidő nekünk is kell, miután elalszik este, nálunk nincsenek nagyszülők sem (többszáz kilométerre laknak), így napközben nincs szabadidő, csak ha már lefeküdt aludni. Szerintem kell normális napirend, rendszer a gyereknek azzal, hogy időben fekszik le este és akkor reggel is fel tud kelni.
2014. dec. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
83%
A fiam 2,5 éves, este 8-kor fekvés van. Reggel 7-kor kel, mert megyünk csanába, de ő egyébként is fáradt már este. Újszülött korától este 8-kor fekvés van, ezt szokta meg és ez az egy, amiből nem is engedek (persze voltak már csúszások néha programok miatt, de ritkán). Nem tartom jónak, mikor egy kisgyerek este 10-kor még fent van, de persze mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.
2014. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálam pont fordítva van, az én környezetemben pont az az átlagos tendencia, hogy a kicsi gyerek 8-9 között ágyban van.Nyilván, egy kiskamasz, kamasz más kategória.

A nagyobb fiam 3,5 éves, nyolc körül megy ágyba, két mese és alszik. Reggel hét óra felé kel, néha még aludna tovább is, de megy oviba.

A kicsi a nagyon korán fekvő kategóriába tartozott, hat felé fürdetni kellett és utána aludt is. Éjszaka kétszer kelt enni, viszont korán is kelt. Most már kitolódott, de fél nyolc és nyolc között már fektetni kell, mert képes lenne ülve elaludni.

Az egyik szomszédomnál öt gyerek van, 3 a legkisebb, 13 a legnagyobb. Hatkor kezdik a fürdést a legkisebbel, a kicsik (ovisok, elsős) nyolckor ágyban, a nagyok maradhatnak, de csak csendben játék, olvasás stb.

Nálunk a gyerekekhez igazítottuk a fektetést, nyáron tovább lehet fenn, mert tovább is vagyunk kinn játszani. Szerintem a nagy átlag pont hogy 8-9 között teszi ágyba a gyerekét, mert a bölcsibe, oviba menni kell, el kell készülni és még anyának is be kell érnie a melóhelyre. Ehhez pedig korán kell felkelni.

2014. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
74%
nekem 3 gyerekem van de hétközben 8-fél9 kor alvás mert másnap iskola ,ovoda,péntek szombat lehet 9ig fent a 2 idősebb iskolás ,tovább nem is akarnak fent lenni ,illetve szünetben fekhetnek le 9kor minden nap.az ovodásnak meg minden nap legkésőbb 8kor ágyban a helye.
2014. dec. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyobbik fiam 8 és fél éves, a kisebbik 3. Este fél 7-től vacsora, fürdés és legkésőbb 8-ra ágyban vannak. Olyankor még olvasok nekik minden este. A nagy reggel fél 7-kor kel, negyed 8-ra megy ki az iskolabuszhoz. A kicsit fél 8-kor keltem, viszem az oviba. Hétvégén a nagy fent van már 7 körül, a kicsi viszont csak 9 körül ébred.
2014. dec. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ahogy nőtt a kisfiunk, úgy tolódott mindig előrébb a lefekvés ideje. Míg pici volt, volt olyan, hogy fél 11-kor még javában játszottunk (mert 9-től aludt 10-ig egyet, utána meg már nem volt álmos), majd ahogy nőtt egyre hamarabb elfáradt (gondolom a sok játék, mozgás miatt), és már örültünk, hogy 9- fél 10-kor le tudjuk fektetni. Mióta bölcsis 8-kor van alvás. Ő kéri, hogy anya kapcsold le a lámpát és aludjunk. Max. fél óra alatt el is alszik.
2014. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy oké, hogy 8-9kor ágyban a helye, de mi értelme, ha még 1-2 órát kínlódik mire elalszik?
2014. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Elég fix napirendünk van.6kor kelünk,és mivel ezt szokta meg a 14 hós,hétvégén se hagy nagyon tovább.7kor kezdünk fürdeni,8ra azért jó esetben mindketten alszanak.A pici napközben egyszer alszik kb 11-1-ig.A nagy nem alszik délután 5,5 éve ovis.Nekünk ez így nagyon jó,este még jut időnk egymásra.Ám a pici időnként bemondja az unalmast és este az istennek sem akar aludni.Na akkor azért elég nehéz.A környezetemben élnek olyanok akiknél még fél11kor is rohangál a gyerek.A varázsszó ott van,hogy minden korú gyereknek mindenféle hidegben is napi egy órát minimum kint kéne lennie levegőn.Persze szélsőséges időben nem.Ott jól megmozgatni.Ez nekünk bevált.
2014. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Neked van gyereked kedves kérdező?

Nálunk 3,5 eves kisfiam fel 10 10 között alszik el. Fürdés fel 8 az kb fel ora, 8-9 ig jatek mese 9 korul fekvés es van h csak háromnegyed 10 kor veri be a szunyat. Oviban alszanak 3 ig persze h nem lehet lefektetni 8 kor. Majd iskolás korban ha napközben nem alszik, terheltebb lesz es csökken az alvás igény, akkor esetleg lehet szó korábbi fekvésrol.

2014. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!