Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a jobb egy 7 évesnek a...

Melyik a jobb egy 7 évesnek a kocsiban? Elől gyerekülésben ülni, vagy hátul középen 2 pontos biztonsági övvel csatolva?

Figyelt kérdés
Nekem egyik sem tetszik de muszáj lesz az egyik opciót választani .
2014. dec. 13. 11:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Ja, értem, hát a kocsid alkalmatlan akkor erre, ez van.
2014. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Ezért írtam ki a kérdést, hátha valakinek van egy ötlete. Egyébként rosszul tudod, ülhet elől agyerek, nem büntetnek érte. De én nem szivesen ültetem oda se. Nagy dilemma, pár napom van kiötletelni. Esetleg az előző elgondolásomra valakinek valami ötlete. Belehetne saját övvel rendelkező ülés spaniferezni biztonságosan hátra középre?Talán ez lenne a legbiztonságosabb. Persze ha megoldható
2014. dec. 13. 12:18
 13/29 anonim ***** válasza:

Na most végigolvastam a kommentjeidet:

"Azért ül ülésben, mert ahogy írtam nincs a kocsiban fejtámla, namármost egy magasítóval ülne és mondjuk lenne egy csattanás el is törne a nyaka a lendülettől."


Ezt mondjuk nem írtad előtte, de mindegy. Se fejtámla, se öv, lassan derülnek ki a részletek, így sokkal nehezebb válaszolni.

2014. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
31%
Te tudod rosszul 150 cm alatt nem ülhet elöl.
2014. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
A másik két gyerek mekkora? Ha esetleg az egyik még hordozóban elfér, akkor rakd őt előre, a nagyobbakat meg hátra.
2014. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
25%
"ha a gépjármű gyári kialakítása erre nem alkalmas (gondoljunk például egy mikrobuszra). Ez esetben a 3 év alattiak nem szállíthatók, és a 150 cm-nél kisebbek pedig az első ülésen nem szállíthatók."
2014. dec. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

A hordozót már mindenki kinőtte. Még a 9-18 kilós saját övvel rendelkező ülés lenne ami megfelelne nekik.


88%-os. szerintem semmit nem írtam érthetetlenül. Fejtámla van vagy nincs az most lényegtelen. Eleve a kérdés gyerekülés elhelyezéséről szólt, nyilván nem ok nélkül. De ha nem kellene ülés sem ültetném szívesen két pontos öves helyre. Ha magasítóban ül, ha ülésben, akkor sem.

2014. dec. 13. 12:26
 18/29 A kérdező kommentje:

"3 év feletti, de 135 cm alatti gyermeket kötelező a hátsó ülésen, gyerekülésben szállítani, kivéve, ha ez a gyári kialakítás miatt nem szerelhető be - például nincs a hátsó üléshez tartozó biztonsági öv.

135 és 150 cm közötti gyermek az első ülésen csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható, míg a hátsó üléseken akkor is, ha a biztonsági övvel megfelelően rögzíthető."


De nem is a szabály izgat hanem a biztonság. Rendőr rokon azt mondta, ha hátul nem tudjuk rögzíteni, akkor nem szólnak érte. Nem szeretik, de nem szólnak.

2014. dec. 13. 12:32
 19/29 anonim ***** válasza:

Nem lényegtelen, mert azért nem jó az emelő.:)

És azért sem mindegy, mert általában nem fér el 3 ülés hátul, csak 2 ülés és max. egy emelő. Mármint ha normál személyautóról van szó, ezt sem tudjuk még. Kipróbáltad, hogy befér-e egymás mellé 3 gyerekülés? Mert így lehet ötleted, és nekünk is, de megoldás nem lesz. Milyen autód van? Könnyebb lenne segíteni, ha megírnád.

2014. dec. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

astra kombi. Befér a három ülés, mert kettő ilyen:


[link]

2014. dec. 13. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!