Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a jobb egy 7 évesnek a...

Melyik a jobb egy 7 évesnek a kocsiban? Elől gyerekülésben ülni, vagy hátul középen 2 pontos biztonsági övvel csatolva?

Figyelt kérdés
Nekem egyik sem tetszik de muszáj lesz az egyik opciót választani .
2014. dec. 13. 11:27
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
a harmadik meg ilyen : [link]
2014. dec. 13. 12:42
 22/29 anonim ***** válasza:

de neked olyan autód van amiben hátul is van biztonsági öv, tehát nem ülhet elől, megbüntetnek... pl. trabantban lehet előre ültetni a 3 évnél idősebb gyereket, mert hátul nincs biztonsági öv. ez nem arról szól, hogy ha több gyereket szállítasz mint amennyit be tud fogadni az autó.

ha jól értem, ez nem egyszeri alkalom, neked van 3 gyereked. tehát akkor vagy lecseréled az autódat vagy átalakíttatod úgy, hogy a középső üléshez is 3 pontos biztonsági öv legyen (átlehet, nézz utána).

ezek amiket írtak, jók 1-1 alkalommal ha mondjuk te mész a kisbarátért oviba és 2 utcányit kocsikáztok. de hosszútávon egyik sem megoldás és nem is szabályos

2014. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Igen, ott jó nagy hely van. Akkor marad a 3 üléses megoldásod. Szerintem a két szélső övét is át tudod hurkolni hátul a középső ülés szélső bújtatóján, akkor stabil lesz.
2014. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Nincs 3 gyerekem, kettő van. De most átmenetei ideig 3-dikat is szállítanom kell két város között.

Nem szólnának a rendőrök, mert két pontos öv az semmi. Egyenlő a nullával, nem alkalmas biztonságos szállításra.

2014. dec. 13. 12:49
 25/29 anonim ***** válasza:

Mi a gond? Viszed elöl gyerekülésben, szakszerűen bekötve ez is teljesen jó.

Hátra a 2 pontoshoz nem kötném semmiképp sem. Nem is szabad ülés nélkül.

2014. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Most nem azért, pont a múltkor volt egy cikk a totalcaron, valami kresz-guru írta, hogy a gyerekülést (nem csak babahordozót, akármekkora a gyerek benne) be lehet/szabad tenni előre, amennyiben a légzsák kiiktatható, és ezt meg is teszik. Teljesen szabályos így.
2014. dec. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

[link]

Kedves kerdezo, elore ultesd, biztonsagosabb.

2014. dec. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
A saját övvel rendelkező ülést szerintem be tudod kötni középre a 2 pontossal, az öv nélkülit vagy ülésmagasítót meg a szél3re.
2014. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Elöl, gyerekülésben. Egyértelmű.


A KRESZ is azt mondja, hogy előre csak akkor lehet betenni hátra felé néző ülést, ha kikapcsolható a légzsák. Valamint, hogy az x magasságot, kort el nem ért gyerek gyerekülésben rögzítve utazhat.

Magyarán, a KRESZ nem tiltja az anyósülésen előre néző gyerekülés rögzítését, használatát.


Körbejártam már a témát én is, mert nekünk is három pici gyerekünk van (4,5 éves, 2,5 éves, 3 hónapos) és ez az egyedüli megoldás. Két pontossal nem kötném be, meg amúgy be sem fér hátra három gyerekülés. Szóval nálunk a nagy utazik elöl, a két kicsi kétoldalt, én meg középen.


És valóban jobb lenne, ha minden gyerek hátul ülhetne, de nem minden nagycsaládosnak van 3-4-5-x milliója egyterű autóra meg 70 ezres gyerekülésre. Mi is csak a férjem céges terepjárójával tudunk menni, amiben hátul középen kétpontos az öv, sőt, a babahordozót be sem lehet hátra normálisan kötni, csak kicsit felbillentve, kb 5 cm híja van... Saját autónk nincs.

2014. dec. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!