Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Csak én vagyok...

Anyukák! Csak én vagyok ennyire szerencsétlen? Vagy nagyok az igényeim?

Figyelt kérdés

4 ÉVES A Lányom. Minden nap veszekedni kell vele, mert egyáltalán, SOHA nem fogad szót. Ma pl az apjához vágta a mesekönyvét, illetve engem rendszeresen semmibe vesz, belém rúg, megüt, stb.. Teljesen padlón vagyok. Párommal megromlott a kapcsolatom. Kb. 2 éve ki túlzással egyáltalán nem tudok zenét hallgatni, mert a gyereknek nem tetszik ( sírva fakad, ideges lesz, stb.) Nem tudok kicsit kikapcsolódni, nem tudok 1 rohadt filmet megnézni. Most pl azon borult ki a bili ( ma eddig az utolsó vita), hogy reggel viszem vérvételre, ezért nem kap édességet már. Erre kitalálta, hogy éhes. ( már jártam így, hogy kisírta a kaját, megcsináltam, és nem evett..) Le kellene feküdnie, mert hajnalban kel. Én néztem a filmet a konyhában. Erre párom szerint nekem az idióta film a fontos, mikor gyerekem van!!!


Szeretnék a lányommal játszani, de nem lehet, mert mindenből hiszti van.

Olvasnék neki, mert szeretné ő is, de nem hajlandó meghallgatni. Mondókákat mondanék, énekelnék neki, tanítgatnám, de egyszerűen SEMMIRE nem vevő...

Párom szerint el kell viselni, hogy ilyen.

De az oviban nem fogják, a suliban nem fogják, és úgy általában sehol!!! Ma pl mondtam neki valamit, erre így reagált: Mindegy, úgyis azt csinálok, amit akarok! :O 4 évesen... Mi lesz vele később?


Idegileg, érzelmileg teljesen kimerültem, nem bírom az állandó veszekedést a gyerekkel, párommal, stb..


Kérlek, csak normális tanácsot írjatok. Aki csak arra hajlandó, hogy belémrúgjon, az inkább ugorja át a kérdést!!

Az értelmes válaszokat, tanácsokat nagyon köszönöm!


2014. dec. 14. 20:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

KEdvenc könyvei az Anna, Peti és Gergő, Bogyó és babóca, állatos könyvek. Ő választja ki, kéri, aztán nem foglalkozik vele. Nem az olvasásommal van baj, az apjával, anyóssal is ezt csinálja. :(

Hiába fektetem le, nem hajlandó aludni :( Az oviban pihen egyet, aztán este 9-10-ig fent van. ( 1 szoba van, ráadásul rászokott, hogy köztünk alszik. Konkrétan már le sem ül az ágyára). Este, mire ő kidől, párom is fáradt. Én még nézném a tv-t, de őt zavarja. ( konyhában meg azért ilyenkor már kényelmetlen).

Anyósom idős, beteg, nekünk kell ellátni ( bár ovi előtt sokat volt bent a lányom). Szüleim 1-2 órára se nagyon akarják vállalni... Párom egész nap dolgozik, este fél 12 körül ér haza, fáradt. :( Szóval kb semmi megoldást nem látok..

2014. dec. 14. 23:24
 12/19 A kérdező kommentje:

A megmagyarázom dolog sem válik be.1 éve is visított, mikor hozzá beszéltem, és megkérdezte, hogy anya, befejezted már

Próbálta érzelmileg is hatni rá, pl sírni fogok, ha ilyen vagy... Erre ő: Nem baj, sírjál csak! vagy a télapó, karácsony: Ha így viselkedsz, nem hoz semmit a jézuska! Mire ő: Nem baj, ne is hozzon! :(

2014. dec. 14. 23:30
 13/19 A kérdező kommentje:
ami talán, valamennyire most beválik, az az, ha elveszem a kedvenc plüssfiguráját...Bár abból is inkább ordítás van...
2014. dec. 14. 23:35
 14/19 anonim ***** válasza:
Itt is olyanokat sorolsz aminek semmi értelme, mert úgysem fog teljesülni. Pl. "sírni fogok", hát rossz is volna ha elkezdenél neki ott sírni, vagy "semmit nem hoz a jézuska", úgyis vesztek neki valamit. Az én 6 évesem dumál így vissza mostanában. A mai például az volt, hogy nagyon akart csokit enni ebéd után. Aztán büntiből mondtam, hogy nincs csoki erre ő "amúgy se akartam már megenni azt a csokit". Mondom az nagyon jó kislányom rendes vagy, akkor majd én megeszem. AZt az arcot látni kellett volna..:D SZóval olyat mondj ami be is teljesünlhet. Ha azt mondod, hogy ha ezt és ezt nem csinálja meg akkor nem jön a jézuska, akkor ne is jöjjön.
2014. dec. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%
#5 vagyok. Nem ertem miert pontoztatok le?? Csak azt javasoltam h nevelje meg a lányát. (Amit itt a többség is javasolt) De hat akkor ne nevelje, nekem 8. Majd 14 évesen is lepofozza az anyját mert nem mehet diszkóba....
2014. dec. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
41%

Nincs nevelve, ez amiket leírtál pont, hogy a rossz nevelést mutatja.


3 évesem most kezd hisztizni mindenért, én egyszer kérem szépen, másodszor is. Harmadszorra megbeszéljük, hogy mi történik ha nem csinálja úgy ahogy én szeretném, negyedszerre pedig megtörténik.


Pl rendszeres hogy nem akar velem elindulni, bölcsiből, otthonról irodából, ha 3x-ra sem sikerül neki indulnunk elmagyarázom neki, hogy nekem dolgom van mennem kell de ő maradjon ha akar majd jövök. KIMEGYEK, néha 5 perc is van h sírni kezd, akkor visszamegyek és még egyszer megkérdem megyünk e. Még sose volt olyan h nem jött.


Édességnél vagy más ételnél is úgy szoktuk, hogy megbeszéljük hogy akkor megeszem én, de tényleg így történik.


Ha pedig ütni akar, akkor elmagyarázom neki, hogy mi szeretjük egymást és csak simogatni szabad, megmutatom neki a kezével is. Ha semmi nem használ akkor viszont be kell mennie a szobájába egyedül pár percre...


Próbál következetesebb lenni mert nagyon sok gondod lesz vele:(



Sok sikert, kitartás!

2014. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
4-es! A legtöbb anyuka dolgozik míg a gyerek oviban van! Tehát ez a foglalkozz magaddal dolog nem jön be, ha csak a kérdező nem tartozik szintén a gyereklepasszolós kategóriába.
2014. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
41%

amiket leírtál annak semmi köze a neveléshez. a zsarolással meg nem fogod megnevelni.

az meg, hogy az a büntetése, hogy sírsz, miért hatná meg? te sírsz, neked rossz, miért ne csinálhatná tovább?


büntesd meg, ne pedig könyörögj meg kiabálj.

nem dackorszakos, hanem neveletlen, lehet lepontozni :)

2014. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

[link]

ezt a könyvet ajánlom, olvasd el és alkalmazd a kommunikációtokban.

Nálunk hatott.

(DE: határozottnak és kitartónak kell lenned!!! Én mielőtt belevágtam volna a gyökeres változtatásba kb 3napig gyüjtöttem az erőmet, mindenféle forgatókönyvet lejátszottam magamban, hogyha ezt vagy azt csinálja a gyerek mit mondok... komolyan mondom, hogy kb 2hét alatt nagyon sokat változott pozitív irányba!! )

2014. dec. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!