Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves lesz a kisfiam...

2 és fél éves lesz a kisfiam nem sokára és lehetetlen huzamosabb ideig lekötni, tudnátok ötleteket adni?

Figyelt kérdés

egyszerüen mindene megvan lehet ez is baj:

ha jön egy másik gyerek és játszik valamivel neki az kell, ha van valami a kezemben neki az kell. mindent amit nem szabad meg csinál, miért játszik a idegeimmel? imádom félre ne értse valaki, de egyszerüen már nem tudok mit kitalálni. mit csináljak vele? nektek is ilyen? vagy én rontok el valamit? senki nincs akire rá bizhatnám egy kicsit hogy kikapcsoljak, mert néha ott tartok hogy egy perc nyugtom sincs miatta és ez kikészit :((( ezért rossz anya vagyok? :(



#kisgyerek #lefoglalhatatlan
2015. jan. 7. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha jön egy másik gyerek és játszik valamivel neki az kell, ha van valami a kezemben neki az kell"


Ilyen korban ez teljesen normalis. Ilyen kisgyerekek egyebkent sem egyutt jatszanak, maximum egymas mellett.


"mindent amit nem szabad meg csinál"


Meg nem igazan erti azt a fogalmat hogy nem szabad. Neked kell ugy alakitanod a kornyezetet es a programjat hogy ne tudjon olyat csinalni amit te nem akarsz hogy csinaljon.


Egy ekkora gyerek tenyleg full time elfoglaltsag, csak azt tudom mondani ha nagyobb lesz jobb lesz.


Az apjara sem tudod rabizni napi 1-2 orara?

2015. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Hagyd egyedül játszani, ne legyél állandóan mellette. Ekkora gyereknek már kell tudni egyedül is játszani. Ha hisztizik, be törődj vele. Ha az kell neki, ami a kezedben van, ne add oda neki. Ha elveszi a másik gyerektől a játékot, mert neki is az kell, akkor a játékot add oda a másik gyereknek, vagy rakd el és néhány napig ne kapja meg.

Ha nagyon sok a játéka, akkor rakd el azokat, amelyikkel nem szokott játszani. Pár hét múlva pedig cserélj.


Ne az ő akarata érvényesüljön, hanem a tied.

2015. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem tudom az apjára sem bizni mert mindig dolgozik ha haz jön hulla :( nem én megyek utána hanem ö jön mindenhová, párom már felszerelt egy zárat a wcbe is hogy legalább wcni hagyjon mindenben mellettem akar lenni ezt amit most irok kb 5 perc alatt sikerült leirnom mert folyamatosan az ölembe akar felmászni és lökdös meg kivenné a kezemből az egeret stb...
2015. jan. 7. 09:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy jo otlet kizarni a vecebol. Pelenkat elhagytatok mar?


en ugy emlekszem erre a korra hogy allandoan csinaltunk valamit, vagy en vagy az anyja vagy kozosen harman. Nem igazan volt el egyedul, de nem is akartuk. Neha nezett mese-dvd-t de azt eleg korlatozottan, max. napi fel orat.

2015. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Most arra van igénye, hogy veled legyen.

A játékok felét pakold el, a másik felével pedig ülj le vele játszani, és tanítsd meg játszani.

Aztán meg had menjen veled, tud már segíteni neked mindenben:teregetni, zoknikat a fiókba tenni, főzésnél is ott lehet veled, kavargathat a saját kis edényében. Menjetek le a játszótérre szaladni, labdázni egyet.

2015. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem 2 èves a fiam.

Amivel le tudom kötni huzamosabb ideig, azok a következők:

~ rajzolgatàs

~ festès

~ gyurmàzàs

~ tüskès kirakó

~ mesefilm

Ès minden nap dèlelőtt kint vagyunk levegőzni, nagyon szeret a termèszetben lenni, hógolyòkat kèszítünk vagy csak fakèrgeket gyűjt aztàn megkalapàl vele mindent. Ma 1 óràn keresztül kint voltunk a jàtszótèren ès a hintàkra pakolta a hógolyókat. Èn màr odafagytam alig tudtam az autóta beültetni hogy màr indulàs haza.

Èn vittem pl. csiribiri tornàra is, annyi jót olvastam róla hogy mennyire leköti az összes gyereket mèg azt is aki túlmozgàsos.

Ahhham.. csak az enyèmet nem kötötte le... míg màs gyereket elvaràzsolt ès egy helyben figyelt, az enyèm addig elvette a foglalkozàst tartó nènitől a bàbfiguràt, soha nem tudta kivàrni míg neki dobjàk a labdàt a 2. gyerek től màr elvette, míg a többiek èlveztèk a mondókàzàst az èn fiam màr 5-ször körbefutotta a termet, 100-szor fel-le kapcsolta a villanyt, megvizsgàlta a kukàt, kifutott a mosdóba stb. Az óraadó nèni csak mosolyogva mondogatta hogy hagyjam majd visszajön, majd bekapcsolódik ő is.... 4 hónapig mentünk minden hèten egyszer... De elèg volt! Az èn fiamat ez nem köti le be kell làtnom. Abból àllt mindig az az egy óra hogy rohantam utàna, ezt nem szabad azt nem szabad, gyere ide ne oda, kapcsold vissza, ne vedd el add vissza ne fuss el gyere vissza, jaj most hova mèsz,csak egy kicsit üli le, az nem a tièd,nem azzal mèg nem jàtszunk..... aaaaaaahhhhhhh

Jàtszóhàzban màr jàrtunk az nagyon bejön neki, ahol úszni màszni kell ugràlóvàrazhat stb. De itt a mi vàrosunkban nincs úgyhogy csak nagyritkàn jutunk ilyen helyre.

Ja amit mèg szeret az a hinta. Benti hintànk van, hintàztathatom míg ÈN meg nem unom.

2015. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek kedves kérdező, én is hasonló cipőben járok, úgyhogy a választ nem tudom, sasolom a válaszadók ötleteit én is. Csak jelezni akartam, hogy nem vagy egyedül, az én idegeim is már kezdik feladni a szolgálatot.

Ja, a játékok felének elpakolása, majd 3-4 hét utáni elővétele tényleg JÓ!!!!Működik!

2015. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

Mit vársz egy 2 évestől? Még a kiscsopis ovisok nagy része is csak ide kap, oda kap, ez teljesen normális, életkori sajátosság. ! éves korban picit megnő a figyelemkoncentráció ideje, de olyankor sincs több fél óránál, egy huzamban ugyanarra figyelniük.


A totyogókhoz nagy türelem kell. Mire számítottál? De a lényeg: ez nem "kóros", hanem életkori sajátosság. Persze akadnak kivételek ez alól is, temperamentum függő is.


A wc-ből kizárást meg nem értem... 4 év alatt gyereket tilos magára hagyni, szem elől téveszteni; egy pillanatra se szabad, kivéve ha alszik, de olyankor legalábbis a közeledben legyen. Legalább egy felnőttnek mindig rajta kell legyen a szeme.

2015. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
*NÉGY éves korban picit megnő a figyelemkoncentráció ideje
2015. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm azoknak akik együtt éreznek, kedves utsó, félig értek csak veled egyet, mi az hogy mire számitottam??? meg hogy ne zárjam ki a wc-ből. ha már wc-zni sem hagy egyedül megőrülök komolyan... nem hagyom figyelem nélkül mindig hallgatózok és valoszinüleg nem mozdul az ajtó mögül ez is a bajom hát ezért zárom ki.

nem lehet lefoglalni a barátnőm kislánya elvan 30 perceket is ami nekem már nagy kincs lenne. most is itt van mellettem pedig 5-10 percre szoktam csak gép elé ülni amiota megszültem.

a játékokat elpakoltam kiváncsi leszek rá hogy mi lesz 1 honap mulva a csere után remélem használ, köszönöm

2015. jan. 8. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!