Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetetlen helyzetbe kerültünk...

Lehetetlen helyzetbe kerültünk. Egyszerűen kilátástalan. Nem kaptt fizetést a férjem itt vagyunk jövőhónapig semmi nélkül, mit csináljak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

párom dolgozott egy kamionos cégnél nem bírta a hajtsát..és hogy 7 -8 hétig volt kint és haza sem küldték.. ugy gondoltuk váltunk..ott is hagyta most van másik cég ahol dologozik..de az előző cég a kb 240 ezer forintos fizetéséből 1200 ft ot utalta bérként igy .. itt vagyunk gey fillér nélkül.. egy hiteles lakásban egy gyerekkel.. havi megélhetés nélkül.... elment a párom a mradék pénzünnek az uj céghez...muszáj volt az utolsó pénzt elvinnie mert ha nem akkor végünk lett volna.de ..nekünk elfogytak a tartalékaink.. segítségünk nincs anyósék nem élnek anyámék meg szegényebbek mint én..nekik is én szoktam adni ha nincs..

már Ki készültem hiába megyek az önkormányzathoz nem vagyunk jogosultak segélyre. Kölcsön senki nem tud ani mivel egy kis faluban élünk mindeki örül ha neki megvan ami kell.


2013. máj. 13. 09:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bíróság, lehet a fenyegetés is elég hozzá. Persze ha bejelentve dolgozott.
2013. máj. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Igen, csapjatok az asztalra, erőszakosnak kell lenni, különben nem foglalkoznak veletek. ha minden kötél szakad vegyetek fel kölcsönt. tudom hogy a sokszorosát kell visszafizetni de nem látok más megoldást :(. fel a fejjel.
2013. máj. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

ha nem bejelentve dolgozott, akkor is van esély a munkaügyi bíróságon, csak két tanu kell hozzá, hogy ott dolgozott.

az lehet tudni, hogy miért csak ennyit fizettek ki? mivel indokolták ezt a borzasztóan nagy eltérést a járandóság és a kifizetett összeg között?

2013. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
a munkaügyi bíróság ad nekik enni egy hónapig???
2013. máj. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
minimálbérrel lett bejelentve.. ezt szépen levonogatták különboző indokokkal pld.tanulási költség .. munkaruha ..szerződésben benne volt hogy ka 2 éven belül mond fel fizetni kell + marhaságok nem látok belel de szépen le van vezetva hogy a minimálbéréből 1200 ft jár.. a többi nem hivatalos pénz volt..igen szeretnék menni munkaügyi bíróságra ... remélem tudnak mit kezedni vele..
2013. máj. 13. 09:56
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hátha tényleg bent volt a szerződésben és ő ezt felmondta akkor azért ő is hibás.

Önkormányzatnál rendkívüli segély jár, csak ne hagyd annyiba.

2013. máj. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédoktól ne pénzt kérj, hanem élelmiszert. 1-1 kiló liszt, gríz, esetleg csomag tészta akad mindenhol. Majd a következő hónapban (remélhetőleg) visszaadod.

Családsegítőbe menj be, élelmiszert talán ott is tudnak adni.

Folyószámlahitel? Azt a saját ütemetekben tudjátok visszatörleszteni.

Ékszer, értékesebb cucc, be a zaciba.

2013. máj. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Minden kötél szakad akkor aranyat esetleg gyűrőket ad be a zaciba.
2013. máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha benne volt a szerződésben, akkor a férjed szerződásszegést követett el. Hihetetlen, hogy azután amik az elmúlt évekeben történtek még van olyan, aki úgy ír alá egy szerződést hogy nem olvassa el.


Megtakarításotok van?

Te nem tudsz kérni fizetési előleget?

Valami munka ház körül valakinél párezer ft-ért? Most elég sok munka van a kertben, érdemes körbejárni akár a szomszédos falvakat is.

2013. máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

igen benne volt a szerződésben de... nem is azt a részét kifogásoljuk jo levonták amit kellett de a mit zsebb kellett volna adniuk azbból egy ft sem???tudtuk hogy vonni fognak de.. ez tulzás..megtakarításunk nincs mivel minden forintunkat a hiteleink kifizetésére költöttünk.már más nincs is hitelünk ..mivel a hitelek miatt már kerültünk nagyon nehéz helyzetbe igy nem szeretnék felvenni hitelt..

de hogy vegyem fel a kapcsolatot családsegítővel..???irtam már neten nekik nem válaszolnak pénzem nincs telefonon hogy hívogassam őket még a páromat sem tudom.jo kérek egy kis ezt azt kapok is..de 1 honapig nem várhatom ezt el senkitől.. de könyörgöm hogy gondolhat ilyet egy cég...............

2013. máj. 13. 10:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!