Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél EGÉSZSÉGES gyerek...

Akiknél EGÉSZSÉGES gyerek sokáig fordítva beszélt (magára úgy mondja, hogy leszállsz, bejössz, a te szobád), mikor fordult meg, és esetleg milyen hatásra, segítségre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minek a jele az éntudat hiánya, ezért kérdezem, hogy egyébként társaságot szerető, csak dackorszakosan hisztis, nem kényszeres, egészséges gyereknél, ha volt valakinek ilyen, az meddig tartott.
2015. jan. 26. 13:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Az én fiam késve kezdett beszélni. Voltak szavai, de igazán úgy 3 éves korától kezdett jobban beszélni. Nagyon lassan léptek be a szavak, majd a kétszavas mondatok, stb. De látom a haladást, még ha le is van maradva. Most már megy a ragozás, a múltat is használja, szóval tényleg szépen finomodik a dolog.

És a kérdésedre a válasz: 4 éves lesz, és még inkább a nevét mondja. Néha boncolgatja a dolgot, ha velünk beszél, mondja, hogy te, én, stb. De szerintem nem egy szó dönti el az éntudatot. Most az én fiam nem mondja, hogy én a tükörben, de ha pl. megkérdezem, hogy valami játék pl. kié, akkor mondja, hogy az övé. Akkor? Kezd kialakulni a szavaiban is a helyes forma. Pl. Kérsz tejet? KérEK! Sokáig ugyanaz volt a válsz (kérsz tejet). Én adok neki még időt, szerintem csak lassabban fejlődik az átlagnál ebben.

2015. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Na épp az imént volt jó példa, ezt leírom.


Bikrózd le anyát (magára mondta, tehát helytelenül).

Nem engem! (itt meg már helyesen)


Szóval szerintem ez is alakulhat lassan, de ha vannak jelek a helyes használatra, akkor vajon ez baj?

2015. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Még mindig utolsó vagyok. :) Bocs, csak jutnak eszembe a dolgok.


Az éntudat kapcsán olvastam még régen, hogy rajzolni kell a gyerek arcára egy foltot, és utána a tükörhöz vinni (ne emlékezzen már a rajzolásra). Ha magára mutat, a saját arcán keresi a foltot, akkor érti, hogy a tükörben saját magát látja, kialakult az éntudat.

Megcsináltam most is a fiammal, azonnal a saját orrára mutatott, pedig azt mondja, hogy az a M. orra.


Szerintem ez a dolog nem fekete vagy fehér, a fejlődés egy folyamat, és a szóbeli kifejezés is csak egy része annak .

2015. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, na kb. az én gyerkőcöm is így beszél, szóval így felszólítja magát, hogy csináld ezt meg azt.
2015. jan. 27. 11:29
 15/23 anonim ***** válasza:
De kérdező, te is így szoktál hozzá beszélni, nem? (márminthogy felszólítod, hogy csináljon ezt-azt)
2015. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 3 év alatti gyereknél ez nem baj. Az én kislányom 3 évesen még nagyon le volt maradva a beszéddel. Ő ha képeket nézegettünk, magát is felsorolta, nem azt mondta, hogy én. Ez 3,5 éves kora után múlt el. Nem vittem sehová, foglalkozott vele logopédus.


Megkérdezhetem, hogy miért viszed orvoshoz? Ha nem régóta beszél, szerintem simán belefér ez még.

2015. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
De, pont úgy mondja, ahogy én beszélek hozzá. Ő kb. egy éve beszél már, 2 éves korára már szépen mondott rövid mondatokat, tehát elég régóta megy ez. Ha elkezdem az ige elejét, és ránézek, akkor befejezi jól, de magától ugyanúgy fordítva mondja.
2015. jan. 27. 12:02
 18/23 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Érdeklődnék, hogy mi lett a kisfiaddal? Most én is hasonló cipőben járok a 3 éves 4 hónapos kisfiammal, tsmt tornát kezdtünk.

Kinőtte ezt a dolgot?

Az én kisfiam 3 évesen kezdett szavakat illetve 2 szavas mondatokat mondani, de nálunk is az van, hogy ha kell neki valami, akkor azt mondja, hogy "kérsz" , tehát ahogy tőlem hallja, vagy pl tőlem azt hallotta, hogy "kiveszem" a csokit, akkor ő is azt mondja, hogy "kiveszem" de ez egyáltalán nem tudatos, teljesen össze-vissza. Alakult ez valahogyan nálatok?

Köszönöm, ha visszajelzel!

2021. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#18-as ha esetleg erre jársz, érdeklődnék, hogy mi van veletek azóta? Az én fiam lassan 3 éves lesz, de ő is így beszél, fordítva
2022. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
#19-es bocsánat, itt vagyok. Most lett 4 éves, szülinapja előtt 2-2,5 hónappal kezdte teljesen tudatosan mondani azt magára, hogy "én", elkezdődött nálunk az az időszak, hogy mindent is ő akar csinálni és így, azoknál a cselekvéseknél amit ő akar csinálni már helyesen ragozza az igéket. Néhány rossz berögződése még van, tehát azért néha hibázgat, de az esetek nagy részében rendben ragoz.
2022. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!