Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis, ovis gyerekek anyukái...

Bölcsis, ovis gyerekek anyukái ti is elszoktátok kapni a betegségeket?

Figyelt kérdés
A 3 éves Kisfiam otthon van hányás,hasmenéssel kezdődő megfázással. Már az ért jobban van. De sajnos én is elkaptam. De talán még betegebb vagyok mint a gyerek volt. Mit csináljak,hogy ne kapjak el töle minden nyavaját? Az ősszel is ez volt. Az influenza védőoltás melett us elkapták ismerőseim. Még az sem hatásos.

2015. jan. 27. 09:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Már ki van száradva a kezem annyit mosom. A legnagyobb baj,hogy együtt alszunk. Nem tudunk másképp. Mert nem tudtam aludni annyiszor szol éjszaka. Ilyenkor mikor beteg meg végképp nincs el magában.
2015. jan. 27. 11:32
 12/17 anonim ***** válasza:
Én sohasem kaptam el eddig tőle semmit pedig sokszor velünk alszik a gyerek . Igaz én a 60-s években születtem és nálam nem divat, hogy oltásokkal erősítem az immunrendszeremet.gyerekkoromban sem haltam bele a kanyaró, mumpsz, bárányhimlő, övsömör, rózsahimlő stb. betegségekbe. Egészséges táplálkozás (nem gyorskaják!), sport, semmi művitamin. nálam ez jött be. A gyereknél ez sem ,mert minden oltás után egyre betegesebb lett.
2015. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én is kaptam már el. Egyszer egy hányós-hasmenőst, hú de rossz volt. Meg most valami torokgyulladásost, ez nagyon kiütött. Én évek óta nem voltam ilyen lázas és beteg. És én is azt tapasztaltam, hogy ha elkapom, engem jobban kiüt mint a gyereket.
2015. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mióta figyelek saját magamra is, nemcsak a gyerekre, munkára, háztartásra, azóta jobb a helyzet.

Mióta én is szedek rendszeresen vitaminokat, hetente 3* mozgok és leadtam a túlsúlyomat nagy keservesen- azóta bizony nincsen ilyen gondom.

Előtte mindent elkaptam, csak rajtam lassabban és több szenvedéssel ment végig minden felsőlégúti és hányós-hasmenős betegség, mint a gyereken.


Én sem akartam elhinni, de a normális étkezés, mozgás, vitaminpótlás és az, hogy magamra is jut idő- bizony meghálálja magát.

1 éve nem voltam beteg, pedig a munkahelyemen is itt a sok orrfolyós, krahácsolós ember, a kisfiam ovijában is állandóan kering valami.

2015. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is! Soha nem eszünk gyors kaját. Mindig főzök friss alapanyagokból. Csak C vitamint ettem eddig. Tul súlyos sem vagyok. Gyümölcsöt is napi rendszerességgel fogyasztunk. És mégis elkaptam a megfázást. Ezért is vagyok tanácstalan.
2015. jan. 27. 14:06
 16/17 anonim ***** válasza:

Én mindent elkapok tőlük. Jellemzően akkor szoktam kidőlni, amikor már végig ápoltam a családot. Csinálatnék bármit, lehetetlen nem elkapni - rám köhög, tüsszent, vagy pl. a hányás már a párájával fertőz. Pedig egészségesen élek, sportolok, frisset főzök a családnak. Amikor az első táppénzes papírt megkaptam a gyerek miatt, akkor láttam olyat először, majdnem 1o év munka után :) SOHA nem voltam beteg, még terhesség alatt sem.

Van egy hematológus barátunk, és azt mondta, hogy a kórokozók is változnak az évek során, és a mi gyerekeink már olyanokat hoznak haza, amivel mi még nem találkoztunk, ezért elkapjuk, nem vagyunk immunisak. Nincs mit tenni szerinte sem, kivárni a végét a beteges időszaknak.

2015. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Nekünk is pont ezeket mondta a gyerek orvos is és a mi dokink is. Főleg,hogy le is hányt. És teljesen más bacilusoj mint a mi időnkben voltak. Radásul nekem karácsonyra is el kapta száj,kéz,láb vírust. Igencsak le is volt gyengülve az immunrendszere.
2015. jan. 28. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!