Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom napközben alvásra bírni?

Figyelt kérdés
Erőltetni nem akarom, de szerintem nem jó ez így. Kislányom 20 hónapos és egy hete kezdte el azt, hogy amint el akarom vinni altatni, üvölt és nem akar aludni. Úgy altattam, hogy beültünk a fotelba, rajtam feküldt cumizott és álomba cuclizta magát. Ezt most már nem viseli el. Próbáltam bemenni a szobába, mintha én is aludnék, menekül. Nem akar aludni. Ma próbáltam mesét olvasni neki, hátha attól elszenderül. Csend van körülöttünk, hogy meg legyen a hangulat. Mit tehetnék még? Tehetnék-e egyáltalán valamit? Nagyon fáradt, látszik rajta, de inkább tesz-vesz. Általában 3-fél 4 tájban kidől, elalszik ahol van, de akkor meg 4-negyed 5-nél tovább nem akarom hagyni, mert aztán este kukorékol és nem alszik. Mit tegyek?
2010. febr. 9. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:

hát lehet hogy csak átmeneti állapot. nálunk is szokott ilyen lenni. a legutobbi 2 hétig tartott hol aludt hol nem.

erőszakolni ne erőszakold.

2010. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg egyedül elaludni, ne ringasd. Pár nap alatt belejön, max. egy hét. És minden nap fektesd le, ha tecc neki, ha nem. Ne aludjon, de nem jöhet ki az ágyból, pihenjen, feküdjön. (úgyis elalszik. :))
2010. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos az nem működik, hogy nem jöhet ki az ágyból, mert a mi matracunk mellett van az ágya, egyik rácsa kiszerelve, tehát szabadon jön-megy. Az ágy a földön. Így ez sajna nem működik. Nem ringattam eddig sem, hanem az ölemben feküdt és úgy aludt el. De mint írtam, már ez sem működik. Nem megy be az ágyába és nem fekszik le, mert nem akar! :(
2010. febr. 9. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vezess be napirendet és sürgősen állj le az "altatásával". Egy húszhónapos gyerek már nem öthetes.

A nap azonos idejében tedd le a helyére és csukd rá a szobaajtót, hogy most pedig aludni kell. Igazából ezt már 10 hónapja kéne csinálnod, és akkor nem lenne problémád, de sose késő elkezdeni. Tedd le a matracára, adj neki valami játékot, könyvet, amivel csendben ellehet, és közöld vele, hogy alvásidő (remélem, a szoba gyerekbiztos és tényleg ott tudod hagyni). Igazából ezen a ponton már nem fogod néhányszor fél óra sírásrívás nélkül megúszni a szoktatását, de ha fontos, akkor ezen át kell esni, a gyereknek is érdeke, hogy ne ott aludjon ahol van, ne akkor amikor már nem bírja a fejét megtartani.

2010. febr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az a pláne, hogy volt napirendünk, mert szinte "percre pontosan" ugyanakkor volt minden nap az altatás. Ez most megszűnt. Egyébként most elaludt és bevittem a helyére. A baj az a sírni hagyással, hogy az én gyerekem pont az a fajta, aki képes hányásig hergelni magát, ha sír. :( Most azt próbálom ki, ami ma célba vezetett, hogy csend van körülöttünk és egy darabig tesz-vesz, de én nem beszélek hozzá. Aztán elunja és így aludt el ma. Ha ez beválna, akkor csinálnám minden nap azonos időben.
2010. febr. 9. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Kislányom 2 éves és Ő sem alszik 2 hete nappal. Én sosem hagytam sírni, eztán sem fogom..
2010. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó amit csinálsz, ha abbahagyod a szórakoztatását, rájön, hogy alvásidő van.


Utolsó v.-hoz: és akkor se hagyod sírni, amikor csokit akar a boltban, vagy a forgalmas úton nem hajlandó a babakocsiba visszaülni?

Megint megismételném, hogy a 20 hónapos gyerek nem 5 hetes, és nagyon jól tudja, hogy sírással mit érhet el, ha úgymond "nem hagyod sírni".

2010. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!