Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki járt már gyerekével...

Aki járt már gyerekével pszichológusnál elmesélné, hogy mi fog ott történni?

Figyelt kérdés
6 éves a fiam és elég sok mindentől fél sajnos. Retteg, de tényleg pánikba esik, ha meglát egy kutyát, legyen az bármilyen apró termetű. A konfliktus helyzeteket is nehezen kezeli. Egy példa. Járunk sportolni, ott piszkálgatta egy másik kisfiú, és annyira rettegett tőle, hogy ha csak meglátta sírva fakadt és nem lehetett kizökkenteni, pánikba esett és meg sem hallotta, amit mondtam neki. Át kellett végül tenni egy másik csoportba. Ha valamelyik szülő kiabál a gyerekével, szintén megretten és ledermedve áll és nézi. Mondjuk az igaz, hogy én elég türelmes vagyok, ritkán kap el a harci ideig, nem szoktam vele kiabálni, de nem is ad rá okot. De az iskolába ugye, ha problémája lesz valamelyik másik kisgyerekkel, nem lehet másik osztályba tenni, hiszen mindenhol vannak ilyen-olyan gyerekek. Ezért döntöttünk úgy, hogy nem ártana egy pszichológussal elbeszélgetni. Ott mi fog történni? Egyedül kell bemennie, vagy ott leszek én is? Kérdezgetni fogja, vagy rajzoltatja? Aki esetleg már volt, elmesélné a tapasztalatait?
2015. febr. 4. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi voltunk a kisfiammal,mint később kiderült feleslegesen,csikorgatta a fogát és azt gondolta a háziorvos hogy ez rejtett stressz miatt van-persze semmi baja nem volt,de hasonló az én kisfiam is mint a tiéd,kutyáktól retteg,viszont az agresszívabb gyerekeket már tudja kezelni.

Az óvónők szerint mivel otthon nekünk minden rendben és csak nagyon nagyon ritkán kiabálok a gyerek nincs hozzászokva az ilyen megnyilvánuláshoz és ezért neki nehezebb lesz majd az iskolában is ahol kőkemény lesz majd neki.

Nem árthat ha elviszed de szerintem nincs semmi baj a gyerekeddel csak szépen neveled és idegen számára az agresszió.

A pszihológushoz 2szer kell menni.Először megnézi a gyereket hogyan viselkedik egy idegen helyen,nézi az anya-gyermek kapcsolatot is miközben játszik a gyerek,kikérdez téged a gyerekkel kapcsolatos dolgokról születéstől kezdve aztán a 2. alkalommal is megfigyeli a gyereket hogyan viselkedik egy már ismert helyen ismert emberrel.Inkább csak megfigyel és utána elmondja mi a véleménye.Nekünk legalább is így volt viszont akkor csak 3 éves volt a kisfiam lehet hogy a tiédet már megkéri hogy rajzoljon esetleg vagy beszélget is vele...

2015. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
anno én még gyerekként voltam pszichológusnál. szülők nem mehetnek/mehettek be, rajzolás, játék lesz, ez egész biztos! ne aggódj, nem fogja rosszul érezni magát! :)
2015. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mi már jártunk. Kint kellett várnom, csak azt tusdom elmondani, ami kiszűrődött, meg amit a gyerek elmesélt. Kábé annyi volt, hogy játszottak, és a pszichológus megfigyelte a gyereket. Voltak persze olyan játékok, amik így felnőtt fejjel nézve kicsit direkt módon előhoznak problémákat. PL. szituációs játék, mentek az úton anyáékkal az autóban. Kifogy a benzin. Játszd el, mi történik.

Meg hát megfigyeli, hogy a gyerek mennyire képes felvenni egyáltalán a kapcsolatot a számára idegen nénivel, bemey-e anya nélkül a szobába, visz-e magával játékot. Rhajzoltatja, habár egyetlen rajzból nem hinném, hogy messzemenő következtetéseket lehet levonni.


Ilyeneket nem fognak kérdezni tőle egy az egyben, hogy félsz-e a sötétben, ki szoktál-e kapni otthon vagy hasonlók. Azt tudom elképzelni, hogy mondjuk elbábozzák egy család esti életét vagy egy óvodai csoport délelőtti életét vagy egy sport különórát.


Nekünk nagyon aranyos volt a néni, nekem is borzasztó szimpatikus volt, az egész nem hagyott bennünk semmi rossz élményt.


Feltehtően először amúgy is csak veled (és apával) fog leülni a néni, hogy meghalgassa, miért is vagytok ott, mit is kell tudni a kisfiúról. Ekkor kialakul egy benyomás, és ha nem tetszik a néni, nem muszáj hozzá menni.

2015. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Holnap megyünk, kíváncsi vagyok, tud e segíteni.
2015. febr. 4. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Leírod majd, hogy mi volt?
2015. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves volt a pszichológus a fiammal is és velem is. Először őt kérdezgette általános dolgokról (neve, születési ideje, lakhelye), majd a mindennapjairól, végül megkérdezte, hogy tudja e, hogy miért van ott. Persze tudta, hiszen felkészítettem. Nagyon hamar megnyílt neki a fiam, elmondott mindent. Utána elküldte játszani kicsit, addig velem beszélgetett. Tőlem is megkérdezte, hogy miért vittem, miben nyilvánulnak meg a félelmei. Végül azt mondta, hogy okos, nyílt kisgyerek, akivel könnyű kommunikálni, nem gondolja, hogy komoly gond lenne. Kért egy szakvéleményt a következő foglalkozásra az óvónőitől, legközelebb egyedül kell mennem.
2015. febr. 5. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jól sült el!!! :) Pedig a legtöbb szülő még manapság is agyturkásznak tartja a pszichológusokat.


Annak idején a mi óvónőinktől is kértek véleményt... Azóta is írják....

2015. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, talán majd változik az emberek véleménye és egyre inkább elfogadóbbak leszünk az iránt, hogy néha a léleknek is szüksége lehet gyógyításra, segítségre, nem csak a testnek.

Félek, hogy a mi óvónénink is ennyire fog igyekezni, hiszen a nevelési tanácsadót sem tudta elintézni.

2015. febr. 5. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!