Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Extrém hiszti, mit tegyek?

Extrém hiszti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiam most múlt 3 éves és egyszerűen elviselhetetlen lett mostanában. Naponta számtalan hisztiroham jellemző, vagy folyamatos nyafogás éppen valami hülyeség miatt. Pl nem úgy nyílik az ajtó, ahogyan ő akarta, nem sikerül kivenni valamit a dobozából, nem úgy berreg a wc, nem akar levetkőzni, kezet mosni stb. Tudom, hogy dackorszak, de ez most már sok. Tönkreteszi az egész családot úgy érzem. Tesó 3 hónapos, tudom, hogy ez is benne van a dologban, de nem tudok mit tenni, mert a kicsit is el kell látni. Bevonni nem lehet, mert nem akar segíteni. A kicsi is síróssá válik, ha hazajön az oviból és kezdődik a műsor.

Következetesek vagyunk, szeretjük, foglalkozunk vele, de most úgy érzem, hogy kezdek kiégni és ez elkeserít...


2015. febr. 5. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Valószínű érzi a gyerek, hogy minden úgy van, ahogy ő akarja, és hogy állandóan ki lett nyalva a hátsója bármi aprócska problémája volt. A gyerekek hamar megtanulják, hogy ha körülöttük forgott a világ, akkor milyen lenne, ha ezt ki is használnák.


Ezzel csak annyit tudsz csinálni, hogy nem parancsolgatsz, hanem türelmes maradsz. Ha érzi, hogy nem tud felidegesíteni, akkor neki se lesz benne semmi szórakozás.

2015. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nälunk is ez megy most csak itt nincs kisteso.... mindenre hisztizik semmi sem jo .... most ott tartunk akkor hallom meg amikor hiszti nelkül eltudja mondani a mondandojät.. elmondtam neki hogy anya csak akkor tud figyelni ha nincs hiszti mert mäskülömben nem ertem mit mond ez most hatäsos egy ideje...pl. amikor meg nem ugy van a teszta a tänyeron ahogy ö szeretne akkor pedig semmi baj nem kell megenni ha nem tetszik majd este hatha meggonolod magad a vacsinäl (ilyenkor neha megszeppen es pär perc mulva semmi baja es eszik ).... kezmosasnal nalunk a sok a baci es ha nem mossod meg beteg leszel mehetünk a doktorbäcshoz , vagy koszosak lesznek a jätekok es akkor hogy fogsz velük jätszani ha koszosak ? nälunk ezek älltaläban hatäsosak nincs vele remisztgetve de valahogy meg kell ertetni vele
2015. febr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96%
Én azt hittem, hogy a nagyobb gyerekemhez már ördögűzőt kell hívni, olyan hisztériás jeleneteket rendezett. Szerencsére már túl vagyunk rajta, de nem tudom hogy éltük túl.
2015. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van 2 éves korától. Most 4 éves a nagy és már nagyon unom ezt a viselkedést. A kicsi meg 1 éves. Már alig várom, hogy vége legyen a dackorszaknak, de azt mondták, hogy eltarthat 6 éves korig is.
2015. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!