Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, nem...

6 hetes terhes vagyok, nem volt tervezett. A barátom nagyon ellene van, mert szerinte nem tart ott a kapcsolat. Én viszont nem szeretnék abortuszt, de úgy érzem, egyedül nem tudnám vállalni. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Ő azt mondja, hogy bár már három éve együtt vagyunk, még nem költöztünk össze, így pedig nem lehet gyereket vállalni. Mindketten harminc felé járunk.
2009. dec. 8. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
És most mit vársz, írjuk hogy vetesd el te szegény, hiszen a mai világban egyedül gyereket nevelni:?! Egy 16 évesről elhiszem hogy nem gondolja hogy a dugásból gyerek lesz, de 30 felé?! Viccelsz, ugye? Ezen az oldalon rengeteg olyan nő van aki mindent odaadna csak hogy teherbe essen végre, szóval ne várj semmi jót! Szóval kösd fel a gatyádat a válaszok olvasása előtt, mert itt majd kapsz hideget-meleget, de használható tanácsot egyet sem. A döntés a tiéd, így 30 felé gondolom menni fog a dolog átgondolása, a lehetőségek (család, pasi meggyőzése) feltérképezése. de gyanús hogy ez is csak egy provokatív kérdés és mér rég eldöntötted, ha egyáltalán valós a sztori.
2009. dec. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Én megtartanám. Végiggondolván persze, hogy egyedül is tudnám-e gondját viselni. De sztem ez csupán hozzáállás kérdése! Meg átgondolni,ha elveteted 30 felé az elsőt, mivel járhat. Aztán verheted a fejed a falba egy életen át. Más a karját adná oda hogy terhes legyen. Akár egyedül is vállalná!
2009. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Egy 30-as pasi aki meg beparázik az menjen is a francba. Apának se való az ilyen. Akkor minek volt veled 3 évig? Csak unaloműzőnek használt vagy ürítésre? Már bocs de idegesítenek az ilyen "férfiak". Dugni azt tudnak, vállalni a következményét, azt minek........ GÁZ
2009. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha gyereket szülsz nem az apának szülöd hanem magadnak!Ha most képes hagyni, hogy elvetesd akkor később sem akar majd gyereket, ezt hidd el nekem! Telnek-múlnak majd az évek feletted és vagy vesztegeted egy ilyen bunkó mellett az időd, vagy megpróbálsz mást találni akinek majd végre szülhetsz, de addigra már ki tudja hány éves leszel. 30 fele kaparás már biztos nem veszélytelen. Ez Isten ajándéka, ha most elveteted sosem tudod, hogy Isten nem e fog azzal megbüntetni, hogy több lehetőséget nem ad majd neked a gyerekszülésre!30 évesen nem tudom miért gondolkodsz egyáltalán ezen, tudnod kéne a választ!
2009. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Mért nem védekezett a pasid, ha nem akar gyermeket, dugni azt tud de a következményeit nem akarja vállalni. Elhiszem hogy tizenévesek kérdeznek ilyet, de egy 30 körüli nő?

Különben a te döntésed, de először meggondolnám hogy ez a férfi mit is akar tőled?

Csak okosan.

Üdv

Elvira

2009. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj, de én is csatlakozom az előttem szólókhoz. Én biztosan nem fogom neked az tanácsolni, hogy vetesd el.

Nem tizenéves vagy, hanem felnőtt érett nő.....neked kell döntened ebben a helyzetben, mert ez a te életed, jobban mondva a tied, és a te babád élete most a te kezedben van.


Nekem nyáron egy spontán vetélésem volt, nem tudom leírni neked azt a fájdalmat amit akkor éreztem.... most viszont babát várok, és nagyon-nagyon boldog vagyok, egy csodának tekintem a babámat.

Ha elveteted, akkora fájdalmad lesz, amit soha nem fogsz tudni lelkileg feldolgozni.

Ha megtartod a babád, olyan érzések lesznek benned, mint amilyenek még soha senki iránt nem voltak!

Tudod egyébként hogy már elkezdett verni a pici babád szíve?

2009. dec. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Én is megkérdezném, hogy így 30 felé, minek volt akkor veled 3 évig? Ebben a korban már a legtöbben a férfiak közül is elkezdenek gondolkozni a családalapításon. Miért nem költöztetek össze idáig? Szülőknél laktok mindketten? Gondolom van munkátok, rengetegen laknak és nevelnek gyereket albérletben! De hát itt a hozzáállással van a gond. 3 év után még nem tart ott a kapcsolat, hogy jöjjön a gyerek? Elég érdekes. A pasit elhagynám, a gyereket megtartanám. A családod csak be tud segíteni! Én is egyedül vállaltam az elsőt. Azóta férjhez mentem és közös babánk is van. Ez a pasi nyílván eddig sem gondolta komolyan a kapcsolatotokat!!
2009. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Szia,

Az ex"párom" 30 volt, mikor terhes lettem tőle, két év, gyűrű stb. Közölte ő nem akar gyereket, meg különben is. Lehet jogilag felnőtt az ember lánya 21évesen, stabilnak gondolt kapcsolatban, azt a babát nem tarthattam meg, nekem tényleg nem maradt senkim, akivel vállalhattam volna. Most van egy gyönyörű féléves fiam, egy normális férfitől, aki szereti a gyermekét, válalta.

Találhatsz jobbat, szebbet, kedvesebbet az ab után egy héttel, lehetsz terhes 3hónappal utána, szülhetsz 12csemetét is, de mindig az az egy fog hiányozni, az a 13. aki nem élhetet. A mai napig kérem a bocsánatát annak az angyalkának, hogy csak megfoganhatott, de ő nem kaphat puszit a homlokára, nem mehet az idegeimre, nem fedezheti fel az élete szépségeit.

Azt javaslom, ha már van egy szobád, van munkád, erőd, hogy harcolj, akkor hagyd a fenébe azt a barmot, és élj, a gyermekeddel, érte, magadért. Nagyon nehéz, párban is néha napján, de megéri.

2009. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Hát...Nem is tudom mit mondjak.Előbb kellett volna ezeket a dolgokat megbeszélned a pároddal, nem amikor terhes lettél...

Én azt tanácsolom, hogy tartsd meg.Mert lehet, hogy most kételkedsz, de pár hét múlva, amikor érzed, hogy rugdos a baba,csuklik, meglátod ásítani, és tudatosul benned, hogy a Te tested-véred van a pocakodba, minden kétség elszáll, és tudod, hogy jól döntöttél.De legkésőbb amikor megszületik így fogsz érezni.

Nálunk tervezett volt a baba, és nagyon-nagyon akartuk.Mégis az elején megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy mégse kellett volna, lehet, hogy korai, mi lesz az eddigi életemmel...De most a 27.héten már eszembe se jut, hogy nem így kellett volna.A világ legjobb döntése volt.Így lesz teljes az életünk.

Az egész terhesség, egy nagy érzelmi kavalkád.De ez nem a rossz döntést jelenti, ez így van rendjén.

Szóval kérlek, amikor döntesz gondolj arra is, hogy most még sok a kétség, ami később elmúlik.Az biztos, hogy később csak örömöd lesz a babádban, de az nem biztos, hogy ha elveteted, az nem hagy benned maradandó nyomot...

Akárhogy is döntesz, a lehető legjobbat kívánom!

2009. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Legbelül tudom a választ, csak nehéz elfogadni, hogy ennyire félreismertem a páromat.
2009. dec. 8. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!