Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy 3 éves gyerek...

Hogy lehet egy 3 éves gyerek ilyen agresszív és hisztis?

Figyelt kérdés
Alapjáraton nincs bajom a kisgyerekekkel, jól elvagyok velük.  Kivéve ha az adott gyerek neveletlen, hisztis és elkényeztetett. Mert akkor hamar kijövök a béketűrésemből. Nekünk még nincs gyerekünk a párommal ,egyrészt fiatalok vagyunk másrészt pedig még nem szeretnénk. A közelebbi 8rokonságban csak párom nővérének van kisgyereke,egy 3 éves fiú. Közel lakunk egymáshoz így vagy ők jönnek át néha, vagy mi. De nekem már kedvem sincs velük találkozni amiket néha művel a gyerek. Ha hozzánk jönnek akkor mindent elkell dugni mert mindent megfogdos, rugdossa a bútorokat , az ajtókat ütögeti,a tvt kapcsolgatja, a macskámat is nyúzná ha hagynám, visong folyamatosan, cipővel mászna fel az ágyra. Ha meg nem hagyja az ember neki hogy randalírozzon akkor torka szakadtából ordít, hogy az egész ház hallja.A szülők nem igazán szólnak rá, ha viszont én teszem akkor még nekik áll feljebb. Persze beszélgetni se nagyon lehet mellette mert állandóan figyelni kell rá. A másik amin kiakadtam mikor páromat felhívta a nővére nemrég hogy menjünk át meg ilyenek, és elkezdte nevetve  mesélni neki hogy vettek egy kutyát a gyereknek és hogy jajj egésznap nyúzza a kutyát, meg milyen ügyes már ahogy fogdossa a kutyust és idézem " csak úgy rugdossa egésznap meg rohan utánna". Mikor meghallottam azt hittem viccel. Aztán voltunk lent náluk és a saját szememmel láttam hogy szinte élvezi a gyerek hogy piszkálhatja, bánthatja azt a szerencsétlen kölyökkutyát. Rugdosta ,taposta, a fülét piszkálta. Szegény állat nem tudott védekezni , bezzeg ha majd megharapja a gyereket biztos repülni fog. Amikor felhoztam hogy nem kellene esetleg rá szólni, egyből flegmázott az anyja hogy az ő kutyája és csak játszik vele. Nem szólnak rá csak nevetik amit csinál ,és büszkék,  a gyerek meg produkálja magát. Ha kicsit se ő van a figyelem középpontjában máris hisztizik. Arra persze ugranak és megvigasztalják egyből. Egyet is nyekken a gyerek már ugrik az anyja és felveszi. De rászólni már neeeem az túl durva lenne. Egyszerűen nem tudom megérteni ezt hogy egyesek miért nem bírják megnevelni a gyerekeiket, vagy rászólni. Ez felháborító amit néhányan megengedhetnek maguknak. És ne jöjjön senki azzal hogy csak egy kisgyerek még. Attól még hogy gyerek nem püfölhet mindent kedve szerint.
2015. ápr. 23. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

majd ha anyját veri szájba 15 évesen mert nem ad elég pénzt, majd rájönnek!

állatvédőknek szólhatsz!

2015. ápr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
tipikus hiba,mikor a szülő a szabad nevelés elvében lexarja a kölyköt,nehogy má szegénynek baja essen.
2015. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyakori példa,az én környezetemben is van ilyen. Ez minden esetben a szülő hibája! Nekem két gyerekem van,de egyik sem ilyen "vad" kölyök. Ja és nem is kis bambak,mert az ilyen szülők általában azzal jönnek hogy mert az ő gyerekük életrevaló :D Az is tipikus eset hogy a szülők hadják hogy a gyerek nyuzza az állatokat,mert hát ő még gyerek........Érdekes mert az enyémeknek elmagyaráztam hogy nem hozzuk a fülét a cicának hanem megsimogassuk,és láss csodát megértették....... Amugy ilyen gyerekekből lesznek nagykorukban az állatkinzók,mert akkor már csak velük szemben tudnak majd hősködni!
2015. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A hiszti a 3 éves kor természetes velejárója, de amiket leírtál... Ez egyszerűen neveletlenség. Ismerettségi körben volt ilyen királylány, az óvónők fél év alatt megnevelték.
2015. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mérhetetlen sötétek a gyerek szülei.

ez nem szolgálja a gyerek érdekét.

2015. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kiskutyát sajnálom,mert ő nem tehet semmiről.Eléggé analfabéta szülőpáros.Esetleg ha nálad vannak vendégségben,finoman említsd meg,hogy ez annyira nem jó ahogyan hagyják a kisfiuknak,hogy nyúzza a kutyust.Ha azt mondják csak játszik vele,hát menj oda az anyukájához és húzd meg a haját.Biztos nem fog tetszeni neki,főleg ha kicsit bokán rugod.Aztán ha kérdezi ez mi volt,mond te csak játszol vele.
2015. ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neveletlen gyerek két teljesen inkompetens szülővel. Szegény gyerek, mindenki utálja fogja, pedig ő tehet róla legkevésbé. Kicsit többet kellett volna foglalkozni vele anyunak...
2015. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt hittem az én 3 éves kisfiamra hogy neveletlen meg rossz gyerek. Most aztán meg vagyok vele elégedve. Ő is rongyalkodik. De cipővel be sem megy sehová. Másnál nem ugrál. Néha szofogadatlan. De amiket leirtál az tényleg durva. Szülő hibája az biztos!
2015. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!