Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves kislanyomhoz allandoan...

2 eves kislanyomhoz allandoan beszelnem kellene, illetve jatszodnom vele? Milyen a jo anya?

Figyelt kérdés

2 honap mulva lesz ket eves a kislanyom. Allandoan beszelnem es jatszanom kellene vele?

Ha magara hagyom, pl a jatszoteren jatszodjon egyedul vagy a tvt nezi, ha utkozben nem beszelek hozza ugy erzem nem vagyok jo anya. Tulajdonkeppen milyen a jo anya?


2015. ápr. 25. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
foglalkozik a gyerekével. a legfontosabb, hogy ne kisgyerekként kezeld. engem kiskorom óta felnőttként kezelnek :) testvéremet ugyanúgy, és soha nem volt velünk semmi baj. már mindketten a húszas éveinkben vagyunk. próbálj visszagondolni, hogy neked anno mi esett volna jól, mit lehetett volna még érted tenni. nem olyan nehéz ez, csak legyél a "barátja", aki segíti a fejlődésben :)
2015. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell nonstop vele foglalkozni, fontos hogy a gyerek is megtanulja, hogyan találja fel magát egyedül is. Te sem vagy egy robot nyilván vannak saját szükségleteid is, amikre gyerek mellett ugyanúgy időt lehet szakítani.
2015. ápr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

fő a változatosság,minél több inger érje,de nem muszáj kizárólag neked szórakoztatni.


tényleg néz tévét?enyém is ennyi idős de max 30másodpercig érdekli:D

2015. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2 évesnek már tudni kell egyedül is játszani, és beszélni sem kell állandóan hozzá.
2015. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1.: 2 évest hogy lehetne nem kétévesként kezelni?

Amikor van időd, foglalkozol vele, mikor nincs, gondoskodsz neki elfoglaltságról, de ha lehet ne tévé legyen. Leülteted építőkockázni vagy ilyesmi. Ha lehet, akkor úgy végezd a házimunkát, hogy ráláss közben, ha nem megoldott, akkor sűrűn tudj ránézni, illetve halld a hangját. Járókába beleteszed, te meg közben elmosogatsz, közben néha mondhatod neki a magadét:D Ha már 2 évesen nem tudod beletenni a járókába, akkor gondoskodsz róla, hogy balesetmentesen tudjon játszani. Én mindig úgy szoktam, hogy egy-egy tevékenység között tartok pár perc szünetet, hogy leüljek vele.

2015. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a jó apa vagy a jó nagyszülő ? Igen a 2 éves gyerekkel sokat kell foglalkozni, pontosabban sokféle pozitív ingert kell számára biztosítani. Ebben az életkorban a gyerekek nem tudnak igazán játszani sem egymással, sem felnőttel, de jó ha ott van mellettük a felnőtt, aki adja a kezükbe a játékot, mutatja, hogy mit lehet csinálni a játékkal és emellett a folyamatos beszéd segít nekik a beszéd megértésében. Mindenesetre a gyerekkel való folyamatos testi kontaktus (simogatás, kéz fogása, együtt alvás) segít a szülő-gyerek kapcsolat szilárdításában, a biztonságérzet kialakításában, ami aztán később a gyerek önállósodásának az alapja.
2015. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az én fiam még csak 9 hós lesz, ezért lehet nem lesz túl mérvadó a véleményem de azért leírom :)

a fiam nagyon ügyesen eljátszik magában akár egy órán keresztül szó nélkül ingázik a játékai között, néha már nekem hiányzik a kapcsolat, így szólok hozzá, amivel megzavarom. így olyankor hagyom hadd játszon, max odaülök csendben a közelébe és figyelem. de ha kellek neki megpróbálok azonnal ráfigyelni...tehát ebből kiindulva, ha el van egyedül a kicsi nem kell a nyakán lógni. ha eljátszik egyedül akkor csak csendben figyeld, tv-z netezz...stb.. nem vagy ettől rossz anya :)

2015. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy gondolom, ahogy a fentiek írták (de nem azt, hogy rosszul csinálod),főleg a 6-os válaszoló. A pszichológus is ezt a tanácsot (amiket a 6-os írt) szokta adni (tanultam baba-gyerekpszichológiát, illetve előadáson-beszélgetésen is vettem részt). Én is szoktam úgy érezni, ha nem beszélek folyton hozzá útközben, hogy nem vagyok jó anya, de ez tutira nem igaz -- ha egyszer nem tud neki mit mondani mindig az ember :D És különben se kötelező folyton csicseregni. Ne unatkozzon, hanem legyen körülvéve számára megfelelő ingerekkel (időnként persze tanítgatni is kell erre-arra), meg főképpen az anyjával (vagy szeretteivel), és akkor nem lesz gond.
2015. ápr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!