Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2évesem folyton bántja a...

2évesem folyton bántja a macskát, direkt csinálja, vagy nem fogja fel, hogy mit tesz?

Figyelt kérdés

szerencsétlen cicát folyton ütné/rúgná/szorítgatná.


hiába mondom el határozottan (egy nap 1000x) hogy nem szabad,mert fáj neki,néz rám értelmes fejjel,de ahogy elfordulok már nyúl is felé (és ennek ellenére a macska még mindig barátkozik)


már ott tartok,hogy a simogatást sem engedem,mert hirtelen belemar,rácsap..


21hós lány


2015. ápr. 25. 20:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
82%

Úgy látszik, megjelentek a háziállat -ellenesek. ne is foglalkozz velük, ők úgysem érthetik meg ezt.


Nekem van egy mudi kanom. 6 éves. Amikor terhes lett a húgom, már eleve úgy neveltem a kutyámat, hogy a lehető legszocializáltabb legyen, hogy később ne legyen gond.

Nyilván ezt egy macskánál nem lehet megtenni. De nekem elég egyet szólni a kutyára (!!), hogy "Ákoshoz nem mégy!", és már sarkon is fordul. és ezt a kutya érdekében! Ugyanis a 3 éves keresztfiam még mindig bántaná-persze színtiszta élvezetből. Pedig a húgom mindig elmondta neki, hogy nem szabad. Ilyenek a gyerekek.


Amit javasolni tudok: türelem, majd felnő az a gyerek! (tudom, hogy könnyű mondani....)

2015. ápr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
13%
Nem vagyok háziállat ellenes. Nekünk is van 2 kutyánk, akiket nagyon szeretünk. Igaz a nagy udvarunk ketté van választva, ahol a kutyák és ahol az unokák játszhatnak.A kutya ürülék véletlenül sem kerülhet a fűre. Én így vagyok nyugodt !Persze a kutya mellett van 3 anyanyulunk és annak szaporulata, pulykák és tyúkok.Macskák a szomszédból, de nem szemtelenkednek be a lakásba !
2015. ápr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
61%
Gabica, nem neked írtam...amit te írsz, tökéletesen érthető.
2015. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
81%

20-as...

én nem láttam, hogy fel lenne háborodva...úgy látom, hogy aggódik, és persze, hogy a cicc miatt teszi...hiszen a gyerek bántja a macskát, nem a macska a gyereket...hol látod te, hogy a macskát teszi előbbre a gyerekkel szemben...


Szerinted mi lenne a helyes? Bólogassonn, hogy ügyes vagy kislányom, ütheted az állatot, mert te vagy a fontosabb?

Vagy hogy gondolod?

2015. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
81%

22-es...

az én macskám a lakásban él...ahol mi is, ahol a gyerek is..a kutya sem volt elválasztva a gyerektől...együtt nőttek fel...mi így láttuk helyesnek.

2015. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
18%
Általában elteszünk minden törékeny és veszélyes dolgot, hogy az ilyen kicsi gyereket ne érjen baleset. Akkor miért nem különítjük el az állatoktól, hogy ne tudja bántani és az állat ne sértse meg a gyerkőcöt !
2015. ápr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
82%

- szólj rá, de igazán akkor fogja megtanulni, ha a macska odacsap neki

- én is nyúztam a macskát - pelenkás korom óta volt, igaz udvaron, de soha nem tiltottak tőle -, hiába szóltak rám 15000x egy nap. Aztán a macska megunta, belém harapott, és láss csodát, azután egyszer sem bántottam

- anya nem volt szívbajos, lemostuk, én pedig megértettem, hogy az állat nem játék - semmi bajom nem lett, ragasztás után már ültem is vissza a cicc mellé

2015. ápr. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
76%

Én speciel azért nem különítettem el, mert azt akartam, hogy állatok mellett nőjjön fel a gyerek.


Mondjuk az enyém nem bántotta őket...viszont egyszer rá akart ülni a hátára - nagy termetű csíkos cicc volt - mondván, hogy látta a tv-ben hogy a néni lovagolt a tigrisen.:)

2015. ápr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
92%
a lányoméknál 3 cica van. az egyiket gyömöszöli, berakja a babakocsiba, lefekteti a babaágyba, és az tűri...:) a másik elhúz, ha a gyerek hazaér, nem kíván játékmacska lenni...ha kölök gyorsabb, odacsap... ő a rangidős ... most már kölcsönösen tisztelik egymást ... a harmadik kissé semleges, nem barátkozik senkivel, a másik kettővel sem ... gyerek megértette ...
2015. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
100%
14-es, 22-es ilyen mentalitással talán jobb is nem vállalni gyereket, aki majd ugyanolyan antiszociális lesz az állatokkal, mint a szüleik. a kérdező normális kérdésre, normális válaszokat vár, ami nem csak Őt, nők millióit érdekli, akik egészséges lelkű embereket akarnak felnevelni.
2015. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!