Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet kibírni, sőt...

Hogy lehet kibírni, sőt örömmel venni egy kis "szemét" 4 éves kislány pesztrálását egy babával?

Figyelt kérdés

minden olyat csinál amit nem szabad, közben tudja és sunyin néz, meg olyan csak azért is típus, meg a kisebbet rugdosni akarja csakhogy vele foglalkozzanak stb.

hogy lehet egy babát védeni tőle egy légtérben, hogy ne bezárni kelljen a kicsit(mászna, tanuna járni) egy kiságyba vagy hasonló


2015. máj. 3. 11:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%
Miért erőszakoskodsz, hogy simogassa? Kell...Dehogy kell. Inkább kedveskedj a nagynak, ne csak azt lássa, folyton a baba, a baba...
2015. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Veletek lakik a kislány vagy csak hétvégente jön? Mennyi ideje ismer téged? Veled is "szemétkedett/szemétkedik"? Ha már ezt a szót használtad. Apuka mit szól hozzá, hogy így viselkedik. Tölt vele apuka vagy te mindőségi időt, vagy csak van a gyerek és kész.
2015. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

11 es, azért mutattam neki, hogy tudja egy babát nem ütögetni, meg csapkodni kell. természetes hogy tanítani kell a gyerekeket, ennyit még én is tudok.

apjával rengeteget játszanak, van minőségi idejük, ő nem teketóriázik, simán leteremti ha kell, v olyat csinált. de ez nem én vagyok. jelenleg mártírkodom, mert más gyerekét én nem fogom leszidni, úgy csendben őrlődök de nagyon.

2015. máj. 3. 12:46
 14/23 A kérdező kommentje:
ost nálunk lesz 1 hétig, amúgy hétvégés a kislány.
2015. máj. 3. 12:46
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

11 es vagyok. Ezt ne hagyd. Állj a sarkadra. Ő még gyerek. Nevelned kell, ha már így alkult az életetek. Max másként tedd. Ha pl látod, hogy bántja, bántani akarja, ülj le vele, vedd az öledbe és kérdezd meg tőle, hogy miért csinálja. Próbáld az elején nem úgy mint az apja. Hanem szépen. Ekkora gyerek már rengeteg mindent megért!

És igen is, kell neki az anyai nevelés is. Nagyon nehéz helyzetben leszel, ha ez így folytatódik tovább. Semmi baja nem lesz annak a gyereknek a normális neveléstől, bárkitől is kapja. Ha mellette kap tőle szeretetet, dícséretet is.

Szép lassan kezdj hozzá a neveléshez. Apránként!

2015. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"jelenleg mártírkodom, mert más gyerekét én nem fogom leszidni, úgy csendben őrlődök de nagyon."


Miért ne szidhatnád le? És fenntartom, hogy nem kell erőszakoskodni vele, még édestestvéreknél is előfordul, hogy hárítanak egy darabig. Olvass utána!

2015. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Bocsi, 8as voltam..csak közben írtak.

Szóval tanulja meg az a gyerek, ha nálatok van, vannak szabályok!

2015. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17%

Ha gondolod írj privit!

Nálunk a nagyobbik 3éves volt a kicsi 8hónapos, direkt hasbarúgta,fellökte stb.. nálunk nem javult a helyzet csak akkor amikor a kicsi már meg tudta magát védeni,de pl nemrég a nagy mérges lett mert a kicsi nem azt akart játszani amit ő ezért véresre karmolta az egész arcát.

2015. máj. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
4%
Az a gyerek viselkedik így, amelyik nem kap elég figyelmet. De nem is értem, milyen emberből vagy te, hogy még ezt sem tudod.
2015. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
82%

Én meg especiel azt nem tudom, hogy milyen emberből vagytok TI, akik nem tudnak segíteni másnak, ha kéri, hanem még nagyobbakat rúgtok belé. Kedvesen, normálisan miért nem lehet ezt elmondani szerencsétlen kérdezőnek? Esküszöm, hogy taknyos 20 évesként több kultúra, empátia, és tiszteltet szorult belém, mint az itt válaszolgató, csodálatra méltól édesanyáknak.


" Kedves, gyerekre nem mondjuk, hogy szemét! A gyerek nem rossz, az a rossz, amit csinál! " - Ezt nem lett volna könnyebb leírni? :D Meg akkor a mi vérnyomásunk sem lenne az egekben, és nem durrannánk fel más problémája miatt. És talán a kérdező is tanulna belőle, nemdebár? Azt írta, hogy nem meri leüvölteni a fejét a gyereknek, nem mer rászólni. Ti pedig úgy szidjátok szerencsétlen nőt, mint aki felpofozta volna azt a gyereket. Pedig még egy hangos szót nem ejtette ki a száján, ha a másik gyerekről van szó. Amikor bántani akarta a gyerek a babát, akkor az újdonsüt anyuka megmutatta neki, hogy mit kel tenni a babával! Most komolyan, ezért is haraptok? :) Pusztán azért, mert nem tudja, hogy mi a teendő ilyen helyzetben? Hogy nem éppen helytállóan fogalmazott? Egy kisgyerek is lehet szemét, viselkedhet szemetül, attól még, hogy gyerek.


ELSŐ babája van, ha minden igaz. Természetes, hogy még nincs ebben tapasztalata. Jó is lenne, ha az ember a terhességgel együtt, megkapná rögtön a hozzávaló tudást is. :D Gondolom ti is csettintésre tudtátok, hogy mit kell tenni. ( Lehetek kötekedni, nem fogjátok aláásni az igazamat. Megkell tanulni, bele kell tanulni, ha nem megy, akkor pedig SEGÍTSÉGET KÉRNI, nem pedig hagyni francba a dolgokat. Ez az asszony pedig meg is tette! :)


" Ne kezdj gyerekes pasival " - Hagyjuk már :D ... Most komolyan, szegény nő tudhatta volna, hogy a gyerek így fog viselkedni? Esetleg talán az ő dolga lett volna 4 éven keresztül nevelni? :) A másik anyukát, aki ' nem bír a gyerekkel ' , aki miatt ilyen lett, azt miért nem szidjátok ?


Esetleg, miért nem lehet azt mondani szerencsétlen kérdezőnek, hogy ezértmegazért lett olyan a gyerek, amilyen? És eztmegazt meglehetne próbálni, hogy változzon a helyzet? :)


Undorító magyar felfogás ...

2015. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!