Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek ebben az...

Ti mit tennétek ebben az esetben? Beadjam bölcsibe, vagy sem?

Figyelt kérdés
Júniusban lesz 1 éves a kisfiam. Szeptembertől mehetne bölcsibe. Sokszor olvastam itt ezzel kapcsolatos témát és most, hogy benne vagyok, nagyon elbizonytalanított a helyzet. Tudom, hogy más országokban sokkal kevesebb időt vannak otthon az anyukák a kicsikkel, és nem okoz senkinek semmiféle törést. Másrészről sír a szívem, hogy egy 15 hónapos apróságot "beledobok a mélyvízbe". Akinek van/volt gyereke, nyílván megérti ezt az érzést. Az alaphelyzet a következő: A kicsi után GYES-t kapok ( igen, egy rohadtul felelőtlen ember vagyok, mert gyereket szültem a "semmire"), mellette havonta 2 pénteken dolgozom a szomszéd országban, amivel kiegészítem a bevételemet (mégse érezzem már magamat annyira szar anyának). Apa dolgozik, 160 körül keres és mellette maszekol. Viszont...albérletben lakunk, "álmunkban" szeretnénk kistesót a kölöknek, és jó lenne saját lakás is. Az anyagi helyzetünkről most nem kérnék véleményt, inkább arra lennék kiváncsi, aki korán beadta a gyerekét bölcsibe, utólag mennyire bánta meg (vagy nem)? Mennyire érzed elveszettnek azt az időt, amit nem a gyerekkel töltöttél? Nem érzed úgy, hogy lemaradtál valamiről? Sokat számít az a plusz 1 év? A terveinket elkezdhetjük megvalósítani, mihelyst elmegyek dolgozni (lenne hova). De annyira nyomaszt a gondolat, hogy "el kell engednem" a gyereket. Válaszaitokat előre is köszönöm!
2015. máj. 5. 22:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%
Viszont valóban a semmire szültél, ne vállaljatok addig felelőtlenül második gyermeket, amíg nem rendeződik az anyagi helyzetetek!
2015. máj. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Csak azért, hogy lakás meg kistesó legyen nem adnám bölcsibe ha egyébként jól kijönnénk egy fizetésből is, 1 év ebből a szempontból nem oszt nem szoroz, viszont neked és a babának lehet sokat jelentene az a plusz idő. De ha anyagilag rázós a helyzet, akkor a bölcsit és a munkát választanám.
2015. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%
Biztos nem raknám csak azért előbb bölcsibe, hogy előbb teljesüljön a kistesó projekt. Nyújtózkodj, míg a takaród ér!
2015. máj. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Megerősítettetek benne, hogy jobb ha ezt az 1 évet még együtt töltjük. És valóban, az az 1 év nem oszt, nem szoroz. Annyira belelovaltam magam, hogy ezzel a bölcsis dologgal álmodtam. :) "böszme" kommentre meg inkább nem adok böszme választ. ;)
2015. máj. 6. 06:44
 15/15 anonim ***** válasza:
a boszmének mindig igaza van :D
2015. máj. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!