Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is van olyan problémája...

Másnak is van olyan problémája hogy nem eszik a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az én lányom 2éves és alig eszik valamit.

Álttalában csak a nasi

Nagyon nagyon ritka ha eszik főtt ételt.

Elvagyok már keseredve

90cm és 13kg

Most pl elsem fogadta a kakaóját mert minden este azt eszik de most semmi 😞



2015. máj. 7. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
A méretei nem adnak okot aggodalomra. Milyen jellegű nasit kap? miért kap nasit, ha nem eszik értékes ételt?
2015. máj. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne adj neki nasit, és ne hgy válogatni. Étkezéskor ha nem eszik, akkor menjen el az asztaltól, a következő evésig ne kapjon semmit, se nasit, se mást. Ha éhes lesz, akkor eszik majd rendesen.
2015. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Mi is igy vagyunk, tudom, hogy en rontottam el. Nalunk nincs nasi, ellenben annyira valogat, hogy fott tesztat (szosz nelkul), sult krumplit es csak halrudacskat eszik. Banant, almat, kortet es epret igen, vajas kenyer es gabonapehely, neha tejbegriz es palacsinta belefer, de csak uresen. Husokat abszolut nem eszik, a lekvaros, kremes dolgoktol meg hanyni is kepes.

Az a baj, hogy az ehezest nagyon jol birja, nem tudom megcsinalni azt, hogy nem adok neki enni, csak amit egyebkent is foztem, kepes egesz nap nem enni. Igy fozok neki kulon, es imadkozok, hogy az ovoda, iskola valtozast hoz! Sajnallak nagyon, bocsi, hogy nem tudok segiteni!

2015. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Az én gyerekem sem eszik üres tésztán, borsó levesen es parizeres kenyeren kívül semmi mást.

Hiába adnék neki mást meg sem akarja kóstolni.

Így maradnak ezek. Két naponta túró rudi, puding, joghurt.

2015. máj. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem masfel eves nekem is mostanaba kezd valogatni, reggelire-vacsira csak virsli, tejbegriz, melegszendvics, tojas, majkrem mast nem eszik ezeket varialom, semmi felvagottat nem eszik, es szinte mindig kenyeret. Fott etelt mindent eszik halistennek. De ezek a reggeli-vacsik nem tudok mit kitalalni,
2015. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én középső gyermekem is 2 éves korában kezdte a nemevést. Elég hirtelen jött, mert addig viszont egy zabagép volt. Most lesz 4 éves, és reggelire meg vacsorára maximum egy fél zsömlét eszik (szíve szerint csak negyedet enne). A főtt ételben is válogatós, húst egyáltalán nem eszik, de legalább a leveseket és a főzelékeket szereti, ha nem is eszik sokat belőlük. Mikor már néhány hónapja alig evett, volt vér- meg székletvizsgálat, minden teljesen negatív lett.

Ne adj neki nasit, csak rendes étel után. Meg nálunk az szokott segíteni, ha falatnyira összevágva teszem elé az ételt, és aztán nem is foglalkozom vele hogy eszi-e vagy nem, lehetőleg oda se nézek, olyankor jobban megeszi.

2015. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én úgy tudom a 3-4 éves kor leginkább az evés elutasításának korszaka, még az addig jó evőknél is, amíg nem etióp szinten sovány, addig mindig azt mondják, hogy nem kell aggódni..



szerintem kérdező fontos lenne szinte úgy mint babakorban bevezetgetni a főtt ételt, nem erőltetve, csak kóstoltatgatva egy hétig csak egy fajtát és 3 np múlva 2-3 kaná is mehet játszva, nem erőltetve(pl eszel, ő néz téged és adsz egy minit a tiedből, hogy nézd csak én mit eszek?)


én babám alig múlt 1 éves és fordítva, csak főtt ételt eszik meg, se gyümölcs, se joghurtos, túrókrémes hidgtálat, kefírből ha eszek elnyamog pár kanálnyit és viszlát.(habár néha elrágcsál kenyérhéjat, puffasztott rizst, kölesgolyókat és ennyi)

eddig a gyümölcsöt próbáltam behozni, vízzel felhigítva gyümölcsléként úgy ahogy csúszik, egésznap lemegy sacc 100 ml, az nem sok, de valami


én már kikészültem teljesen, már ott tartok, hogy most már nem rágódok, aggódok rajta, kapja a C, D vitaminokat és mostanág kezdem az omega 3-at adni neki

a gyümölcs úgy is leginkább cukorral van tele, inkább a tejtermékeket tartom fontosabbnak, ja a dm es cuccokat (babajoghurt)megeszi

2015. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen gond sajna a 2 évessel, pedig minden nap főzök változatosan, piacra is viszem magammal ő válogatja a zöldséget/gyümölcsöt, megtanítottam mindegyiknek a nevét.

Én már kínomban McDonald's ba is vittem ott végigsírta az egészet és félt a Happy Meal menütöl, azt se ette meg.

Én úgy tudom megoldani, hogy egyen több zöldséget, hogy vegán étteremben veszek neki zöldségből készült kekszet. Nem tudom pontosan hogy csinálják de nincs benne liszt csak valahogy zöldségeket aszalnak össze és úgy néz ki, mint a színes keksz. Tudom, hogy ez se olyan mintha friss zöldségeket enne nyersen, de azért csak jobb mint a háztartási keksz, nem?

Pl. vettem neki cukor- és lisztmentes epertorát, azt is megette, mert süti alakú, pedig magőrleményből volt az alja, a tetején meg csak sima eperből meg valamiféle rizstejből készült krém volt és megkóstoltam nem is volt édes, nincs benne tényleg cukor.

Szóval ha nagyon nagy gondok vannak, próbáljatok ki ilyen ételeket, mert én úgy vettem észre, h inkább a kinézet a fontos neki, és azt megkóstolja ami sütinek v keksznek néz ki:) Meg olyanokat is csinálnak ami nekem eszembe se jut, pl. sosem sütöttem még gránátalmás süteményt de céklatorta se jellemző itthon:)

Most második szülinapjára majd kiskonyhát kap, ezt olvastam még, hogy meghozza a kedvét, ha ő is "főzhet". Nem adom fel, de nagyon nehéz. Abban bízok h már csak egy év az oviig és akkor majd ott megeszik mindent.

2015. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam, 1 évesen sztrájkolt egy ideig, akkor állandóan nyaggatni kellett hogy egyen egy picit, a tápszer persze minden mennyiségben mehetett.

Most is vannak olyan napok amikor az amúgy kedvenc ételeit sem eszi meg szívesen. Viszont én nem adok akkor nasit.

Az elmúlt fél évben amúgy is nagyon rákattant a kekszekre, pufikra stb... megelégeltem és próbálom kiküszöbölni a szitut, nasit csak rendes evés után kap.

2 évesen már megérti ha azt mondod neki, "ha megeszed a főzeléket akkor kapsz kekszet". Fiam megérti és amikor ebéd előtt csokiért visít akkor csak ennyit mondok neki, hogy ha evett rendesen akkor kap, már eszi is az ebédet, a felét tutti mindig megeszi és ha utána szól hogy kér csokit vagy kekszet, kap, mert megígértem. Nálunk ez nagyon jól működik.

Reggel is szokta csinálni, hogy nem kéri a kiflit-kenyeret stb... már nem aggódom rajta, de utána pár perc múlva jön hogy kér kekszet, nem kap, és miután rájön hogy akkor éhes marad máris jó neki a kifli is.

Szerintem vedd te is kicsit szigorúbbra, valószinüleg rájött a gyerkőcöd hogy úgy sem hagyod éhen veszni, nasit tutti adsz neki, így ezek után már végképp nem fogja elfogadni a főtt ételt.

Sok sikert!

2015. máj. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát úgy kezdetnek egyáltalán nem kéne neki cukros szrokat adni.

Jó, hogy nem eszik, ha tudja, hogy kapja a csokit, csipszet, tsait. Vond meg tőle... hiszti éesz, és?!


Akkor majd rá fog szokni a normális kajára... ha mást nem kap.

2015. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!