Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti rászóltatok volna erre a...

Ti rászóltatok volna erre a kislányra vagy mondtatok volna valamit az anyukájának?

Figyelt kérdés

Nemrég szültem, úgyhogy lehet hogy még a hormonok meg a fáradtság teszi, hogy kiakadtam az alábbiakon... sajnos valóban van még rajtam felesleg a szülés óta, de tudom, hogy le fogom adni fokozatosan, ismerem magam.

Tegnap egy ruhaüzletben voltam a babámmal, egy nő és 5-6 év körüli kislány is mellettünk vásárolgatott. Mindketten csinosak, vékonyak, szép ruhában. A kislány egyszer csak végigmért, és közölte az anyjával: " a néni dagadt". Az anyuka kuncog és csak annyit mond "Csssss!".. Én annyira ledöbbentem, hogy csak egy csúnya nézésre futotta az anyuka felé. De azóta is nagyon rossz érzésem van. Ha az én gyerekem egyszer ilyet fog mondani, biztos, hogy nem kuncogni fogok, hanem elbeszélgetni vele, vagy rászólni. És azon gondolkodtam, hogy mondanom kellett volna nekik valamit, mert most olyan megalázottnak érzem magam.

Úgyse tudok már mit csinálni :), csak jól esett kiírnom magamból. Szerintetek jogosan akadtam ki? Vagy csak gyerek és ne is foglalkozzak vele? Amúgy inkább az anyját nem értem, a gyerek tényleg csak gyerek, de nekünk felnőtteknek kellene rávezetni őket, hogy mi a helyes, nem?


2015. máj. 14. 11:27
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
57%

Nővérem fia oxigénhiánnyal született, és nem tudom hogy mondják, de "enyhe autizmus"t állapítottak meg nála.

Ő ilyen. Most 6 éves, ránézésre nem látszik, hogy beteg, csak kicsit elevenebb a társainál. És ő ilyen. Azt egyszerűen nem érti, mit illik, mit nem.

Volt ilyen eset, hogy látogatóban voltak, és a lépcsőházban odarohant egy nénihez, és közölte vele, hogy "Ronda vagy!"


Szóval lehet nem 100-as a lány. De nem kellett volna mondanod semmit, hisz az a nő is tudja, milyen a szülés utáni állapot.

Amúgy meg ha csak simán bunkók, akkor meg hiába szólsz bármit is... Ne idegesítsd magad idegen embereken.

2015. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
74%

Engem a szülés előtt 1 héttel teheneztek le, de nem zavart :) nagyon vizes voltam, forró nyár volt. Tudtam, hogy le fogom adni majd a felesleget.

Ez egy példa volt előtted, hogy milyen szülő nem leszel. Nem kell ilyenekkel foglalkozni.

2015. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

nem szóltam volna rá, az anyukájának jeleztem volna a tekintetemmel hogy illene megnevelni...5-6 évesen már tudhatná hogy ilyet nem illik mondani.

egyszer történt velem hogy utaztam a vonaton két kisgyerekkel meg az anyjukal, tök normális voltam velük, kedves, beszélgettem kérdezgettem őket, aztán a végén közölték hogy büdös vagyok és hangosan kiáltoztak a vonaton hogy büdös néni büdös néni (nem dohányzom, frissen zuhanyoztam, rágózom, szóval tuti nem voltam büdös, valószínűleg más szagot éreztek). 3 és 5 évesek voltak.

Az anyjuk még csak nem is szégyelte magát, hogy valakire aki alapvetően kedves és beszélgetős volt velük, ilyen bunkón viselkedtek...az anyjukra csúnyán néztem, és utána még hetekig a fejemben volt...

2015. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Lehet, anyuka is rászólt, csak nem előtted. Én is elbeszélgetnék vele anyuka helyében.
2015. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igazatok van, nem kellene vele foglalkoznom én is tudom, csak olyan rosszul esik, eleve én sem látom magam valami gyönyörűnek így :).

7-es, igen, írtam is, hogy valóban van rajtam felesleg, ilyen értelemben igaza van a kislánynak, más kérdés, hogy nem dagadtoznék le még egy nagyon kövér embert sem, nem is tettem ilyet a szülés előtt sem, még gyerekként sem, és a saját gyerekemet is erre fogom tanítani. És nem azt mondom, hogy "büntetni kell egy gyereket mert őszinte", hanem azt, hogy meg kell tanítani arra, hogy ne alázzon meg másokat. Ha nekem (vadidegen felnőttnek) ezt mondta, akkor gondolom az oviban, suliban is csúfolja azt aki duci, szemüveges, akár milyen amilyen neki nem tetszik, és ez nem jó értelemben vett őszinteség. Rosszul gondolom?

2015. máj. 14. 11:59
 16/37 A kérdező kommentje:
2 és fél hónapja szültem egyébként. :) Sajnos a hasamon maradt meg minden felesleg, nem mondom, hogy álomalakom van így :).
2015. máj. 14. 12:00
 17/37 anonim ***** válasza:
De, jól gondolod. Ráadásul egy ekkora gyerek már régen tudja, hogy ilyet nem szabad mondani, mást nem szabad megalázni. Persze, ha megtanították neki. Ebből az esetből is látszik, hogy a külcsín az egy dolog, attól belül még lehet értéktelen egy ember (itt most anyukára gondolok).
2015. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
73%
Én megjegyeztem volna a saját babámnak, h :" nézd, kicsim, bunkó gyerek anyukával!"
2015. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Az anyuka volt bunkó nem a kislány. Szép példája az intoleráns nevelésnek.
2015. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
97%
6 éves a kislányom de eszébe sem jutna valakit ledagadtozni, vagy bármilyen negatív jelzővel illetni. Mostanában téma lett nálunk a fogyatékosság. Hogy mi a helyzet a vakokkal, a siketekkel, miért jelel a néni a tv-ben. Mindent el szoktam magyarázni neki. Megérti! Sőt tovább megyek, az oviban van két roma kislány. Sajnos nagyon hátrányos helyzetűek. De az én angyalkám mondta hogy majd az egyiket meg szeretné hívni a szülinapi bulijába, mert őket senki nem szokta meghívni mert büdösek. Hát majd elolvadtam hogy ennyire nagy szíve van! Szóval igenis nevelés kérdése, és ha egy 3 évessel történt volna ugyanez akkor azt mondom gyermeki őszinteség, de azért 5-6 évesen már tudja hogy ezzel megbánthat másokat. Az anya viselkedése a kuncogással borzalmas! Elhiszem hogy kiakadtál, de ne foglalkozz velük, bennük van a hiba nem benned! Gratula a kis babádhoz!
2015. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!