Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti rászóltatok volna erre a...

Ti rászóltatok volna erre a kislányra vagy mondtatok volna valamit az anyukájának?

Figyelt kérdés

Nemrég szültem, úgyhogy lehet hogy még a hormonok meg a fáradtság teszi, hogy kiakadtam az alábbiakon... sajnos valóban van még rajtam felesleg a szülés óta, de tudom, hogy le fogom adni fokozatosan, ismerem magam.

Tegnap egy ruhaüzletben voltam a babámmal, egy nő és 5-6 év körüli kislány is mellettünk vásárolgatott. Mindketten csinosak, vékonyak, szép ruhában. A kislány egyszer csak végigmért, és közölte az anyjával: " a néni dagadt". Az anyuka kuncog és csak annyit mond "Csssss!".. Én annyira ledöbbentem, hogy csak egy csúnya nézésre futotta az anyuka felé. De azóta is nagyon rossz érzésem van. Ha az én gyerekem egyszer ilyet fog mondani, biztos, hogy nem kuncogni fogok, hanem elbeszélgetni vele, vagy rászólni. És azon gondolkodtam, hogy mondanom kellett volna nekik valamit, mert most olyan megalázottnak érzem magam.

Úgyse tudok már mit csinálni :), csak jól esett kiírnom magamból. Szerintetek jogosan akadtam ki? Vagy csak gyerek és ne is foglalkozzak vele? Amúgy inkább az anyját nem értem, a gyerek tényleg csak gyerek, de nekünk felnőtteknek kellene rávezetni őket, hogy mi a helyes, nem?


2015. máj. 14. 11:27
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Szerintem otthon központi kérdés lehet az elhízottság és sajnos ezt a gyerek orrára is kötik. Nem gondolnám, hogy egy kisgyereknek magától eszébe jutna csak úgy valakit ledagadtozni, szóval én arra gondolok hogy ezt a szüleitől látta. Sajnos sok ember nagyon elítéli a nem csontsovány embereket és ennek hangot is adnak, lehet itt a szülők a gyerek előtt már fikáztak duci embereket.

Én sem vagyok sovány, főleg 2 kisgyerek után, nekem is nagyon rosszul esett volna, én amúgy is mindent a szivemre veszek.

Az anyukának pedig az lett volna a dolga, hogy elnézést kér tőled és közben szépen elmagyarázza a gyereknek hogy ilyet nem illik, mindenki más, van aki vékonyabb, van aki erősebb alkatú, nem szabad bántani másokat az alkatuk miatt.

Neveletlenség és buta szülő.

2015. máj. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

A kislányom 5 éves lesz. Belőle is minden kijön, amire gondol, de ilyen kellemetlen szituációban még nem kerültem. Ennyi idősen kijön minde, mert őszinték. Viszont egy 5-6 éves gyereknek már meh lehet magyarázni, hogy mit nem szabad. Én rászólnék a gyerekre ha az enyém mondta volna, de ott helyben nem kezdek

hosszas oktatásnak.


Nem mondtam volna a helyedben semmit. Mégis mit mondhatnék? A gyerek tényt közölt - nem bántásként írom -, anyuka meg ha így reagálta le, hiába mondasz bármit, nem érti és inkább Neked lesz még kellemetlenebb.

2015. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy rosszindulat. A fiam valahonnan összeszedte, hogy öregasszony. Biciglizett elöttünk egy 40-50 körüli nő, a 4 éves fiam hangosan szólt, hogy öregasszonytól nem fér el, rá szóltam, hogy fiam, de én is majdnem nevettem, hogy ez milyen bunkón jött le, pedig szinte a nőre se néztem. Utána beszélgettem a fiammal, hogy nem mondunk ilyet senkire. Nem hinném, hogy anyuka rajtad mosolygott, hanem úgy, mint én, önkéntelenűl előjött.
2015. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A gratulációt is :).

Jó hogy ennyiféle válasz jött, olyanokat is írtatok, amire nem gondoltam, hogy pl. lehet hogy a szituáción nevette el magát az anyuka (bár ott nem úgy jött le, de lehet hogy csak én láttam sötéten...).

Jó, hogy leírtam, mert kezdem "feldolgozni" :D..

2015. máj. 14. 14:45
 25/37 anonim ***** válasza:
Legkozelebb mondd azt, hogy igen kóvér vagyok, de legalább anyukámtól jó nevelést kaptam.
2015. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
1%

Hehe, ez jó! A gyerek megmondja a tutit, te meg hisztizel rajta!


Pech, ő csak őszinte volt, én ezért biztosan nem szólnék rá a sajátomra, max. annyit mondanék, hogy a dagadt csúnya kifejezés, használja a nagydarabot.


Nem tudlak sajnálni... minket, soványakat naponta 5x megszólnak, hogy anorexiás. Az ugyanolyan szmét dolog, de most vágjak szájon mindenkit, aki beszól?!

2015. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Nézd, én nem szólok meg senkit, nem is szóltam, ha vékony alkat vagy örülj neki. Szuper. Én sem voltam mindig "nagydarab" és nem is leszek az, mondom, tudom, hogy le fogom adni hamarosan.

És ha a gyerekem beszólna rád ezért akkor igen, rászólnék, hogy senkit, se a kövér, se a sovány embert ne ítélje meg a külsője alapján, és egyiket se alázza le. De nem vagyunk egyformák.

Szép estét Neked, remélem jól fogsz aludni, hogy most hú se megmondtad nekem a tutit, hát egészségedre.

2015. máj. 14. 20:32
 28/37 anonim ***** válasza:
Sokszor a legjólneveltebb gyerek száján is kicsúszik ez-az. Majd meglátod, ha a tiéd is ovis, sulis lesz. Engem is égetett már be a 6 éves fiam. Nem másnak szólt be, de a buszon fennhangon közölt egy dolgot, amiért én befogtam volna a száját:) De már késő volt.
2015. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Bunkó anyukának bunkó a gyereke is.
2015. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
90%
26-os Te mekkora bunkó vagy! Úgy van, rúgjunk még bele a kérdezőbe, eddig nem érezte elég rosszul magát. Egyébként szerintem végig tök normálisan írt, és senkit nem akart szájon vágni. Pont Te vagy aki sértettnek tűnik mert a soványakat leanorexiásozzák, és akkor most másnak se legyen már jó. Empátia nulla. Az ilyenek miatt mint Te lesznek az olyan gyerekek akik mindenek felett állónak képzelik magukat és könyörtelenek, tök mindegy, hogy bántják-e a másikat vagy sem. Nem is azért kell sajnálni a kérdezőt, mert a kislány azt mondta amit, de hogy egy másik nőben ne legye annyi empátia, hogy ne érezze át, hogy pár héttel a szülés után amikor magával sem elégedett milyen rosszul eshetett neki, hogy beszólnak és kiröhögik... én igenis tudom sajnálni. Na de ehhez kellene már egy kis intelligencia. Nem pedig óvodás szintén beszólogatni...
2015. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!