Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti rászóltatok volna erre a...

Ti rászóltatok volna erre a kislányra vagy mondtatok volna valamit az anyukájának?

Figyelt kérdés

Nemrég szültem, úgyhogy lehet hogy még a hormonok meg a fáradtság teszi, hogy kiakadtam az alábbiakon... sajnos valóban van még rajtam felesleg a szülés óta, de tudom, hogy le fogom adni fokozatosan, ismerem magam.

Tegnap egy ruhaüzletben voltam a babámmal, egy nő és 5-6 év körüli kislány is mellettünk vásárolgatott. Mindketten csinosak, vékonyak, szép ruhában. A kislány egyszer csak végigmért, és közölte az anyjával: " a néni dagadt". Az anyuka kuncog és csak annyit mond "Csssss!".. Én annyira ledöbbentem, hogy csak egy csúnya nézésre futotta az anyuka felé. De azóta is nagyon rossz érzésem van. Ha az én gyerekem egyszer ilyet fog mondani, biztos, hogy nem kuncogni fogok, hanem elbeszélgetni vele, vagy rászólni. És azon gondolkodtam, hogy mondanom kellett volna nekik valamit, mert most olyan megalázottnak érzem magam.

Úgyse tudok már mit csinálni :), csak jól esett kiírnom magamból. Szerintetek jogosan akadtam ki? Vagy csak gyerek és ne is foglalkozzak vele? Amúgy inkább az anyját nem értem, a gyerek tényleg csak gyerek, de nekünk felnőtteknek kellene rávezetni őket, hogy mi a helyes, nem?


2015. máj. 14. 11:27
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

szerintem abban egyetérthetünk, hogy nem a gyerek reakciója a gond, hanem az anyukáé.

nekem két ovisom van (éppenséggel 6,5 és 5 évesek), egészen kicsi koruktól megértik, hogy nem mondunk olyat másnak, ami nekünk rosszul esne.

tudják nagyon jól azt is, hogy bárkit bármiért lehet csúfolni/bántani, akár őket is. tudják azt, hogy különbözőek vagyunk mi emberek és ez így van jól.

és igen, a mi dolgunk rávezetni őket arra, hogy mi a helyes és mi nem az.


elképzelhető, hogy ott helyben anyuka nem tudta kezelni a szituációt, de később megpróbálkozott vele és talán sikerült is neki. Remélem. De valószínűbb, hogy ő maga sem érezte, hogy ez gázos volt. Valszeg már őt sem sikerült kellően érzékennyé tenni emocionálisan és így neki sem az ő gyerekét :( sajnos azt tapasztalom, hogy ez a tendencia elég általános már.


mindenesetre arra jó volt ez az egész, hogy elgondolkoztál rajta, te mit szeretnél/nem szeretnél majd átadni a sajátodnak.

De tovább ne rágd magad rajta, felesleges :)

2015. máj. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó,hogy őszinte a gyerek vagy nem, hanem,hogy anyukának még véletlenül sem szabadott volna ezen nevetni. Mennyire lehet hiteles, ha ott jól kiröhögi magát, és utána fél órával mondja,hogy enyje-benyje. Egyébként is alap,hogy ekkora gyereknek egyből elmagyarázzuk,hogy mit csinált rosszul, mert két óra múlva már nem igazán tudja összerakni a dolgokat.

Az ilyen gyerek, simán csúfolni fogja a társait az oviban, meg a suliban, és nem érti,hogy ez miért rossz.

2015. máj. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Egyetértek a válaszolókkal, szerintem is - legalábbis a szitu alapján úgy tűnik - anyuka volt a bunkó, ha az én kislányom ilyet mondott volna, biztosan elmagyaráztam volna neki, h miért nem jó ez, és nem gázolunk bele mások érzéseibe. Egyébként nekem az jutott eszembe a történetedről, amikor átmentem a szomszédunkhoz, mert kirakott egy adag gyerekruhát, és tisztázni akartam vele, h tényleg ő volt-e, és hogy elvihetem-e örökbe. Mikor lebeszéltem velük, még hallottam, mielőtt becsukták az ajtót, h a kislány (kb. 10-11 éves) közölte az anyjával: - Ez hülye. A válasz egyetértő kuncogás volt anyuka részéről. Szegénységi bizonyítvány, de legyen az ő bajuk.
2015. máj. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Van egy nézőpont, amelyet #21 is megpendített: miből gondolja a kislány, hogy dagadt vagy? Honnan jön, hogy ezzel foglalkozni kell?

Abból, hogy otthon ez példa, anyuka vékonysága központi kérdés, és anyuka a lány előtt leszólja azokat, akik nem baromi vékonyak.

Kérdező! Neked rossz élmény volt, de tudd, szegény kislánynak 15 évesen még rosszabb lesz. Mert az ilyen hozzáállás az anorexia előszobája.

2015. jún. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen nem kell ennyit problémázni. Csak egy kislányról van szó, aki kimondta amit gondol. És valljuk be, ez azért vicces szituáció. Az emberek mindig nevetnek azon, amikor egy kisgyerek leégeti a szüleit az őszintesége miatt. Akkor azon miért ne nevethetnénk amikor mást éget le ezzel? Azt pedig nem tudhatjuk, hogy később mondott-e neki valamit az anyukája. Simán lehet hogy elbeszélgettek róla otthon.
2015. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Bocsánat, talán a leégetni nem a legjobb kifejezés. Inkább kellemetlen/kínos helyzetbe hoz.

/előző válaszoló/

2015. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek :). Meglepett, hogy még ma is érkezett, ez jó régen történt :). Azóta már feldolgoztam az esetet.. :D És már fogytam 8 kilót. :) Még olyan 5 van hátra, hogy rendben legyek.

Nem, nem olyan volt egyébként az anyuka nevetése, hogy hú, de kínos helyzetbe hozott a lányom, hanem cinkos. Továbbra is fenntartom, hogy nem volt szép viselkedés az anyuka részéről, és én nem így fogok reagálni majd hasonló helyzetben, így is, hogy már a hormonok nem tombolnak bennem, és hónapok elteltével tekintek vissza a sztorira.

2015. júl. 22. 14:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!