Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig kell a gyereke...

Hány éves korig kell a gyerekek lázát popsiban mérni? Lenn a többi.

Figyelt kérdés
3 és fél éves a lányom legutóbb kb fél éve volt beteg, akkor ott mértem még neki, most viszont belázasodott az oviba és az óvónéni is ott mérte meg neki. Át szeretném már szoktatni hónaljra, erre tegnap este mikor mondtam neki, hogy megmérjük, magától letolta a nadrágot. A gyerekorvos is mondta, hogy nyugodtan mérjem ott, főleg, ha utána még kapja a kúpot is, akkor miért ne, hisz az a legpontosabb. Mit csináljak?

2015. máj. 29. 13:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
26%
2. vagyok. Én azt gondolom, hogy kisbabánál a fenékben mérés a legbiztosabb (bár mint írtam a digitális mérőkről megvan a véleményem) és nem kínzás. Ha a te lányod hagyja, akkor mérd ott, ebben a korban azért már nem nagyon szokták engedni. Az én fiam a kúpot sem igen viseli már el, csak akkor adok neki, ha elengedhetetlen.
2015. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én sosem mértem a gyerekeimnél a popsijukban a lázat, infrás fülben mérős lázmérőnk van, én megbízhatónak tartom.

Egyébként valóban a testüregben mért adat a legpontosabb, nincs ezzel alapvetően baj, de ebben az esetben nekem inkább az esetleges nem megfelelő higiéniával lenne gondom. Nem tudom, minden használat után megfelelően fertőtlenítik e, és hát lássuk be, egy kis vizes elmosás ebben az esetben nem kielégítő.

Én szoktam kúpot adni a gyerekeimnek, mert egy hányós gyerekkel elég nehéz megitatni, bevetetni hatékonyan bármiféle hányáscsillapítót, illetve egy csecsemővel babával veszélytelenül lenyeletni gyógyszert, amiből esetleg nincs folyadék halmazállapotú, de kúp igen.

Szerintem nincs erre különösebb ajánlás, hogy hány éves korig kell, ha a gyereket és téged sem zavar.... Lehet egyébként szájban is mérni, ha nem harapja el, de ebben az esetben is a fokozott higiénia betartása lényeges.

2015. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
4 gyerekem van, soha egyiknek sem mértem a végbélben a lázát! mindig meg tudtam mérni hónaljban.
2015. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen már bőven lehet hónaljban mérni.
2015. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Valóban lehetne hónaljban is már mérni, hisz pont ezért szeretnék váltani erre. De akkor a doki vajon miért mondta, hogy jobb a popsiban? Meg ha a gyógyszert úgyis kúpban kapja, akkor előtte nyugodtan be lehet dugni a lázmérőt. Azt mondta, hogy amíg lehet, mérjem ott.
2015. máj. 29. 16:51
 16/23 anonim ***** válasza:
Születésétől hónaljban mértem neki 5 perces analóg lázmérővel.
2015. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
66%

ki tudja hogy miert mondta? attol meg hulyeseg. fulben is tokeletes.


A pontossagrol meg annyit hogy nem mindegy hogy most 38,1-et vagy 38,3-at mer? A trendek a lenyegesek, nem a hajszalpontos ertekek.

2015. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nekünk as a hagyományos van.
2015. máj. 29. 16:55
 19/23 anonim ***** válasza:

Pár hónapos koráig, utána már nem mértem popsiba.


Az egy kicsit fura, hogy az óvónő az oviban is úgy méri. Az kuakadzrana! Ha több Gyerek lázas, ugyanazzal a lázmérővel végigméri? Elég gusztustalannak tűnik a dolog. Nálunk az oviba infrás van, ami nem pontos, de arra elég, hogy megnézze, hogy emelkedett-e a hője.


Mondd meg a lányodnak, higy most már úgy méritek a lázát mint ahogy Neked is, hónaljban. Az én 5 éves lánykámnak már 1 évesen sen tudtam volna popsiba mérni - de nem is akartam volna.

2015. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy hülyén gondolom, de én nonszesznek tartom hogy ennyi lehetöség mellett popsiba mérik a lázat. Lehet hónaljban mérni, van fülhömérö, cumislázmérö, matrica, söt már olyan is van amit csak a börfelülethez kell érinteni, és pár msp. alatt pontos eredményt ad. Akkor mi értelme van a fenekébe dugdosni a lázméröt? Persze nem fáj, de sztem kellemetlen a gyerköcnek. Ja és kupot is maximum akkor adnék a gyereknek, ha 39 felett van a láza, és nem viszi le a szirup ésszerü idön belül. Eddig nem volt rá szükség szerencsére, már lassan 4 éves. Az meg hogy az oviba popsiba mérik, ez durva. Hihetetlen hogy van olyan ember aki ezt normálisnak tartja, hogy kb. 20 gyereknek ugyanazzal a lázmérövel mérnek fenékbe... Rohadtul nem higiénikus. Nem hiszem hogy minden gyereknek külön lázméröt használnak...
2015. máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!