Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a gyereketek,...

Mennyi idős volt a gyereketek, amikor először egyedül ment iskolába?

Figyelt kérdés

Budapest, átlagosan zsúfolt kerület, fiú.

Kérlek, ne arról írjatok, hogy titeket gyerekkorotokban hány évesen engedtek el a szüleitek, mert azóta már más lett a világ, a mai helyzet érdekelne.



2015. jún. 11. 10:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szuper hogy sokan ismerik a gyereket, de ezzel mit akarsz mondani? Mitol felsz varosban? Miert erzed hogy ugyanaz nem tortenhet meg faluban?


Gyerek meg csak terv nalam es azt se tudom hany evesen engedem majd egyedul - de az biztos, hogy ez nem fugg attol falu vagy varos. Hidd el a gyerekrablo barhol lehet ès egy auto is elütheti barhol ha figyelmetlen. :-(


(amugy aranyos ez a naivitásod, hogy szerinted nem tudom, hogy kis faluban többen ismerik egymást)

2015. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a különbség a falu és a város között a forgalom. Nálunk falun a főúton kb. 10 percenként egyszer jön erre egy autó, bízom benne, hogy a lányom át tud menni egyedül az úttesten anélkül, hogy elütné valami.

A másik meg az, hogyha itt az utcán elkezdené valaki molesztálni, rögtön kérhetne segítséget bárkitől, mert itt mindenki mindenkit ismer. Egy nagyvárosban a tömeg szeme láttára gyilkolnak embereket, és senki nem tesz semmit.

2015. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

" Egyébként falura is megy a

gyerekrabló, csak ott már mindenki

tudja róla, hogy az"


Naiv vagy ha azt hiszed faluhelyen a hátára lesz irva, hogy "en vagyok a gyerekrablo"


A kozlekedes persze egy dolog, de van falu ahol forgalmas uton kell atmenni és van varos ahol nincs ilyen a suliba menet. Nem jobb ilyen szempontbol egyik se.

2015. jún. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

8 évesen (2. osztály) már jöhetett és mehetett is egyedül, de néhány alkalom után már nem volt érdekes neki a dolog, jobban szerette, ha elkísértem. Most 3.-os, heti 1-szer egyedül jön haza délben. Budapesti kertvárosban lakunk, kb. öt perc az iskola, nem kell úttesten átmennie.

Heti egyszer egy különórára is egyedül járt már második tavaszától. Eljött a napköziből, 10 percet utazott busszal a kerület központjába, óra után ugyanígy vissza. Idén ősszel sajnos egy forgalomterelés miatt nem ismerte föl a megállót, ahol le kellett szállnia, és bár nagyon ügyesen megoldotta a helyzetet (nem sikerült felhívnia, ezért segítséget kért egy hölgytől aki visszakísérte) borzasztóan megijedt, azóta nem akar egyedül buszozni, tehát újból kísérgetjük.

2015. jún. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Olyan 5.végén már lehetett ...4es6os vagy a 4es metro ,de amikr leszallt a villamosrol vagy a metrorol ,akkor mar mentunk erte

Most 16 eves

2015. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!