Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elmehetek egy hétre, addig 4...

Elmehetek egy hétre, addig 4 évesem a mamánál lenne?

Figyelt kérdés
Testvérem az USA-ban él, két éve nem találkoztunk. Meghívott nyáron magáhouz, és hát oda pár napra menni nem érdemes, ezért 5-6 napra mennék. Kislányom 4 éves, még csak egy-egy éjszakát aludt a mamánál. Most ott lenne amíg távol vagyok, ráadásul a férjem is ott nyaralna velük... Így elmehetek egy hétre? 5 éjaszaka lenne külön. Nagyon kötődünk egymáshoz, és nem tudom, hogy fogadná... Ha megkérdezem, azt mondja, persze, mivel nagyon szereti a mamát is, de szerintem nem méri fel, hogy ez hosszabb idő lesz, és félek, hogy szomorú lenne. De apukáját is nagyon szereti, és skypolnánk minden nap. Szerintetek...?

2015. jún. 11. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
:(((( Hááát...
2015. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj. Nem pici ő már, ott lesz vele az apukája is, mi baj lehetne?
2015. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze. Ha a mama nem tud valamit megoldani, ott a férjed.
2015. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Most az a kérdés, hogy a férjedre bízhatod-e egy hétre a gyereketeket? Mert hát ott lesz ő is.


Én már 2 évesen a mamára (anyósomra) bíztam a fiam, 2 hétre. Minden 2nap beszéltünk skyp-on, muszáj volt, nem nyaralás miatt. Kicsit hiányolt minket a fiunk, de a mama és a papa úgy lefoglalta, hogy nagy élmény volt neki. Nyaranta is a mamánál lesz, amikor bölcsi/ovi szünet van.

A férjemre meg gondolkodás nélkül hagynám. Teljes értékű szülő ő is.

2015. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 klopusz ***** válasza:

Miért ne? Ha jó a kapcsolata a nagymamájával, nem hiszem, hogy gond lehetne.

Mi is elmentünk egy hétre, mikor a lányom 2 éves volt. Igaz, szüleimmel gyakorlatilag hetente 2-3 alkalommal találkozott, jól ismerték egymást.

2015. jún. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Persze, abszolut a férjemre hagynám, magamban sem bízom jobban. A mama is jól vigyáz rá, csak a szokásos mamás kényeztetés megy (édesség stb.), szóval OK. Az izgat, hogy nagyon hiányoznék-e neki. Van úgy, hogy ha egy napig nem lát is mondja, hogy hiányoztam, miért nem voltam ott (pl. az oviban), szóval nagyon ragaszkodó. Kiegyensúlyozott, nem vagyunk egymás fe...kében, csak ilyen típus. Nem tudom :( Közben meg már a tesóm is nagyon hiányzik, a sírás kerülget, ha rá gondolok (úgy látszik, a lányom rám ütött :)
2015. jún. 11. 10:48
 7/11 klopusz ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond semmiképpen.

Mivel csemetéd négy éves, értelmes gyerek, nyugodtan elmondhatod neki, hogy hova mész és miért. Megmutathatod a naptárban, hogy mikor indulsz, mikor érkezel, akkor ő is tisztában lesz azzal, hogy hányat kell aludnia úgy, hogy nem lát.

Persze lehet anyuhiánya, de ha biztos abban, mikor találkoztok újra, nem fogja magát ezen cakkozni.

2015. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 5-6 nap egyaltalan nem sok, plane, ha a kislany olyan kornyezetben lesz, ahol szeret lenni. :) Nekem ikreim vannak, 10 honaposak es a munkambol fakadoan 1 evben minimum egyszer utaznom kell par napra. Bar meg picik a babaim, de el tudtam menni 5 napra en is ugy, h a gyerekek az apukaval es anyosommal voltak. Tobb kollegam is van, akiknek 4 ev koruli gyerekuk van, es ok is utaznak, nem csinalnak nagy ugyet ebbol. Ha nem sokszor fordul elo, h tavol vagy tole, ez az 5-6 nap nem fog megartani :)
2015. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok családban / országban nem szokás ennyire ősszenőni a gyerekkel, mint itthon pár családban. Mégis önműködő, önálló, egészséges gyerekeket nevelnek. Nem kell erre ennyire rágörcsölni, semmi baja nem lesz. De lehet, a skypeolás amúgy nem fog neki használni... Ha el kell mennem valahová és beszélek a gyerekkel telefonon, mindig csak szomorú lesz tőle, pedig épp tök elvolt valamivel.
2015. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

A gyerekek sokkal rugalmasabbak, mint mi.

Talán te vagy az, aki igazából fél leválni a picikéjéről? :)

A fiam már 3 évesen két hetet ott aludt a mamánál. Azt hittem, 3 nap után már mehetünk érte, alig egy hétre való cuccot csomagoltam. Az első hét végén ő kérte, maradhasson még.

Értem, hogy nem tetszik a nagymamai kényeztetés, de fogadd el, te az anyja vagy a gyereknek, a te dolgod a nevelés, a nagyiknak már csak a "szép rész" jut.


Menj el nyugodtan a testvéredhez, örüljetek egymásnak, élvezzétek ki a közös időt, a kislányod a lehető legjobb, legbiztosabb kezekben hagyod!

2015. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!