Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kik ezek a szörnyetegek? Én...

Kik ezek a szörnyetegek? Én nem így neveltem őket.

Figyelt kérdés

Van 2 lányom a házasságomból. Nagyon korán kiderült, hogy a nagyobb autista, a kisebb hiperaktív, valamint mindkettő súlyos táplálékallergiàs és asztmàsak. Kb 2 éves volt a nagyobb, 1 a kisebb, mikor ezek kiderültek. Emiatt apuka fogta magát, és lelépett. Majd rà egy évre én összejöttem valakivel, akit ők elfogadtak. Mivel apuka becsajozott, nem nagyon jött hozzàjuk. Majd szép lassan a lànyok elkezdték maguktól apának hívni, majd megszületett a közös gyerkőc, és mikor már ő is apàzott, a két nagy is büszkén mondta neki.

Majd 2 éve megszületett a kisfiunk. Valamiért a volt férjem ragaszkodott hozzà, hogy amìg én kórházban vagyok meg utána egy hétig ott legyenek a lànyok.

Addig soha semmi gond nem volt velük. Soha nem veszekedtem velük. Nem kaptak meg minden vackot, amit kitaláltak, az volt a szabály, hozy csak azt amit mindketten jónak látunk a párommal.

Na ez 2éve, miután az apjuktól visszajöttek megváltozott. Àllandó csúnyabeszéd, verekedés, követelőzés, ha valamit nem kapnak meg azonnal, tombolás, ha nem tetszik nekik egy-egy ruha amit veszek, széttépik, köpködnek, nem akarnak fürdeni, nem akarnak enni. És ami a legmegdöbbentőbb, a páromat azóta a keresztnevén szólítják, de inkább sehogy, mert keresztülnéznek rajta.

A nagylány egy tisztább pillanatban elmondta, az apja és a nagyanyja beszélte tele a fejüket. És azóta horror az életünk. Csak addig van nyugi, míg suliban vannak.

Amúgy nem fogható a betegségükre. Teljesen tünetmentesek már 4 éve.

8 és 9 évesek. Mit csináljak velük? Azóta minden láthatás után egyre rosszabb. Az apjuk szerint ha nála vannak is kibírhatatlanok. De ennél többet ő se mond az ott tapasztalt viselkedésükről.

Hogy orvosoljuk ezt? A párom beszélni akar az apjukkal. De mègis mit mondhatna neki? Elérne vele valamit?


2015. jún. 11. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
tehát 2 éve visszajöttek az apjuktól és azóta ilyenek, vagy 2 éve folyamatosan vannak az apjuknál és azóta ilyenek?
2015. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyheti, két évvel ezelőtti ott-tartózkodástól így megváltoztak volna? Én nem vagyok gyógypedagógus, de ez csak akkor lehetséges sztem, ha agyműtétet hajtottak végre rajtuk az egy hét leforgása alatt.
2015. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2 éve 2hétig voltak nála, majd hazajöttek 2 hét után, és azóta ilyenek, tehàt már kèt éve ilyenek.
2015. jún. 11. 14:52
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk màshoz kötni. A volt anyósom lelki terrorban tartotta a gyerekeit, sőt tartja a mai napig. Tőle bármi kitellik. A volt férjem meg a páromtól fél, utálja. Szóval indok és mód is lett volna rá.

Párom sem kezelte/kezeli másképp a gyerekeket. Sőt a nagyok több mindent kapnak tőle, tőbbször viszi őket magával bárhova, mint a sajátjait.

2015. jún. 11. 14:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor is... nem tudom, minek kell történnie két hét alatt ahhoz, hogy a szeretett gyermekből "szörnyeteg" váljon... nem lehet, hogy te változtál meg inkább?? :I
2015. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Persze, változtam, de csak hajszín, stílus ügyileg. Ez nem befojásolhatja a viselkedésüket. Ugyanúgy viselkedem velük. Annyiban más, hogy mostmár a sütés-főzésbe is bevonom őket, mert érdekli őket.

Bár időközben párom melóhelyet váltott, többet keres, így olyan dolgokat is megkaphatnak, amire eddig nem volt pénz.

Plusz kilátásba helyeztünk nekik egy-két nagyobb jutalmat, ha jól tanulnak. De okosak, ezzel nincs baj. A 4-es átlagot a kisujjukból kirázzák. Mindkettő kitűnő, a 4-es az én kikötésem volt.

De ezek nem befojásolhatták a dolgot, mert mind a változásuk után történt.

Egy dolog viszont van. Erről nem beszéltem. Kb másfél éves volt a lányom, a kisebbik, amikor egy láthatás során zaklatta őt az apja. De nem volt elég bizonyíték, a vádat ejtették. Én arra gyanakszom, valami hasonló történhetett. De nem beszélnek róla a lányok. És ha megint feljelentem, megint nem lesz rá bizonyíték.

2015. jún. 11. 15:15
 7/13 anonim ***** válasza:

És nem fordultál azonnal pszichológushoz, nevelési tanácsadóhoz? Akkor is, amikor másfél éves volt a kislány, meg akkor is, amikor a szülésed miatt voltak az apjuknál??

Vegyél egy rejtett kamerás plüssállatot és tedd az apjuknál a gyerekszobába, nem tudom. Csak van valami módja, hogy ne kelljen odaengedned őket!! Nem bolondulsz bele a tudatba, hogy tűröd, hogy tönkretegyék a gyerekedet?

2015. jún. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Dehogynem. De amíg nincs bizonyíték, addig sem a gyámügy, sem a rendőrség nem foglalkozik vele.

Szerencsére nem igen viszi már őket, és mivel olyan suliba járnak szeptembertől, ahol vasárnapi elfoglaltság is van, évközbe nem fogja tudni vinni őket. De a szünetekre még valamit ki kell találjak.

Nevelésiben voltunk, azt mondták, ezzel rendőrségi szakpszichológus fotlalkozik. De ő meg amiatt nem foglalkozik vele, mert a vádat ejtették.

2015. jún. 11. 15:40
 9/13 anonim ***** válasza:
Ráküldenék két kigyúrt verőlegényt, 100.000-ért szerintem örökre elveszik a kedvét bármitől, ami a lába közével kapcsolatos. Ne haragudj, nem vagyok egy primitív ember, de miért a gyerek bűnhődik?!?!?
2015. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, de ha kiderül, engem csuknak le, és a végén az apjuknál kellene lakniuk.

Jogilag nem tudunk lépni.

2015. jún. 11. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!