Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kik ezek a szörnyetegek? Én...

Kik ezek a szörnyetegek? Én nem így neveltem őket.

Figyelt kérdés

Van 2 lányom a házasságomból. Nagyon korán kiderült, hogy a nagyobb autista, a kisebb hiperaktív, valamint mindkettő súlyos táplálékallergiàs és asztmàsak. Kb 2 éves volt a nagyobb, 1 a kisebb, mikor ezek kiderültek. Emiatt apuka fogta magát, és lelépett. Majd rà egy évre én összejöttem valakivel, akit ők elfogadtak. Mivel apuka becsajozott, nem nagyon jött hozzàjuk. Majd szép lassan a lànyok elkezdték maguktól apának hívni, majd megszületett a közös gyerkőc, és mikor már ő is apàzott, a két nagy is büszkén mondta neki.

Majd 2 éve megszületett a kisfiunk. Valamiért a volt férjem ragaszkodott hozzà, hogy amìg én kórházban vagyok meg utána egy hétig ott legyenek a lànyok.

Addig soha semmi gond nem volt velük. Soha nem veszekedtem velük. Nem kaptak meg minden vackot, amit kitaláltak, az volt a szabály, hozy csak azt amit mindketten jónak látunk a párommal.

Na ez 2éve, miután az apjuktól visszajöttek megváltozott. Àllandó csúnyabeszéd, verekedés, követelőzés, ha valamit nem kapnak meg azonnal, tombolás, ha nem tetszik nekik egy-egy ruha amit veszek, széttépik, köpködnek, nem akarnak fürdeni, nem akarnak enni. És ami a legmegdöbbentőbb, a páromat azóta a keresztnevén szólítják, de inkább sehogy, mert keresztülnéznek rajta.

A nagylány egy tisztább pillanatban elmondta, az apja és a nagyanyja beszélte tele a fejüket. És azóta horror az életünk. Csak addig van nyugi, míg suliban vannak.

Amúgy nem fogható a betegségükre. Teljesen tünetmentesek már 4 éve.

8 és 9 évesek. Mit csináljak velük? Azóta minden láthatás után egyre rosszabb. Az apjuk szerint ha nála vannak is kibírhatatlanok. De ennél többet ő se mond az ott tapasztalt viselkedésükről.

Hogy orvosoljuk ezt? A párom beszélni akar az apjukkal. De mègis mit mondhatna neki? Elérne vele valamit?


2015. jún. 11. 14:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A gyámügy nem tiltja el az apjától a gyereket csak azért, mert a nevelőapjuk ellen beszél. Elvált szülők esetén sajnos ez ilyen, ahogy kamaszodnak egyre rosszabb lesz.

Remélhetőleg ha megnőnek észbe kapnak, hogy ki volt az, aki valóban törődött velük,és ki az, aki csak 2 hetente fél órára. Addig is kitartás.

2015. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, a kérdésed alapján nem a gyerekeid a szörnyetegek hanem a volt párod!Szegényeket biztosan érte valami trauma, pszichológus segítségét kellene kérni. Érdekes mondjuk, hogy két év után kezd el zavarni. Illetve több, hiszen másfél éves volt a lányod amikor zaklatta.
2015. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

rejtett kamera jó ötlet lenne, valahogyan, valahova elrejteni- hátha megtudnád mit művelnek a lányokkal, míg ottvannak az apjuknál. Anyósod is "kedves" ember lehet- valószínű hogy uszítja ő is lányokat ellenetek... jó lenne tudni mi az igazság.

Ha lenne bizonyítékod, akkor beszélhetnél az apjukkal, hogy vagy feljelented, vagy soha többé nem mennek a lányok.

Egyébként én biztos, hogy nem merném odaengedni a lányaimat, ha egyszer már zaklatta az egyiket. Az "ilyenek" állítólag nem tudnak leállni. (egyszer egy interjúban hallottam a rádióban, ahol egy férfi bezsélt a pedofil apjáról, hogy milyen módszerei vannak, és hogy mindenki jobban jár, ha a papa börtönben van)

2015. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!