Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 gyermek mellett hogyan...

2 gyermek mellett hogyan gyozitek a hazimunkat?

Figyelt kérdés
Van egy 2.5 eves es egy 10 honapos gyerkocom, de sehogyan sem jutok a hazimunka vegere. Anyosom velunk el, de eleg furcsan all a segitseghez. 3 szintes oriasi hazunk van. Regebben en takaritottam, de mostanra mar felfogadtam egy takaritonot heti 2x jon, de o csak kitakarit (amivel egyaltalan nem vagyok megelegedve) de nem rakodik ossze. Ami nekem marad az a mosas, vasalas, rendrakas, fozes, mosogatas. Anyosom nem csinal semmit, csak neha az egyik gyerkoccel van. Nem is foz meg. Ez az egyik problemam, hogy ha kimegyek delelott az udvarra a gyerekekkel jatszani, vagy elviszem setalni, akkor mikor hazajovunk nincs mit enni. Neha inkabb nem is megyek veluk sehova, de akkor meg sajnalom oket mert nagyon szeretnenek kimenni. Persze anyos nem megy ki veluk mert allergias a napsutesre. Nem tudom hogyan rendszerezzem a napomat, hogy mindent gyozzek. Tippek? Ti hogyan csinaljatok?

2015. jún. 14. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
meg kell beszélni vele, hogy ha közös a háztartás, akkor a házimunka is. egyébként a takarítónőt meg lehet bízni elpakolással, mosogatással(ennyi embernél már érdemes egy mosogatógépet venni), vasalással is, apát is befoghatod nyugodtan a házimunkába, ételt rendelhetsz, ha máshogy nem megy. fontosabb, hogy a gyerekekkel foglalkozz, különösen az első években, mint hogy ragyogjon minden
2015. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mosogatogepunk van, de anyos meg arra sem kepes h a piszkos tanyerjat vagy cseszejet belerakja. Ha veletlenul pont tele van a mosogato, mert lejart a mosogatas, tuti nem pakolja ki belole a tiszta tanyerokat. Es az a legrosszabb, hogy hiaba teszem rendbe este a konyhat, reggelre mar megint van valami a mosogatoban, valami a konyhapulton. A reggelt mar megint a pakolassal kezdhetem.

Neha szoktam rendelni ebedet, de egy 2.5 eves gyereknek nem biztos h az a legjobb etel. Jobban szeretem ha itthoni etelt eszik, abban legalabb tudom mi van. Az apuka meg kivan zarva, mivel reggeltol estig dolgozik es mar unja h neki panaszkodom az anyjarol, meg arrol h nem csinal semmit es nekem megy nincs idom kivasalni mar egy hete. Ja es szules elott a ferjemnel dolgoztam es most szeretne ha napi par orara visszamennek. Szoval fogalmam nincs mit csinaljak masmepp.

2015. jún. 14. 17:25
 3/15 A kérdező kommentje:

Az lesz az elso, hogy holnap megmondom a takaritononek, hogy csinaljon rendet. Remelem ha rend lesz akkor konnyebb lesz rendet tartani.

Vasalt is regebben, de nagyon rosszul es inkabb azt mondtam nem kell.

2015. jún. 14. 17:28
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem megy ki kell szervezni az időigényes dolgokat, mi kaját csak rendelünk, alig főzünk, max egy tésztát, kajafutár hozza minden reggel az ételt, teljesen jó, azt eszi 1,5 évesem is. Van házhoz jövő vasalás is, azt is igénybe veheted. A mosó- és mosogatógép be- és kipakolása nem nagy kaland. Szerintem nem kell anyóstól elvárni a dolgokat, segít, amennyihez kedve, ereje van.
2015. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Délután, vagy este felé megfőzni másnapra, vagy több napra főzni, esetleg lefagyasztani, amit lehet, hogy csak reggel kiveszed és kiolvad délig. Én mindig gyors kajákat csinálok, rakott dolgokat (lasagne, rakott sonkás tészta, rakott krumpli húsosan, rakott karfiol...), tésztaféléket, főzelékeket, krémleveseket és legtöbbször csirkemellből főzök, az hamar megvan és azt mindenki szereti. 1 órán többet nem töltök hétköznap a konyhában, de legtöbbször annyit se, mert fél óra alatt megvagyok.

Mosást is este bekészíteni a gépbe, reggel csak el kell indítani, gyors program, indulás előtt kiteregetni. Ebéd után meg gondolom alszanak a gyerkőcök, akkor lehet vasalni, mert addigra be is szárad ebben a melegben.

2015. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy neked nem két gyermeked van, hanem négy.

Egyedül látsz el öt embert, öt ember koszol,termeli a szennyest, és csak te foglalkozol a háztartással, ill. renddel a gyerekek mellett.

A takarítónő, ha nem jó, cseréld le! Azért kapja a pénzt, hogy takarítson, a te igényeidnek megfeleljen, ha ez nem teljesül, keresni kell másikat, akivel elégedett vagy.

Anyóspajti miért csak a hátsót mereszti? Neki miért nem jut eszébe elmosogatni, kiteregetni vagy a saját szobáját/környékét takarítani?

Csökkentsd le a haszontalan tevékenységek számát. Miért vasalsz, mit vasalsz? Gyűrődős ingen kívül borzasztó időpocsékolás, pláne örökké játszó gyerek és kúszó-mászó-leevő baba mellett. Az ingeket add tisztítóba, ha a férjed ragaszkodik a vasalt inghez, onnan tisztán és vasaltan kapod vissza.

Az a baj, hogy mindent te akarsz megcsinálni, egy popóval három-négy pacit is megülni. Itt nem te vagy a rossz, a hibás, vagy akinek mindent magára kell vállalnia, hanem a férjed és az anyja is vegye fel a fonalat és álljon be és vegye ki a részét a háztartási teendőkből.

Így se bírod, mit akar még a férjed céges dolgokkal is terhelni?

2015. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem 3 fiú van, 8, 5 és 2 évesek. Egyik nap takarítok és rendet rakok, másnap megfőzők 2 napra. Én is egyszerű kajákat csinálok, pl. paradicsomleves és grízestészta, vagy főzelék feltéttel, vagy tésztaétel. Ezek hamar megvannak és után tudunk együtt lenni érdemben.
2015. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Amikor kicsik voltak én is így voltam. Anyósom is itt volt, mert szegényke beteg volt, segíteni már nem tudott, de szerencsére nem is kritizált semmit, néha vigyázott a kicsire. Egy takarítónőt én is fogadtam, de a harmadik alkalom után elküldtem, mert ha kimentem leült, 5 óra alatt a 2 gyerekszobát volt csak képes kitakarítani, szóval engem ne nézzen hülyének.

Szerintem az a legfontosabb, hogy nyugi. Neked most a 2 gyerek a legfontosabb, nekik meg egy nyugodt anyuka kell. Ha van egy kis szabadidőd, akkor inkább foglalkozz magaddal, vagy játssz a gyerekkel. Anyós megjegyzéseit nem kell meghallgatni. Én már egy idő után eljutottam odáig, hogy nem érdekelt, ha éppen nem tudtam felmosni. Kinek jó az, ha emiatt idegeskedsz? Kaját nem tudsz rendelni?

2015. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem egy 2,5 éves és egy 8 hónapos gyermekem van, kétszintes házzal. A párom itthon dolgozik, tulajdonképpen őt is ellátom, kiszolgálom. Sportol heti 3x, ami a mosást is megdobja.

Takarítónő jár hozzánk is, de én el szoktam pakolni, szeretem, ha minden a helyén van. Este fekvés előtt, és délután, amikor a gyerekek alszanak, akkor szoktam elpakolni minden nap, így nem halmozódik a kupi (kb 15-20 perc alatt megvan).

Kaját rendeljük, csak hétvégén főzünk, ilyenkor tud a párom segíteni.

Mosogatógépbe folyamatosan teszem be a mosatlant, minden étkezés után elpakolok, így nem okoz gondot. Este bepakolom, reggel kipakolom.

Mosógép minden nap megy, minden nap egy mosás, így ez is eloszlik, nem egy teljes napomat foglalja le.

Vasalni nem vasalok, rühellem. CSak amit nagyon muszáj, igyekszem olyan ruhát venni, amit nem kell vasalni, és szépen teregetni, ne gyűrődjön.

Hozzánk heti 1X jön a takarító, de én a további napokon legalább még 2X porszívózok, felmosok. Amikor a kisebbik alszik akkor szoktam, a nagyobb meg egyenesen élvezi, jön utánam, segítene.

Sokat játszok a gyerkőcökkel, sétálni is megyünk, de van, hoyg csak itthon a kertben vannak.

Nem is tudom, valahogy kialakult ez a folytonosság, kevésbé halmozódnak a tennivalók, és már nem is érzem megterhelőnek. Ráadásul nekem a nagyobbik lányom fejlődésben lemaradt, így ő is teljes ellátást igényel, nem eszik önállóan, most kezdett el önállóan járni, pelenkás, így a gyerkőcök ellátása is sok időt vesz igénybe. Mégis ha jól logisztikázok, minden gördülékenyen halad. Persze magamra, kis szünetre így sem sok marad, az is inkább este, de nem megterhelő minden nap.

2015. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja, nem este pakolom a mosogatógépet, hanem este beindítom. :)
2015. jún. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!