Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik illemhelyet használjuk...

Melyik illemhelyet használjuk ellenkező nemű kisgyerekünkkel?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés apropóján kérdezem, ahová válaszoltam is.

Lányos apa vagyok, kislányom 4 éves. Sokszor vagyok vele délutánonként, úszni is én hordom.

A gondom a következő: a női mosdóba nem vihetem (próbáltam, pillanatok alatt kidobtak), pedig ott minden lényeges a fülkékben történik, tehát nem látnék semmi olyat, amit nem kéne. A férfimosdóba én ugye simán mehetek, de a piszoárt használó többi pasas nem igazán díjaz egy 4 éves kislányt, meg hát a látvány sem neki való.

Próbáltam már más anyukát megkérni, hogy kísérje be, de azt nem vállalják hogy ölben tartsák a WC fölé, ráülni meg nem engedjük, de amúgy sem tetszik a dolog, hogy másra bízzam a gyereket.

Akkor most nem mehetünk ellenkező nemű gyerekkel nyilvános helyre, vagy van van valami megoldás szerintetek? Nálatok hogy oldják meg az apák?


2015. júl. 10. 13:56
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, milyen vécé az, ahonnan kidobnak egy kisgyereket, akinek pisilnie kell, de oda ha fizetnének se mennék többet, az biztos. Aki ki akarja dobni a gyerekedet, az inkább kísérje be, és akkor a probléma máris meg van oldva. De tényleg kíváncsi lennék rá én is, miért zavar valakit egy apuka a kislányával a női vécén. Az sokkal zavaróbb, ha valaki úgy hagyja ott a vécét maga után, mint az állatok.

Másrészt viszont szerintem a férfi vécével sincs semmi baj. Otthon is nyilván látott már téged pisilni a gyerek (nálunk legalábbis nyitva van a fürdő ajtaja, ha valaki vécén van, ki-be járkálnak a gyerekek), semmi baja nem lesz tőle, jó esetben nem azt látja, hogy szexelnek vécén, csak pisilnek, ennyi. Egy négyéves lány még nyilván nem azt nézi a férfiak farkán, amit egy 14 éves :D Másik, hogy nekem ugyan fiam van, és vele is előfordult már, hogy tett valami elmés megjegyzést a férfi vécében. Tehát ilyen szempontból tök mindegy, hogy kislánnyal vagy kisfiúval mész be, a gyerek az csak gyerek.

2015. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván a nőibe, ezt asszonyként mondom.


esetleg mozgássérült mosdó nincs? Az is jó megoldás lehet.

Várom és is a fejleményeket! :-)

2015. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

21-es! Látott már ezt-azt itthon is, nem egyszer rontott rám nagy lendülettel fürdőben, WC-ben. De a férfimosdó kicsit más.

Nehéz ezt elmagyarázni, de a férfiak ott gyakran elengedik magukat, főleg ha többen ismerősök, és nem éppen a legkultúráltabban nyilvánulnak meg. Gyakoriak a szexista poénok, főleg ha lánygyerkőc szól be nekik valami poénosat.

2015. júl. 10. 14:48
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a mozgássérült mosdó a jó megoldás, ha van.

Ott lehet kapaszkodni is, még könnyebb is a kicsivel elintézni a dolgot illetve mindketten kényelmesen odafértek.

2015. júl. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Ahol van mozgássérült mosdó, igyekszünk azt használni, de az sem mindig arat osztatlan sikert, mert hát valóban nem nekünk találták ki.

Szerintem az lenne a megoldás, ha lenne kölyökvécé, ahová nemtől függetlenül mehetne be a gyerek a szülővel, x éves korig. Ezt még sajnos nem találták fel.


Most nem leszek egy darabig, indulunk az usziba. Majd jelentkezem:-)

2015. júl. 10. 15:11
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

sógoroméknak lányuk van, nagyon sokszor mennek kettesben. ő bekopog a nőibe és hangosan bekiabál, hogy "elnézést, jöhetünk". ezzel szerintem kivéd mindent mert ha olyan történik bent amit egy kislány vagy apuka nem láthat akkor max azt mondják, hogy mindjárt. de őszintén, a nők nem igazán szoktak semmi vállalhatatlant csinálni a mosdóban, kabinon kívül :D

írtad, hogy fölé emeled a kislányt. nyugodtan tedd a deszkára a lábait és guggoljon le, mint ha fűbe pisilne. nyilván nem koszos a papucsa az uszodában, na meg a nők nem ülnek rá úgyse, viszont ha ezt megtanulja, akkor be tudja kísérni majd más is, míg nem tud fölé guggolni

2015. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
57%

Bár gyerekkel még nem volt tapasztalat (pelenkás még), de én egyszer figyelmetlenségből a férfi WC-be rongyoltam be. A piszoárok felénél tartottam, mire leesett a tantusz. A pasik gyakorlatilag művelet közben ijedten rakták el a szerszámot. Pár pillanatig döbbenten bámultunk egymásra, aztán mondtam, hogy bocs, ha már eltévesztettem, akkor bemennék az egyik fülkébe és elnézést.


Annyira ledöbbentek, hogy senki se ellenkezett. Azóta, ha sor van a női wc-nél mindig bepofátlankodok a férfimosdóba. Eddig bevált, annyira meglepődnek a bent tartozkodók, hogy mire reagálni tudnának, már magamra is csuktam a fülkeajtót.

2015. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Ámbár nincs gyerekem, csak szeretek ebben a témában olvasgatni, még is válaszolok. Elgondolkodtam azon, hogy én 20 éves fejjel, vagy inkább szemmel :) mit látok a női mosdóban.


Ha megyek, akkor általánosságban valaki mindig szárítja a kezét! :D Vele párhuzamosan, a tükörnél áll egy másik nő, aki kezet mos / sminkel. Vagy szappant adagolt, vagy rúzsozza a száját, vagy tépkedi a papírtörlőt. Aztán ha tovább megyek, a wc-khez, akkor várakozó embereket szoktam látni, szépen sorban egymás mellett várva, vagy egy - egy ajtó előtt ácsorogva, két kabáttal, és két táskával a kezükben. Ha kijön egy nő, látom mögötte az üres wc-t, a következő pillanatban a kilincs átadása van prémium plánban előttem.


Ez szerintem semmelyek férfit, kisfiút, kislányt nem tart lelkiterrorban, és egy férfit sem "hoz ki a sodrából" annyira, hogy illetlen dolgot tegyen, főleg kézen fogva a kislányával.


Én magam "felnőtt fejjel" sem akarok, még csak bekukkantani sem a férfi wc-ben :) Nem tudom, hogy hogy szoktak sorakozni a pasik egymás mellett a piszoárnál, vagy mennyire kapható el egy - egy hímtag a tekintetünkkel, de szerintem egy kislány számára egy kifejlett kígyó nagyobb törést okozhat, - legalábbis magamból kiindulva. Én sem vágyom idegenek kukkolására.


De miújság, mi volt az usziban? :) Sikerült megoldani a helyzetet?

2015. júl. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
18%
Így van, vidd be a női wc-be, fülkék vannak, tehát nincs semmi baj. Én a 4 éves kisfiamat szoktam a női wc-be a fülkébe bevinni, és ott pisil. Múltkor egy kamaszkorú lány beszólt, én meg megválaszoltam, hogy hogy gondolja, hogy egyedül engedjem be a férfi wc-be,amikor a világ tele van pedofilokkal??? Én meg nem fogok vele bemenni a férfi wc-be. A női wc-ben meg nem lát semmit, fülkék vannak.
2015. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
25%
bocsánat: nő vagyok, azt elfelejtettem leírni.
2015. júl. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!