Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell aggódnom? 4 éves lányom...

Kell aggódnom? 4 éves lányom újabban azt a "szokást"vette fel, hogy nem beszél az idegen felnőtekkel?

Figyelt kérdés
Ő mindig is zárkózottabb típus volt,mindig kellett neki idő,hogy az adott társaságban,szituációban feloldódjon. De most egy pár hónapja nem akar oldódni. 😢 A megdöbbentő eset az volt amikor a 4 éves státusz vizsgálaton voltunk a védőnőnél(ez volt a 2.alkalom,hogy találkoztunk vele) és egyszerűen nem volt hajlandó szóban kommunikálni vele,ill.de, nekem súgta amit mondania kellett volna (pl.színeket,látás vizsgálatnál ábrákat)a hallás vizsgálat flottul ment,simán mutatta,hogy hol hallotta. Úh.tuti nem az a baj,hogy nem érti,hogy mit várnak tőle! A védőnő rögtön Közölte,hogy vigyem nevelési tanácsadója,mert valószínű mutista a gyerek. Az oviban kérdeztem az óvónőket,hogy ők mit látnak és ők azt mondták,hogy nyugodjak meg,mert ő Szerintük félénk,de már ez is jobb mint amikor kezdte az ovit. Itthon semmi változás nem történt,meg elvileg az oviban sem! Volt valaki ilyen helyzetben?

2015. júl. 15. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy cseppet sem aggódnék. :)
2015. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy valóban ez egy átmeneti"elmezavar" csak Nála... 😡
2015. júl. 16. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Jól teszi! Ne is álljon szóba idegenekkel.
2015. júl. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 évesen is ugyanezt csinálja és az orvosunk azt mondta, hogy majd elnövi.
2015. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Joza ***** válasza:
Akkor vagy felelős szülő, ha a védőnői észrevétellel nem is értessz egyet, de mivel nem értünk hozzá, elviszed a nevelési tanácsadóhoz, hogy kizárjanak egy esetleges problémát, illetve ha van, akkor elkezdjétek a fejlesztést. A nevelési tanácsadóhoz fordulni nem stigma.
2016. jún. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most nyáron voltunk 5 éves státusz vizsgálaton és teljesen megnyugodtunk. Igaz kicsit halkan, félénken de abszolút kommunikált, együttműködött a védőnővel. Így utolag nem bánom, hogy tavaly nem vittem nev.tanba.
2016. aug. 25. 22:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Szuper! :)
2016. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!