Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiam mindent dobál....

2 éves fiam mindent dobál. Mit lehet még tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem bírok vele. Az a baj, hogy a tárgyakat eldobálja, a többi gyereket fejbedobja. Sokszor figyelemfelkeltésből, de sokszor éppen vele játszom, és fejbedob azzal ami a kezében van.

Azt látom, nem agresszió,inkább csak úgy.

A többi gyereket sokszor fejbe is veri. Azt is csak úgy.

Hatalmas köveket vesz fel a játszótéren, látom kinéz valakit,és ki kell tépnem a kezéből, simán hozzá vágná.


Amit teszek ilyenkor:

-elmondom, hogy nem szabad

-elveszem, amit eldobott

- van szőnyege, arra kell ülni neki. 1-2 percre. megkérdem, miért ül ott. mindig tudja.tisztában van vele, hogy nem szabad. ha tisztáztuk, újra elmondom, hogy nem lehet. akkor eljöhet

-ha nagyon veszélyes, nagyon durva, akkor a kezére is verek. (pl köves eset)


Nem tudom, mit tehetnék vele.


Másik bajom, hogy mindig elfut előlem. Ezt is direkt.... :(


2015. júl. 22. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság. Mindent jól csinálsz. Fél-egy év, és remélhetőleg ki fogja nőni :)
2015. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én is így gondolom, örülök, hogy megerősítettél benne. csak gondoltam hátha van még más megoldás leszoktatni. de akkor kitartás, kivárás...és szuzaaaaaaaaa :D
2015. júl. 22. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem az unokaöcsémről írsz?

Pontosan ugyanígy viselkedik. Amit ér, dobja el, földre vagy valakihez. 19hónapos. És ő is elfut, ha az utcán vagyunk, tudja, hogy az úttestre nemszabad, hátranéz és rohan ki az útra. MIndig az a poén, amit nem szabadna csinálni... Csak várjuk, hogy mikor növi ki...

2015. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy róla írok :D de látom nem vagyok egyedül
2015. júl. 27. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!